Bandi radí

Ako sa obliecť na promócie

Úspešne ste absolvovali štátnice a čaká vás slávnostné odovzdávanie diplomu? Alebo patríte k pozvaným hosťom z rodiny či k priateľom, ktorí sa tomuto životnému úspechu budú prizerať? Či už si budete diplom preberať sami alebo budete všetko pozorovať len z radov publika, mali by ste si dať záležať na tom, čo si oblečiete. V každom prípade sa jedná o slávnostnú udalosť. Prečítajte si, v čom zapôsobíte tým najlepším dojmom.

Oblečte sa na promócie dokonale

Študentom odporúčame elegantný oblek

Na pódiu sa na vás budú upierať zraky všetkých prítomných a nevyhnete sa ani bleskom fotoaparátov. Je  preto vo vašom záujme, aby ste na fotkách vyzerali čo najlepšie. Základom je elegantný oblek. Môžete využiť aj ten, v ktorom ste absolvovali štátnice. Pravdepodobne to bude oblek tmavomodrý, tmavosivý alebo čierny. Ak však budete mať promócie v lete, nemusíte sa báť ani svetlejších farieb, napríklad bledomodrej alebo bledosivej. Váš vzhľad príjemne oživí aj pololesklý oblek, ktorý ešte umocní túto slávnostnú situáciu. Pozrite si ideálne obleky na promócie, v ktorých budete pôsobiť dokonalým dojmom.

Dobrou voľbou v letných mesiacoch sú svetlejšie odtiene farieb

Nezabudnite na správny výbere košele, doplnkov a obuvi

V bielej košeli budete pôsobiť dojmom muža, ktorý sa o seba stará. Navyše si k nej môžete vziať doplnky akejkoľvek farby. Dobrou voľbou sú aj košele svetlých odtieňov, napríklad bledomodrá, bledofialová alebo ružová. Košeľu doplňte kravatou, prípadne motýlikom. Tieto doplnky si vyberajte tiež jednofarebné alebo s jemným decentným vzorom. Vyhnite sa však diagonálnym pruhom, ktoré sú vhodné skôr do práce. Celý outfit môžete ešte vyšperkovať manžetovými gombíkmi a vreckovkou v náprsnom vrecku saka.

Na formálne príležitosti si k obleku vždy zvoľte koženú šnurovaciu obuv. Ak máte tmavý oblek, čierne topánky sú stávkou na istotu. Ak pôjdete na promóciu v obleku svetlej farby, napríklad v modrom alebo sivom, môžete si zvoliť aj obuv hnedej farby. Vyberte si zo širokej ponuky spoločenskej obuvi BANDI.

Umocnite váš slávnostný vzhľad elegantným motýlikom

Budete mať na sebe talár?

Nevadí, aj tak si pod neho oblečte oblek so slávnostnými doplnkami a spoločenskou obuvou. Elegantný outfit určite oceníte aj neskôr, na slávnostnom obede či na oslave s rodinou a priateľmi, ktorí budú tiež oblečení  spoločensky.

Tipy na outfity pre hostí

Síce nebudete hlavnými hrdinami tejto udalosti, to ale neznamená, že na promóciu môžete prísť v roztrhaných džínsach a tričku. Odporúčame vám zvoliť si oblek, v ktorom dáte najavo, ako si pozvanie vážite. Je už len na vás, či siahnete po tmavej klasike alebo si v letných mesiacoch vyberiete svetlejší oblek. Samozrejmosťou je aj košeľa a kravata. Ak sa bude promócia konať na menej formálnom mieste, môžete skombinovať tmavé voľnočasové nohavice s košeľou a sakom.

Chcete sa obliecť od hlavy až po päty na jednom mieste?

To nie je žiadny problém. Nemusíte behať z obchodu do obchodu, stačí ak navštívite ktorúkoľvek značkovú predajňu BANDI. Nielenže si tu nakúpite všetko oblečenie, ale s jeho výberom vám pomôže profesionálny tím odborných poradcov. Budete tak mať istotu, že ste na túto príležitosť oblečení bezchybne. Pozrite sa, kde sa nachádza vaša najbližšia predajňa Pánske obleky BANDI.

Mohlo by vás zaujímať