Bandi radí

Kombinovanie veľkosti saka s inou veľkosťou nohavíc ÁNO, či NIE?

Veľmi častá otázka klientov značky BANDI pri výbere pánskeho obleku: Môžete mi nakombinovať sako z tejto veľkosti obleku a nohavice z veľkosti menšieho obleku? Takúto požiadavku kladú najmä klienti, ktorí nemajú konfekčnú postavu. To znamená, že majú napríklad širšie boky, alebo väčšie ramená.

U časti produkcie značkových pánskych oblekov BANDI táto možnosť je, u niektorých naopak nie. Prečo je to tak? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Pri výrobe látok nie je možné u niektorých typov dosiahnuť úplne identickú farbu pri opakovanej výrobe (nasledujúca šarža), takže sa môžu mierne líšiť v odtieňoch.

Inkriminované místo, kde hrozí odhalení rozdílu v odstínu barvy látky z druhé šarže
Inkriminované miesto, kde hrozí odhalenie rozdielu v odtieni farby látky z druhej šarže

Aj napriek tomu, že sa do výroby ďalšej šarže zadávajú totožné parametre látky, akými sú materiálové zloženie, gramáž a farby vlákien podľa vzorkovníka Pantone, pri niektorých materiáloch nie je možné technicky docieliť, aby bola látka absolútne farebne identická. Látka z nasledujúcej šarže môže mať rovnakú farbu a súčasne mierne odlišný odtieň. Niekedy viac, inokedy menej. Ak by sa výrobné šarže premiešali, mohli by ste nadobudnúť pocit, že je sako tmavšie a nohavice naopak svetlejšie.

Pri výrobe kusových výrobkov, ako sú napríklad mikiny, či tričká, nie je v následne sa opakujúcej produkcii žiadny problém. Na jednom kuse oblečenia jemný rozdiel v odtieni farby nepoznáte. Problém žiaľ nastáva pri dvojdielnych prvkoch oblečenia, akými sú napríklad pánske obleky. V oblasti stehien sa sako kryje s nohavicami. A to je práve ono kritické miesto, kde je skutočne poznateľný rozdiel v odtieni farby z dvoch šarží výrobkov, ak sa premiešajú.

Inkriminované místo, kde hrozí odhalení rozdílu v odstínu barvy látky z druhé šarže
Inkriminované miesto, kde hrozí odhalenie rozdielu v odtieni farby látky z druhej šarže

Výrobné oddelenie a návrhári značky BANDI robia maximum pre to, aby mal klient k dispozícii čo najväčší počet kombinovateľných oblekov. Boli by sami proti sebe, ak by takto nepostupovali, pretože nemožnosť kombinácie zvyšuje nutnosť úpravy oblekov profesionálnou krajčírkou v predajni. Pri látkach, ktoré umožňujú kombináciu rôznych veľkostí nohavíc a saka, sa kombinovateľnosť využíva. Je to však možné iba pri niektorých druhoch materiálov. Ide predovšetkým o jednofarebné varianty bez kára, či iných vzorov a pri látkach, ktoré už boli niekoľkokrát overené v skúšobnom ústave, vo výrobe, ako aj v predaji. Je to veľmi dlhodobý proces.

Značka BANDI týmto postupom zamedzuje možnému problému a chráni klienta tak, aby jeho investícia do spoločenského oblečenia nevyšla navnivoč. Tým zároveň udržuje vysoký štandard kvality produkcie BANDI.

Argument, že „inde mi to nakombinujú a nerobia s tým caviky“ bohužiaľ neobstojí. Áno, kombinovať je možné všetko. Ale v značke BANDI iba to, čo je kombinovať možné a nie je na škodu produktu, prípadne klienta.


Nechajte si poradiť od odborníkov pri šálke lahodnej kávy

Radi by ste si nechali poradiť? Príďte do najbližšej značkovej predajne BANDI. Odborní poradcovia vám pomôžu tak, aby ste boli vždy oblečení dokonalo a cítili sa skvelo.

Mohlo by vás zaujímať