Bandi radí

Ako sa dokonalo obliecť na stužkovú?

Rozmýšľali ste už o tom, čo si oblečiete na stužkovú? Určite práve riešite s triedou dôležité veci ako program, únos triednej knihy, alebo chatu na dozvuky. Ale čo na seba? Vaša priateľka už má šaty od leta ale vy ešte nemáte oblek. Možno neviete, aký by sa vám najlepšie hodil, alebo s čím ho skombinovať. Je to jednoduchšie ako si myslíte. Svoj perfektný oblek môžete mať napríklad už zajtra. Chcete vedieť viac?

Buďte na stužkovej štýlový

Základom je správny oblek

Nemusíte sa obmedzovať len na čierny oblek s bielou košeľou. Máte veľa možností. Na slávnostnú udalosť ako je stužková, sa perfektne hodia všetky tmavé farby oblekov. Takže môžete vyniknúť napríklad v tmavomodrom alebo tmavosivom obleku. Dokonca môžete zaexperimentovať aj s pololesklými, či lesklými oblekmi. Ale pozor, ak by ste si ho chceli vziať na maturitu, nie je to vhodné. Ak plánujete svoj oblek vynosiť aj na iné príležitosti, odporúčame vám matné prevedenie. Je totiž univerzálne – na svadbu, ples, oslavu, ale aj pracovný pohovor.

Čo pod sako?

Správne, košeľu. Váhate, aký typ by sa vám hodil? Základné pravidlo je dlhý rukáv. Pod oblek nikdy nepatrí košeľa s krátkym rukávom, ak nechcete vyzerať ako Ďuro z Hornej Dolnej. Rukáv by vám mal vytŕčať spod saka približne 1 cm. Ďalšie rady, ako vyzerať v obleku tip top nájdete v článku Ako správne nosiť pánsky oblek, aby ste vyzerali skvelo. Čo sa týka farieb, okrem univerzálnej a slávnostnej bielej môžete oblek skombinovať aj s inými farbami. Od bordovej po krémovú.

Farby vám dodajú iskru

Ak neradi experimentujete, kombináciou čierneho obleku s bielou košeľou nič nepokazíte. Aby ste nepôsobili príliš fádne, svoj outfit skvelo oživíte farebnými doplnkami. Pozrite sa na ponuku kravát alebo štýlových motýlikov. Pri výbere farby je to jasné – zlaďte ich so šatami svojej partnerky. Môžu byť jednofarebné, alebo s jemným vzorom. Vyhnite sa prúžkom a károvaným vzorom pretože tie sa hodia skôr do práce. Ak chcete pôsobiť ešte slávnostnejšie, môžete si vybrať lesklé prevedenie. Takto zladení budete vyzerať ako dokonalý pár. A to nielen na stužkovej, ale aj na fotkách. Ak idete na stužkovú sólo, máte o starosť menej. Môžete si vybrať farbu, ktorá sa vám páči najviac.

Čierno-biela elegancia je nadčasová

Vykročte na parket v štýlových topánkach

Pri topánkach nemusíte príliš rozmýšľať. Platia jednoduché pravidlá. Po prvé, k obleku jedine spoločenské šnurovacie topánky. Takže tenisky v tento deň rozhodne nechajte doma. Po druhé, čierne topánky sa hodia ku všetkým farbám obleku. A nakoniec, topánky by mali vždy ladiť s opaskom. Ak sa vám zdá opasok príliš obyčajný, môžete ho vymeniť za traky. Spolu s motýlikom vám dodajú ten správny šmrnc. Hlavne sa vyhnite módnej samovražde a nikdy si na seba neberte opasok spolu s trakmi.

Chcete to všetko vybaviť na jednom mieste?

Príďte do predajne Pánske obleky BANDI. Nemusíte nič riešiť, urobíte si pohodlie, vychutnáte si kávu alebo iné občerstvenie. Zverte sa do rúk profesionálov, ktorí sa o vás postarajú. V BANDI sa oblečiete od hlavy po päty. Ak bude treba, naše profesionálne krajčírky vám upravia oblek na mieru, aby ste vyzerali perfektne. Pozrite sa, kde je vaša najbližšia predajňa Pánske obleky BANDI.

Tip pre vás

Už ste počuli o vychytávke menom univerzálne manžety? Môžete ich zapnúť na klasické, ale aj na manžetové gombíky. Ľahko premenia vašu obyčajnú košeľu na slávnostnú a pridajú vášmu outfitu čerešničku na torte. Pozrite sa na pestrú ponuku manžetových gombíkov.

Mohlo by vás zaujímať