Bandi radí

Chyby, ktoré môžu zničiť váš slávnostný outfit

Čaká vás v blízkej dobe ples, stužková, alebo oslava? Nepodceňujte výber doplnkov. Pretože mať elegantný oblek a košeľu nestačí. Sú to práve malé veci ako kravata, motýlik, či opasok, ktoré môžu zruinovať váš outfit, ak ich nesprávne skombinujete. Pozrite sa na praktické rady, čoho sa vyvarovať, aby ste sa vyhli trapasu a vyzerali perfektne.

Motýlik s trakmi vám dodá šmrnc

Buďte štýloví od hlavy po päty

Zobrať si k obleku prvú kravatu zo skrine nie je najšťastnejší nápad. Či už si vyberiete na krk kravatu alebo motýlika, vyvarujte sa základných chýb. Na spoločenské udalosti je jasnou voľbou jednofarebná kravata, alebo nenápadný vzor. Vyhnite sa výrazným vzorom, ako napríklad prúžky, pretože vzorované kravaty sú vhodné len do práce.

Ak ste sa rozhodli pre motýlika, platia podobné pravidlá. Takže keď vám kravata zavadzia a zdá sa vám nepraktická, máte o dôvod viac vymeniť ju za motýlika. Táto kombinácia rozhodne oživí váš vzhľad a pridá vám na osobitosti. Inšpirujte sa a vyberte si svoju obľúbenú farbu na Bandi Vamos. Svoj outfit môžete doviesť k dokonalosti, keď si do náprsného vrecka saka zasuniete vreckovku. Nezabudnite ju zladiť s motýlikom, či kravatou.

S čím ho skombinovať?

Ideálne s trakmi. Ak si napríklad zvolíte bielu košeľu a k nej motýlika s trakmi, budete vyzerať aj bez saka výborne. Dodajú vám šmrnc a nikto vás neprehliadne. Nemusíte sa preto báť, že by ste bez saka vyzerali fádne.

Základné pravidlo znie – nikdy si k trakom neberte opasok. Zničilo by to celú vašu snahu. Prečo? Traky sú okrem štýlového doplnku pôvodne na to, aby držali vaše nohavice. Nemalo by teda zmysel, aby ste mali obidva doplnky súčasne. Navyše, každému by na prvý pohľad bolo jasné, že nemáte o pravidlách obliekania ani zdanie.

Elegantná vreckovka v saku umocní váš slávnostný vzhľad

Opasok? Jedine v koži

Ak ste sa rozhodli pre opasok, nepodceňujte jeho výber. Možno si poviete, že vám stačí ten, ktorý nosíte k rifliam a že košeľa ho aj tak zakryje. Ale nezabúdajte, že na spoločenské udalosti sa košeľa nosí zapravená v nohaviciach. Takže váš opasok bude vidno hneď, ako si vyzlečiete sako. Preto si k obleku zvoľte jedine kožený opasok. Čierny alebo hnedý? Výber je na vás. Jediná podmienka je zladiť ho s topánkami.

Aké topánky sú tie správne?

K obleku na spoločenské udalosti sa hodia jedine šnurovacie topánky. A tým nemáme na mysli tenisky, ale kožené topánky. Ak váhate nad farbou, je to jednoduché. Vyberte si farbu podľa obleku. Čierne topánky sú univerzálne ku všetkým farbám. Hnedé zasa skvelo vyniknú napríklad s tmavomodrým oblekom.

Elegantné hnedé topánky skvelo vyniknú s modrým oblekom

Módna samovražda menom bunda

Keď ste si už dali prácu s výberom štýlového obleku a doplnkov, nezničte si svoj outfit bundou. Plesy, stužkové a podobné udalosti bývajú často v zime, takže je samozrejmé, že cestou nechcete mrznúť. Ale ak si k elegantnému obleku vezmete bundu z lyžovačky, vyjde celá vaša snaha na zmar. Dotiahnite svoj outfit k dokonalosti a dajte prednosť kabátu. Okrem toho, že podčiarkne váš vzhľad gentlemana, vás príjemne zahreje. Navyše jeden kvalitný kabát využijete aj na ďalšie udalosti, či už to bude rodinná oslava, stužková vašej priateľky, alebo krstiny.

Tip pre vás

Neviete sa rozhodnúť medzi čiernym a hnedým opaskom? Môžete mať oba v jednom. Jednoducho si ho otočíte na tú stranu, ktorá sa vám práve hodí. Pozrite sa na praktický obojstranný opasok, ktorý vám ušetrí starosti aj peniaze.

Mohlo by vás zaujímať