Bandi radí

Vyhnite sa zásadným chybám v obliekaní na plese

Idete na ples? Vyvarujte sa najčastejších prehreškov. Nechcete predsa byť na plese nevhodne oblečení alebo vyzerať spoločensky unavení hneď od začiatku. Prečítajte si niekoľko rád, vďaka ktorým sa vyhnete trapasu a budete pôsobiť dokonale po celý čas.

Vyhnite sa zásadným chybám v obliekaní na plese

Aký oblek sa hodí na ples?

Svetlý oblek je vhodný na nosenie v letnom období, a to predovšetkým na svadbu. Na ples, ktorý sa koná vo večerných hodinách sa však nehodí. Vždy vyberajte tmavý oblek, ako napríklad čierny alebo tmavomodrý. Tmavé farby obleku zdôraznia vašu mužnosť a prirodzenú charizmu. Zvoliť môžete matné, ale aj lesklé obleky, ktoré sú na túto udalosť skvelou voľbou. Prečítajte si viac o tom, aký pánsky oblek vybrať na ples.

Výber košele

Nosíte na ples košeľu s krátkym rukávom, aby vám v sále nebolo teplo? Potom robíte veľkú chybu. Podľa pravidiel spoločenskej etikety sa k obleku vždy nosí košeľa s dlhým rukávom, a to tak, aby bola vidieť manžeta rukáva. Ak by ste mali pod oblekom košeľu s krátkym rukávom, mohlo by to pôsobiť tak, že máte sako po dedovi alebo staršom bratovi. Ďalším častým prehreškom je košeľa so šikmými pruhmi. Tá sa nosí do práce. Na ples, ktorý sa koná vo večerných hodinách, vždy vyberajte jednofarebné košele. Prezrite si širokú ponuku košieľ na ples.

Ako je to s kravatou?

Vedeli ste, že kravata so šikmými pruhmi nie je vhodná na spoločenské udalosti? Ak by ste si ju vzali na ples, mohli by ste pôsobiť, že ste si iba odskočili z práce. Ostatní ľudia by tak mohli nadobudnúť dojem, že ste sa na túto slávnostnú udalosť nestihli prezliecť. Na ples vždy vyberajte jednofarebnú kravatu. Pozrite sa, aké kravaty sa hodia na ples.

Škrtí vás kravata? Pravdepodobne ste zvolili malú veľkosť košele. V žiadnom prípade kravatu nepovoľujte. Pôsobilo by to, že ste spoločensky unavení. Počkajte na ukončenie otváracej časti a následne si kravatu rozviažte a schovajte do vrecka.

Odhaleným lýtkam ľahko predídete

Sú vám nohavice akurát, ale akonáhle si sadnete, vyhrnú sa vám tak, že idú vidieť vaše lýtka? Predíďte tomuto veľkému prehrešku spoločenskými ponožkami s predĺženou dĺžkou, ktoré dostatočne zakryjú lýtka pri akomkoľvek pohybe. Pozrite sa na pánske ponožky BANDI z kvalitného bambusového vlákna.

Tip pre mužov menšieho vzrastu

Vyhnite sa oblečeniu, ktoré vás môže opticky zmenšovať. Dlhý kabát vás zmenší až o 5 cm. Takisto nohavice zakončené manžetou. Skúste si radšej opticky pridať 5 cm kabátom nad kolená. Prezrite si elegantné pánske kabáty, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pánskeho obleku.

Mohlo by vás zaujímať