Bandi radí

Ako sa vyrába ručne šitá obuv?

Vzhľadom na to, že sa nás často pýtate, či je pánska spoločenská obuv značky BANDI skutočne vyrábaná tradičnou formou ručnej výroby a ako prebieha výroba, ponúkame vám fotoreportáž priamo z dielne. Pozrite sa, ako túto obuv vyrába majster obuvník a jeho obuvnícki tovariši. Od rezania kože na zvršky obuvi až po balenie do predajnej krabice.

Jak se vyrábí ručně šitá obuv – úvodní fotografie

Ako sa šije obuv BANDI

Už samotné lepenie stielky s podošvou je ovplyvnené ľudskou rukou a skúseným okom obuvníka. Stroj síce tiež zvládne naniesť lepidlo, avšak nedokáže rozlíšiť detaily, ktoré sú dôležité pre výslednú kvalitu lepeného spoja. Niekde je treba viac lepidla, niekde menej. Takto odvedená práca majstra obuvníka je zárukou kvalitnej a pohodlnej obuvi po veľmi dlhú dobu.

Slovníček pojmov

zvršok – vrchná, kožená časť obuvi

podošva – spodná časť obuvi

cvikanie – napínanie zvršku na kopyto

Pre lepší prehľad zábery zachytávajú len stručný výber tých najdôležitejších pracovných operácií, ktoré je potrebné pri ručnej výrobe obuvi vykonať. Topánky sa ďalej ešte lepia, šijú, leštia a tak ďalej. Na produkciu obuvi BANDI sa podieľa majster obuvník a 4 tovariši. A keďže je výroba obuvi bez strojov veľmi prácna a vyžaduje adekvátne množstvo času, nepredávame obuv iným maloobchodným predajniam, aj keď je o ne veľký záujem.

Originál jedine v predajniach Pánske obleky BANDI

Ručne šitú obuv ponúkame len v značkových predajniach BANDI. Máte teda možnosť kúpiť si originálnu koženú spoločenskú obuv, ktorá nielen dobre vyzerá, ale je aj veľmi pohodlná.

Viete, že podľa spoločenskej etikety by mala pánska spoločenská obuv ladiť s opaskom k obleku? Pozrite sa na pánske opasky z býčej kože na e-shope www.BandiVamos.sk.

Mohlo by vás zaujímať