Elegantné pánske doplnky

Pletená kravata – ukážte svoj štýl

Sú príležitosti, kedy chcete vyzerať elegantne, ale zároveň cítite, že kravata je na danú udalosť príliš formálna. Pokiaľ v obliekaní preferujete uvoľnenosť, je pre vás pletená kravata to pravé. Do vášho obliekania vnesie osobitý štýl a ležérnu eleganciu.

Cena pletených kravát je 9,11 € a v e-shope Pánske obleky BANDI si môžete vyberať zo širokej ponuky kravát, v mnohých módnych farbách.

Pletené kravaty sú charakteristické svojou zaujímavou štruktúrou, ktorá vzniká pletením jemného vlákna. Nezameniteľný vzhľad týchto kravát príjemne oživí dojem z vášho oblečenia.

Pletená kravata – úvodní fotografie

Kedy nosiť pletenú kravatu?

Pletené kravaty patria medzi menej formálny druh kravát a vďaka tomu majú veľmi široké využitie. Je možné ich nosiť k obleku i k džínsom. Pri nosení ku klasickému obleku odľahčia celkový dojem z vášho oblečenia a svojím zaujímavým spracovaním dodajú celému odevu ležérny vzhľad. Môžete ho využiť do divadla, na ples, firemný večierok a ďalšie udalosti, kde chcete byť oblečený elegantne a zároveň štýlovo. Ku klasickému tmavému obleku odporúčame bielu košeľu s úzkym golierom a pletenú kravatu vo vašej obľúbenej farbe. Budete oblečený spoločensky a odlíšite sa od ostatných mužov. Na popoludňajšie udalosti sa perfektne hodí tiež modrý oblek, svetlomodrá košeľa a pletená kravata vo farbe obleku.

Ak si pletenú kravatu zoberiete k voľnočasovému oblečeniu, získa vaše oblečenie na elegancii a štýle. Pletenú kravatu si môžete vziať napríklad k voľnočasovej košeli a džínsom. Táto kombinácia sa hodí na neformálne oslavy narodenín, večierky a rôzne stretnutia s rodinou a priateľmi. Ďalším úžasným variantom sú oblekové alebo aj plátené nohavice, košeľa s pletenou kravatou a sako. Ak si túto kombináciu oblečiete ako svadobný hosť, na svadbu poňatú v uvoľnenom štýle, rozhodne budete mať úspech. To isté platí napríklad na rande, kde zaručene okúzlite v košeli s pletenou kravatou a ľahkým svetrom.

Ako viazať pletenú kravatu?

Premýšľate, ako sa táto kravata viaže? Obvykle sa volí jednoduchý uzol Four In Hand. Pozrite sa, ako uviazať kravatový uzol Four In Hand. Uzol Four In Hand je malý a k tejto kravate sa výborne hodí. Hrubší povrch kravaty totiž znamená, že by iný uzol vyzeral väčší ako u klasickej kravaty. Pletenú kravatu si môžete uviazať na kratšiu dĺžku, ako bežnú kravatu. Je to aj preto, že pletené kravaty sú zakončené vodorovne a nie do špičky, ako je zvykom pri bežných kravatách.

S ohľadom na pletené vlákna sa tieto kravaty tiež uskladňujú inak ako bežné kravaty. Väčšinou bežné kravaty prehodíme cez vešiak tak, aby sa nepokrčili a po vybratí boli v perfektnom stave. Pri pletených kravatách by sme tým poškodili vlákna a kravata by sa natiahla a stratila tak svoj tvar. Preto odporúčame pletené kravaty jednoducho zložiť alebo zrolovať. Tým sa zaistí dlhá životnosť vlákien a tiež dĺžka kravaty zostane zachovaná. Veľkou výhodou týchto kravát je tiež nekrčivý materiál. Vďaka tomu sú výborné napríklad pri cestovaní.

Pletené kravaty si môžete vybrať jednofarebné alebo vzorované. Najčastejšími vzormi sú bodky alebo prúžky. Tie ale nie sú diagonálne, ako je zvykom pri klasických kravatách, ale horizontálne. Pletená kravata s vodorovnými prúžkami pôsobí veľmi uvoľnene a originálne. Či  už si vyberiete pletenú kravatu so vzorom alebo bez, svoje okolie zaujmete na prvý pohľad.

Příklad pletené kravaty
Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.