Bandi radí

4 triky, vďaka ktorým budete v košeli vyzerať dokonale

Povedal vám niekedy niekto, ako si vybrať košeľu? Môže vám to pripadať ako jasná vec. Ak ste košeľový nadšenec, určite máte tieto pravidlá v malíčku. Lenže ak si ju obliekate raz za čas na špeciálne príležitosti, možno oceníte pár užitočných rád. Nechcete predsa na najbližšom plese alebo oslave vyzerať nevkusne. Aspoň jedna kvalitná a dobre padnúca košeľa sa zíde vždy. A žiadna nečakaná udalosť vás už nezaskočí. Pozrite sa na 4 jednoduché triky, aby ste nabudúce v košeli vyzerali perfektne.

Dokonale padnúca košeľa vás premení na elegána

Šírka goliera

Ako prvé by ste si mali odmerať krk. Veľkosti košieľ sa riadia práve podľa jeho obvodu. Keď si ju oblečiete a zapnete na najvrchnejší gombík, mali by ste medzi golier a krk bez problémov vložiť 2 prsty. Ak vás niekedy škrtila kravata, alebo motýlik, mohlo to byť práve tým, že ste si kúpili košeľu s príliš malým obvodom krku. Naopak, keď je obvod príliš veľký, vyzerali by ste neupravene a kravata by sa vám viazala ťažšie.

Ramenný šev

Miesto, kde sa rukáv spája na ramene so zvyškom košele. Tento šev by mal byť na vrchole ramenného kĺbu, aby vám košeľa padla ako uliata. Ak nechcete v košeli „plávať“, šev by vám nemal prepadávať cez rameno smerom k paži. Keby ste ho mali bližšie ku krku, košeľa by vám bola príliš tesná.

Dĺžka rukávov

Keď vám správne sedí ramenný šev, máte napoly vyhrané. Dĺžka rukávu s ním úzko súvisí. Rukávy by mali správne zakrývať zápästia a končiť pri koreni palca. Keď si na košeľu oblečiete sako, mal by z neho vytŕčať kúsok rukáva približne 1 cm.

Šírka manžety

Nakoniec by ste si mali skontrolovať šírku manžety. Keď na nej zapnete gombík, nemala by vám sťahovať zápästie a mala by končiť približne pri koreni palca. Ak by ste cez ňu prevliekli celú ruku, košeľa vám je príliš veľká. Ako finálnu čerešničku na torte, si na slávnostné príležitosti môžete vymeniť obyčajné gombíky za manžetové.

Košeľu Gradino vynosíte na spoločenské udalosti aj k voľnočasovému outfitu
Môžete ju nosiť s kravatou, motýlikom, ale aj samotnú

Vďaka týmto jednoduchým pravidlám sa budete v košeli cítiť pohodlne a navyše vyzerať skvelo. A pochvala od priateľky alebo manželky tiež nie je na zahodenie, nemyslíte?

Ak si stále nie ste úplne istý, ako si vybrať perfektnú košeľu, môžete sa zveriť do rúk profesionálov. Navštívte svoju najbližšiu predajňu Pánske obleky BANDI, kde sa na vás bude tešiť tím odborných poradcov. Tí vám pomôžu vybrať si tú správnu košeľu, či iné oblečenie, aby ste vyzerali tip top.

Vždy tak, aby ste sa cítili skvele a vyzerali dokonale.

Mohlo by vás zaujímať