Bandi radí

Čo znamená dress code Business Casual

Populárny dress code Business Casual je jedným z elegantných štýlov obliekania na bežný pracovný deň. Ide o uvoľnený dress code, ktorý zároveň zachová váš profesionálny vzhľad, napríklad v kancelárii či na pracovnom obede. V minulosti bol často používaný v dňoch, kedy nedochádzalo k obchodným stretnutiam, styku s klientmi alebo verejnosťou. V dnešnej dobe patrí k najrozšírenejším štýlom obliekania do zamestnania počas celého týždňa.

Potrebujete sa do práce obliecť podľa dress codu Business Casual a neviete, ako na to? Prečítajte si užitočné rady a tipy, ako sa správne obliecť, aby ste zapôsobili tým najlepším dojmov na svojich nadriadených aj kolegov.

Business Casual – priklad outfitu
Business Casual – priklad outfitu

Čím začať?

Absolútnym základom pre váš outfit sú oblekové alebo voľnočasové nohavice typu chinos. Odporúčame vyberať decentné farby, ako je čierna, tmavomodrá alebo béžová. Pozrite si bavlnené nohavice značky BANDI, ktoré sú ideálne pre dress code Business Casual.

Akú si vziať košeľu?

Stačí, ak si oblečiete košeľu s dlhými rukávmi. Nebojte sa kombinácie rôznych farieb. Vymeňte napríklad klasickú bielu košeľu za bledomodrú. Skvelou voľbou sú napríklad aj košele s jemným prúžkovaným alebo károvaným vzorom, ktoré vám pridajú na osobitosti. Vyberte si z množstva ideálnych košieľ do práce.

Ak máte vybratú košeľu, uviažte si k nej vhodnú kravatu. Pre dress code Business Casual sú výbornou voľbou aj vlnené alebo pletené kravaty so vzorom či bez. Ak chcete pôsobiť ležérnejším dojmom, postačí vám aj košeľa s rozhalenkou.

S košeľou na rozhalenku nespravíte chybu

Štýlové sako dokonale zvýrazní váš profesionálny vzhľad

Váš outfit v štýle Business Casual doplňte oblekovým alebo elegantným voľnočasovým sakom, napríklad v tmavomodrej alebo sivej farbe. Jemný károvaný vzor alebo textúra látky saka sú vítanými prvkami, ktoré vám pridajú na jedinečnosti. Pozrite sa na všetky štýlové saká značky BANDI v e-shope.

Akú obuv zvoliť, aby ste nespravili chybu?

Zvoľte si buď koženú šnurovaciu obuv alebo mokasíny. Ak si vezmete koženú šnurovaciu obuv, dbajte na dostatočnú výšku ponožiek, aby vám vždy zakrývali lýtka. Napríklad vtedy, keď si sadnete. Naopak do mokasín ponožky vôbec nepatria, a to ani členkové. Jednak ide o porušenie etikety v obliekaní a navyše to nevyzerá dobre. Pozrite si ideálnu obuv, ktorá spĺňa podmienky dress codu Business Casual.

Dokonalý ležérny outfit do práce aj na voľný čas

Stále si neviete dať rady s tým, ako sa obliecť v štýle Business Casual?

Navštívte vašu najbližšiu značkovú predajňu Pánske obleky BANDI. Odborní poradcovia vám pomôžu s výberom ideálneho oblečenia presne podľa dress codu Business Casual. Budete oblečení správne a zapôsobíte tým najlepším dojmom na vašich nadriadených aj kolegov. Pozrite sa, kde je vaša najbližšia predajňa Pánske obleky BANDI.

Mohlo by vás zaujímať