Bandi radí

Ako si vybrať správny strih spomedzi pánskych oblekov BANDI?

Dokonalý vzhľad a maximálny komfort vám zabezpečí len taký odev, v ktorom sa budete cítiť skvelo. Pánsky oblek, ktorý perfektne sedí, je najlepšou investíciou do vášho štýlu, pohodlia a úspechu. Nielenže vyzdvihne to najlepšie na vašej postave a to ostatné decentne zakryje, ale tiež zvýši vaše sebavedomie pred dôležitým pracovným stretnutím alebo spoločenskou akciou.

Ako na to? Najjednoduchším spôsobom je výber správneho strihu. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako si vybrať strih obleku, ktorý bude vyhovovať práve vám.

V značkových predajniach BANDI si vyberiete z troch strihov pánskych oblekov

Tri strihy oblekov BANDI na každú mužskú postavu

Značkové obleky BANDI nájdete v troch elegantných strihoch: Slim Fit, Tailored Fit a Comfort Fit. Každý z nich má svoje nezastupiteľné miesto v pánskom šatníku. Výber závisí od vášho osobného vkusu, typu postavy a pohodlia, ktoré od obleku očakávate.


1.) SLIM FIT – strih pre moderného muža

Najužším strihom pánskych oblekov  BANDI je Slim Fit. Priliehavý, veľmi moderný, v duchu súčasných módnych trendov. Spomedzi strihov priľne takpovediac najviac „na telo“ a dokonale zvýrazní siluetu.

Sako prilieha na ramenách, cez paže a hrudník. V páse sa výrazne zužuje, čím zdôrazňuje ostré uhly mužskej postavy. Chlopne sú užšie než pri ďalších dvoch strihoch, aby bol zachovaný dokonalý pomer jednotlivých prvkov obleku. Nohavice sú zúžené po celej dĺžke od bokov smerom dole ku členkom.

Pre koho je strih ideálny?

Výber strihu Slim Fit je ideálnou voľbou pre mužov so štíhlou alebo športovejšou postavou, ktorú chcú svojim oblečením zdôrazniť. Oblek dokonale obopne postavu, zvýrazní útle boky, ploché brucho a širšie ramená, stále však necháva dostatok priestoru na pohodlný pohyb.

Zúžený strih vyhovuje aj mužom s vyššou alebo štandardnou postavou – pomôže im mierne zúžiť a decentne zakryť niektoré problematické telesné partie. Ak sa vám však zdá, že oblek tohto strihu je príliš tesný alebo obmedzuje váš pohyb, je vhodnejšie zvoliť si iný strih.

Dokonale priliehavý oblek BANDI strihu Slim Fit

Ako nosiť oblek strihu Slim Fit

V modeloch BANDI Slim Fit zapôsobíte dojmom moderného elegána na všetkých formálnych príležitostiach, v kancelárii či v kaviarni. Je dokonalou voľbou pre tých, čo vyhľadávajú horúce novinky zo sveta módy a radi na seba pútajú pozornosť v originálnych a štýlových outfitoch.

Správnym výberom košele, doplnkov a obuvi zvýrazníte moderné línie obleku a váš originálny štýl. Pri strihu Slim Fit platí, že menej je viac. Vyberte si jednoduchý opasok a nezabudnite na elegantnú kravatu alebo motýlika podľa stupňa formality danej príležitosti. Držte sa jednoduchších vzorov a farieb.

Oblek BANDI Slim Fit odporúčame kombinovať zásadne s košeľami strihu Slim a úzkymi kravatami pre harmonicky vyvážený dojem a váš dokonalý vzhľad.


2.) TAILORED FIT – alebo strih „na mieru“

Mierne ležérny strih Tailored Fit ponúka mužom skvelo vyvážený pomer pohodlia a módneho štýlu. Maximálne pomáha zvýrazniť silné stránky ich tela a tvarovať prirodzené línie. Opticky pritom zoštíhľuje – napríklad veľmi efektným použitím šikmých vreciek saka obleku.

Sako obleku BANDI strihu Tailored Fit je trochu dlhšie, so širšími ramenami, hrudníkom a rukávmi, mierne zúžené v páse. Nohavice sú štýlovo mierne zúžené od bokov ku členkom, ale nepriliehajú tesne k telu. Stále nechávajú dostatok priestoru pre objemnejšie stehná a lýtka.

Pre koho je strih Tailored Fit ideálny?

Tento strih je veľmi univerzálny a má veľkú obľubu u mužov so štíhlou a štandardnou, až po mierne neštandardné postavy. Pomáha im tvarovať siluetu a zároveň necháva dostatok miesta na pohyb a pohodlné nosenie. Svojou ležérnosťou lichotí tým, ktorí majú objemnejší hrudník či pás. Efektne schová nielen trochu väčšie bruško, ale aj mohutnejšie stehná.

Oblek strihu Tailored Fit je perfektnou voľbou pre mužov, ktorí potrebujú maximálne všestranný outfit, vhodný na formálne aj menej formálne príležitosti.

Elegantný pánsky oblek BANDI vo všestrannom strihu Tailored Fit

Ako nosiť oblek Tailored Fit

Kúzlo najobľúbenejšieho strihu oblekov BANDI pre váš perfektný vzhľad je vo všestrannosti jeho využitia. V štýlovom modeli zapôsobíte ako muž s vycibreným vkusom na všetkých príležitostiach. Či už ste na dôležitom pracovnom stretnutí alebo na spoločenskej akcii, strih Tailored Fit vám poskytne pohodlie a sebavedomie, ktoré potrebujete k tomu, aby ste zažiarili.

Oblek tohto strihu kombinujte s modelmi zúžených či štandardných košieľ a kravatami s klasickou šírkou pre celkovo vyvážený dojem.


3.) COMFORT FIT – strih pre dokonalé pohodlie

Klasický „rovný“ Comfort Fit ponúka najviac voľnosti zo všetkých troch strihov oblekov BANDI. Ako už napovedá samotný názov, je vrcholom pohodlia a ležérnosti v pánskej móde. Má širšiu líniu ramien a voľnejšie nohavice. V porovnaní s ostatnými dvoma strihmi je „rovnejší“ s väčším priestorom v oblasti hrudníka, pása aj bokov, takže vás oblek nebude nikde sťahovať ani obopínať.

Sako je len jemne tvarované v páse a má mierne širšie chlopne v porovnaní so strihom Tailored Fit, aby bola zachovaná harmonická vyváženosť jednotlivých častí. Nohavice sa mierne zužujú len od kolien smerom dole k topánkam.

Pre koho je strih ideálny?

Tento strih, navrhnutý pre maximálne pohodlie, je perfektnou voľbou pre mužov, ktorí dávajú prednosť veľmi voľnému odevu. Alebo majú robustnejšiu postavu s väčším obvodom ramien, hrudníka či pása – jeho voľnejšia línia pomáha zakryť mohutnejšie brucho a ponúka pohodlnejšiu alternatívu k tesnejším strihom.

Aj keď ponúkajú obleky Comfort Fit ležérnejší štýl, je stále dôležité, aby oblek správne sedel na ramenách a mal adekvátnu dĺžku rukávov a nohavíc. Aj pri výbere tohto pohodlnejšieho strihu by mali muži dbať na to, aby oblek nevyzeral príliš veľký alebo neupravený. Mal by pôsobiť ležérne, ale zachovávať dostatočnú mieru elegancie a formálnosti.

Ležérny štýl obleku BANDI strihu Comfort Fit

Ako nosiť oblek strihu Comfort Fit

Oblek BANDI strihu Comfort Fit je ako stvorený na dlhé pracovné dni, veľké rodinné oslavy alebo celodenné svadby a ďalšie príležitosti, kedy je pohodlie na prvom mieste. Vďaka svojej komfortnej fazóne je perfektnou voľbou napríklad pre mužov, ktorí v práci trávia veľa času pri počítači alebo na poradách, a chcú tak spojiť pohodlie s profesionalitou.

Môžete ho nosiť s voľnejšími košeľami a ďalšími prvkami vášho odevu vrátane módnych doplnkov, tak aby zodpovedali ležérnej podobe outfitu.


Ako si vybrať najvhodnejší strih?

Najprv zvážte, na aké príležitosti chcete nový oblek nosiť. Na pracovný pohovor alebo na romantické rande potrebujete zapôsobiť výrazným dojmom a k tomu vám skvelo pomôže dokonale vypasovaný strih Slim Fit. Na svadbu, ktorá potrvá celý deň alebo na ples, kde si budete chcieť zatancovať, zvážte možno skôr voľnejší a pohodlnejší zo strihov Tailored a Comfort Fit.

Pred výberom nového obleku si vždy premyslite, akú dôležitosť má pre vás celkový vzhľad a aké samotné pohodlie obleku. Rovnako podstatné je brať do úvahy tvar postavy a to, či chcete zdôrazniť svoje prednosti – široké ramená a útly pás, alebo naopak zakryť niektoré nedostatky, napríklad väčší objem v oblasti brucha.

Tip pre vás

Nikam sa neponáhľajte a vybraný oblek si dôkladne vyskúšajte. Najdôležitejšie je, aby ste sa vo svojom novom outfite cítili pohodlne, sebavedome a mužne. Prečítajte si tiež 10 základných rád, bez ktorých sa muž nezaobíde v článku Ako správne nosiť pánsky oblek, aby ste vyzerali skvelo.


Vyberte si svoj dokonalý oblek

Hľadáte elegantný oblek do práce alebo na svadbu? Chcete zapôsobiť v štýlovom outfite na plese, na rande alebo divadelnej premiére? Pozrite si aktuálnu ponuku značkových oblekov BANDI a vyberte si nový originálny kúsok do svojho spoločenského šatníka. Samozrejme, v tom správnom strihu.


Príďte sa poradiť s odborníkmi v oblasti pánskej módy

Stále si nie ste istý ideálnym strihom pre vašu postavu? Zájdite jednoducho do vašej najbližšej značkovej predajne BANDI a nechajte si poradiť od odborníkov. Pri šálke výbornej kávy BANDI alebo kvapke niečoho tvrdšieho vám tím odborných poradcov pomôže vybrať ten pravý strih aj oblek pre vás.

Vždy tak, aby ste sa cítili pohodlne a vyzerali dokonale.

Predajne Pánske obleky BANDI

Mohlo by vás zaujímať