Bandi radí

Ako sa obliecť na oslavu jubilea

Dostali ste pozvánku na oslavu jubilea a neviete, čo si na takú príležitosť obliecť? Na spoločenské udalosti tohto typu sa nosí formálne oblečenie. Základom je oblek a košeľa. Prečítajte si, aké oblečenie zvoliť a čím môžete doplniť váš outfit.

Ako sa obliecť na oslavu jubilea

O koľkej sa akcia koná?

Voľba farby obleku sa bude odvíjať od toho, o koľkej oslava začína. Pri výbere vám pomôže jednoduché pravidlo spoločenskej etikety. Ak sa akcia koná po 18. hodine, zvoľte tmavý oblek, napríklad čierny, tmavosivý, alebo tmavomodrý. U oslavy, ktorá začína pred 18. hodinou sa nemusíte držať len tmavých farieb. Skvelý dojem urobíte aj vo svetlomodrom, béžovom, alebo svetlosivom obleku.

Doplňte oblek vhodnou košeľou

K obleku noste vždy košeľu s dlhým rukávom. Najlepšou voľbou na oslavu jubilea sú jednofarebné košele bez vzoru alebo s veľmi jemným vzorom. Na túto spoločenskú udalosť sú vhodné pastelové farby. Ak s výberom farby nechcete urobiť chybu, vezmite si bielu košeľu. Rukávy vyberajte podľa toho, či si chcete vziať manžetové gombíky. Ak však zvolíte košeľu s univerzálnou manžetou, môžete si vybrať, či si vezmete normálny alebo manžetový gombík. Prezrite si široký výber košieľ, ktoré vynosíte na oslavu jubilea, či na ďalšie spoločenské udalosti.

Elegantné doplnky, ktoré dovedú váš vzhľad k dokonalosti

Doplňte váš perfektný outfit kravatou alebo motýlikom. Ak idete na oslavu aj s partnerkou, zlaďte sa farebne s jej šatami či doplnkami. Nezabudnite na topánky a opasok. K čiernemu obleku sa hodí čierna obuv, ktorú zladíte s opaskom. K sivému a modrému obleku si môžete vybrať čiernu alebo hnedú obuv a opasok. Na oslavu, ktorá sa koná po 18. hodine, voľte vždy len čiernu obuv. Prezrite si ponuku koženej obuvi a kožených opaskov.

Tip pre vás

Chcete ešte viac podporiť váš slávnostný vzhľad? Doplňte váš outfit vreckovkou do saka. Prezrite si vreckovky do saka, s ktorými rozhodne vyniknete.

Mohlo by vás zaujímať