Bandi radí

Ako sa obliecť na svadbu ako svedok?

Ak si vás ženích alebo nevesta vybrali ako svedka na svadbu, preukázali vám tým obrovskú česť. Zároveň od vás očakávajú, že im budete po celý svadobný deň pomáhať, nielen pri obrade či fotení, ale aj pri hostine.

Ako svadobný svedok celý deň neuniknete pozornosti ostatných svadobných hostí, ktorí z vás nespustia oči. Preto by ste sa mali dokonale obliecť, a to podľa predstáv nevesty aj ženícha. Aké oblečenie by ste mali ako svadobný svedok zvoliť, aby ste nesklamali novomanželov?

Ideálny oblek outfit pre svadobného svedka

Základom oblečenia svadobného svedka je elegantný oblek

Je dôležité, aby ste sa ako svedok na svadbu obliekli slávnostne. Tým novomanželom ukážete, že vám na ich veľkom dni naozaj záleží. Preto je pre vás ideálnou voľbou elegantný pánsky oblek.

Môžete si vyberať z najrôznejších farieb a odtieňov. Odporúčame napríklad čierny, tmavomodrý, či tmavosivý oblek a ďalšie farebné varianty. Avšak pozor. Vyhnite sa svetlým oblekom, ako je biely, krémový alebo svetlomodrý. Mohli by ste na seba zbytočne pútať pozornosť a zatieniť tak ženícha. Prezrite si ideálne obleky pre svadobného svedka.

Outfit pre svadobného svedka
Outfit pre svadobného svedka

Akú košeľu a doplnky zvoliť pre svadobného svedka?

Pretože je svadba radostnou spoločenskou udalosťou, ktorá sa koná cez deň, vyberajte košeľu svetlej farby. Napríklad v bielej, krémovej, svetlomodrej alebo ružovej košeli budete určite vyzerať skvelo. Tmavé košele sú ideálne na večerné spoločenské udalosti, napríklad do divadla alebo na ples. Na svadbu sa však príliš nehodia. Zaobstarajte si elegantné pánske košele pre svedka, ktoré jednoducho vyberiete v najbližšej predajni BANDI.


Váš slávnostný vzhľad perfektne zdôrazníte exkluzívnou kravatou alebo štýlovým motýlikom. Pre svadobného svedka sú vhodné jednofarebné doplnky bez vzoru alebo s veľmi jemným vzorom. Aby ste doviedli váš vzhľad k dokonalosti, odporúčame vám ozdobiť sako elegantnou vreckovkou v náprsnom vrecku saka. Vyberte si zo stoviek vhodných kravát, motýlikov a vreckoviek do saka pre svadobného svedka.

Aj s motýlikom a trakmi budete ako svedok vyzerať skvelo

Potrebujete s výberom správneho oblečenia pomôcť?

Navštívte vašu najbližšiu značkovú predajňu BANDI, kde sa vám bude venovať profesionálny tím odborných poradcov. Pomôžu vám s výberom oblečenia tak, aby ste na svadbe vyzerali dokonale. Pozrite sa, kde je vaša najbližšia predajňa Pánske obleky BANDI.

Predajne Pánske obleky BANDI

Tipy pre vás

Aj keď pre svadobného svedka neplatia žiadne záväzné pravidlá pri voľbe farieb oblečenia, môžu si ich novomanželia určiť sami. Ako? Napríklad si budú priať farebne zladiť obidvoch svedkov pomocou doplnkov. Alebo budú chcieť zladiť svedkov s celkovou výzdobou svadby či kyticami. Preto je vhodné sa vopred dohodnúť s nevestou a ženíchom na výbere vášho oblečenia.

Mohlo by vás zaujímať