Bandi radí

Ako na to, aby ste si mohli na svadbe odložiť sako

Ako uvádzajú pravidlá spoločenskej etikety, na svadbe a iných slávnostných udalostiach nie je vhodné odkladať si sako. Ak vynecháme situáciu, keď na svadobnej zábave o tretej ráno veselo tancuje skupina svadobčanov a kde tieto pravidlá samozrejme neplatia. Existujú však chvíle, keď je možné sako odložiť bez toho, aby ste sa dopustili spoločenského prehrešku.

Outfit s vestou

Rozhodujúci je správny výber obleku

Zásadnou podmienkou je výber vhodného pánskeho obleku. Ak si na spoločenskú udalosť zvolíte dvojdielny pánsky oblek, ktorý sa skladá z nohavíc a saka, túto možnosť nemáte. Ale v prípade, ak si zvolíte trojdielny oblek, čo znamená nohavice, sako a vestu, môžete si sako odložiť. Je však dôležité postrážiť, aby vesta nemala chrbtovú stranu ušitú z lesklej podšívkovej látky. Podšívková látka je totiž považovaná za spodnú bielizeň a tá sa na verejnosti neukazuje.

Ak je vaša vesta celá ušitá z oblekovej látky, máte vyhrané. Sako si môžete bez obáv odložiť. Ale pozor! Vždy až po ukončení oficiálnych častí svadby. Počas obradu, slávnostných prípitkov, predslovu a dokonca aj pri svadobnom stole by ste sako mali mať stále na sebe.

Odložiť si môžete aj kravatu

Pre mužov, ktorí nenosia pánsky oblek každý deň, je niekedy nepríjemné mať uviazanú kravatu. Sťažujú si, že ich škrtí. Zasvätení vedia, že to nie je kravatou. To, čo ich škrtí, je úzky golier na košeli. Buď pár kilogramov pribrali, alebo si nesprávne vybrali rozmer košele. Aj bez kravaty však môžete v spoločnosti zapôsobiť. Ale pozor! Oblečte sa tak, aby ste nespôsobili spoločenské faux pas. Prečítajte si najčastejšie prehrešky svadobných hostí a hneď zistíte, na čo sa zamerať.

Mohlo by vás zaujímať