Aktuality

Sviňa prepisuje dejiny slovenskej kinematografie

Hlavným partnerom thrilleru Sviňa je módna značka Pánske obleky BANDI.

Mrazivý zážitok zo sveta, kde majú peniaze väčšiu moc ako pravda a česť. Zo sveta, v ktorom žijeme každý deň. 6. 2. vyšiel jeden z najočakávanejších thrillerov na Slovensku. Film, nakrútený podľa rovnomenného knižného bestselleru Arpáda Soltésza, zlomil rekordy už počas premiérového víkendu. Príbeh o skutkoch, ktoré hýbu štátom. Film, po ktorom sa v kine rozhostilo hrobové ticho.

Okrem silného príbehu film ponúka aj strhujúce herecké výkony. V hlavných úlohách sa predstavia tváre značky Pánske obleky BANDI – Jozef Vajda v roli mafiánskeho bossa a Marko Igonda ako ambiciózny politik.

Tváre BANDI vo filme hviezdia v úlohách gaunerov
Tváre BANDI vo filme hviezdia v úlohách gaunerov

Príbeh zachytáva drsnú realitu toho, čo sa denne odohráva vo svete vysokej politiky. Vo svete, kde sa „tí najvyšší“ neštítia manipulovať „figúrkami“, obchodovať s bielym mäsom či dokonca vraždiť, len aby si udržali svoju moc. Ukazuje, čoho všetkého sú schopní ľudia opojení túžbou po peniazoch. V päťmiliónovom štáte, kde sa brúsia ostré nože na tých, ktorým by napadlo načiahnuť sa za spravodlivosťou a ten, kto sa odváži vyniesť pravdu na svetlo sveta, zaplatí životom.

O túto výnimočnú snímku sa zaslúžila režisérka Mariana Čengel Solčanská spolu s producentom mnohých oceňovaných filmov, Rudolfom Biermannom. Prečo tento film vznikol? „Umenie v našich podmienkach možno nemá moc meniť kolobeh dejín, ale má slobodu vysmiať sa tým, ktorí zabudli aké je to byť slušnými ľuďmi. Nakrúcali sme s vierou, že čo robíme má zmysel, vložili sme do projektu množstvo energie, ktorá sa, pevne verím, pretransformuje v neobyčajný filmový zážitok,“ hovorí režisérka. „Nehovoríme o konkrétnych ľuďoch, ale o mechanizme moci. Naše postavy sú archetypy gaunerov, ktorí sa neštítia zneužívať mladistvé dievčatá, prahnú po moci, znásilňujú právo a spravodlivosť a v mene boha peňazí sú bez okolkov ochotní vraždiť,“ dopĺňa Rudolf Biermann.

Necenzurovaná a drsná realita nenechá chladnými ani tých, ktorí sa o politiku príliš nezaujímajú. Zvlášť v dobe, kedy sa rozhoduje o ďalšom osude nášho malého národa. Zážitok z filmu umocňuje titulná pesnička „Slovensko moje, otčina moja“ v podaní prešovskej skupiny HRDZA, z ktorej behá mráz po chrbte nielen patriotom.

Hlavné hviezdy filmu, Jozef Vajda a Marko Igonda dokážu predviesť skvelé výkony nielen v roli gaunerov. Pozrite sa, ako im to pristane v BANDI oblekoch v najnovšej reklame na ples.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.