Bandi radí

Ako sa obliecť na súd

Návšteva súdu nepatrí medzi príjemné udalosti, na ktoré by sa človek tešil a chcel sa kvôli nim náležite vymódiť. Decentné oblečenie by však malo byť základom, nech už sa chystáte na súd z akéhokoľvek dôvodu. Budete vďaka nemu vyzerať dôveryhodne. Myslite na to, že práve na súde veľmi záleží na tom, ako budete pôsobiť. Čo by ste si teda mali obliecť?

Oblečte sa na súd tak, aby ste vyzerali dôveryhodne

Nepodceňujte význam obleku

Predstavte si, že pred vami stoja dvaja muži. Jeden z nich má na sebe tričko s otrhanými džínsami a druhý prišiel v elegantnom obleku. Ktorý z nich vo vás vzbudí dôveru a uveríte ľahšie jeho slovám? Samozrejme ten v obleku. Dôvod je jednoduchý. Rovnako ako sudcov talár vo vás vzbudí rešpekt, oblek vzbudí dojem, že ste dôveryhodným človekom. Odporúčame voliť tmavé odtiene, ako je čierna, tmavomodrá alebo tmavosivá. Ide o neutrálne farby, ktoré sa dokonale hodia do prostredia súdov.

Čím oblek doplniť?

Ak chcete pôsobiť ako čistotný muž, ktorému v živote panuje poriadok, vyberte si bielu košeľu. K nej vyberte vhodnú kravatu v decentnej farbe, ako je napríklad modrá alebo čierna. Vyvarujte sa výrazných a krikľavých farieb či vzorov. S tými by ste mohli zbytočne provokovať.

Aj obuv toho povie o človeku veľa

Viete o tom, že veľa ľudí hodnotí druhých práve na základe obuvi? Samozrejmosťou je, aby bola čistá a k obleku kožená. Odporúčame vám čierne topánky, ktoré pôsobia formálnejšie, a navyše ich ľahko zladíte so všetkými farbami obleku. Prezrite si spoločenskú obuv, ktorú vynosíte aj na pracovné alebo spoločenské príležitosti.

Majte istotu, že budete oblečení správne

Chcete sa uistiť, že na súde zapôsobíte tým správnym dojmom? Navštívte ktorúkoľvek značkovú predajňu BANDI, kde vám profesionálny tím odborných poradcov pomôže s výberom oblečenia od hlavy až po päty. Pozrite sa, kde nájdete vašu najbližšiu predajňu Pánske obleky BANDI.

Mohlo by vás zaujímať