Bandi radí

Ako sa obliecť na stretávku zo školy?

Stretnutie po rokoch je vždy zaujímavou spoločenskou udalosťou. Aj vás čaká stretávka zo školy? Niekto sa na starých známych teší, inému zase v pamäti vystanú spomienky na detské podpichovanie a výsmech. Nech už patríte do ktorejkoľvek z týchto dvoch skupín, rozhodne by ste nemali podceniť jednu vec. Správny výber oblečenia.

Na neformálne príležitosti sa perfektne hodí aj rolák
Na neformálne príležitosti sa perfektne hodí aj rolák

Odev si zvoľte podľa miesta konania

Aj keď je stretávka zo školy neformálnou udalosťou, treba na nej rešpektovať určité spoločenské pravidlá. Predovšetkým čo sa týka outfitu. Ten si vyberte podľa toho, kedy a kde sa stretávka koná. Máte sa stretnúť na neskorom obede v príjemnom reštauračnom salóniku? V tom prípade určite siahnite po pohodlnej košeli. Nemusíte však zostať iba pri bielej klasike. Na neformálne príležitosti sa hodia košele s decentnými vzormi, ktoré nepôsobia usadlo a zároveň vám neuberú z elegancie. Prezrite si širokú paletu pánskych košieľ, ktorú ponúka BANDI. A pri výbere sa pokojne poraďte aj so svojou partnerkou či priateľkou.

Košeľu stačí doplniť vhodným sakom na voľný čas a nebude vám hroziť žiadny estetický prešľap. Namiesto spoločenských nohavíc vsaďte bez obáv na rifle. Tie sa na neformálne príležitosti hodia najviac. Samozrejme, keď sú čisté a vyžehlené.

Ak chcete naozaj zažiariť, siahnite po netradičnom doplnku. Napríklad po motýlikovi. V poslednej dobe vládnu síce trendom tie drevené, pozornosť si však získate aj zdanlivo obyčajným kúskom. Vyberte si z našej ponuky pánskych motýlikov.

Takto radšej nie

Zalovte v pamäti. Určite si spomeniete aspoň na jedného spolužiaka, ktorý sa na akúkoľvek školskú akciu obliekol až komicky nevhodne. Neurobte si hanbu a vyhnite sa všetkému, čo pôsobí okázalo a naduto. Šuštiace lesklé obleky, výrazné kravaty a špicaté lakovky nechajte, prosím, doma. Je samozrejmé, že chcete po rokoch urobiť na spolužiakov dojem. To však najlepšie docielite ležérnou eleganciou, a nie výzorom mafiána z 90. rokov.

Tip pre vás

Chcete vyzerať štýlovo aj vo voľnom čase? Prečítajte si niekoľko rád, ako sa obliecť v casual štýle. Budete potom džentlmenom v každej situácii.

Mohlo by vás zaujímať