BANDI radí

Kožená aktovka – Ako ovplyvňuje obchodných partnerov

Obyčajná pánska kožená aktovka. Každý manažér si povie, prečo by som ju mal nosiť? Nič na nej nie je. Ďakujem, nepotrebujem. Stačí mi mobil, kľúče od auta, peňaženka a hotovo. Keď s vyberiem správny oblek, košeľu a kravatu, mám postarané a na obchodné jednanie som pripravený. Maximálne si vezmem do ruky ponukový list, ktorý obchodnému partnerovi predložím, a ideme na to. Ak patríte medzi podobne zmýšľajúcich, nemusíte čítať ďalej. Avšak ak vás zaujíma, ako si postavenie pri jednaní vylepšiť, pokračujte ďalej.

Ovplyvnite obchodných partnerov koženou aktovkou
Ovplyvnite obchodných partnerov koženou aktovkou

Každý prvok oblečenia má pri obchodnom jednaní svoju funkciu. Napríklad biela košeľa. Ak si ju na jednanie oblečiete, ste na tom dobre. Obchodný partner vás vníma ako poriadneho človeka, ktorý o seba dbá.

Ak zastupujete pri jednaní firmu, je aj ona zárukou poriadku, kde sa automaticky očakáva, že dodávky tovaru budú plnené včas a kvalita tovaru bude taktiež v úplnom poriadku. Alebo. Tmavým a matným oblekom si budujete status rovnocenného obchodného partnerstva, kde si každá strana príde k ziskom rovnocenne. Tzn. fifty-fifty. Keby ste mali na sebe oblek lesklý, pôsobili by ste príliš okázalo a obchodný partner by mohol nadobudnúť podvedomý dojem, že zarobíte na spolupráci viac než on. Prezrite si matné business obleky, ktoré sú skvelou voľbou nielen na obchodné jednanie, ale aj do práce.

A prečo obyčajná aktovka?

Skúste si sami predstaviť, že k vám do kancelárie príde muž a má pri sebe koženú aktovku. Ako ho budete vnímať? Ako výkonný človek a pracant alebo ako flákača, ktorý sa na jednaniach len vykecáva a výsledky žiadne? Buďte si istý, že ako výkonný človek a pracant, ktorý svojej práci rozumie. Bez toho, aby ste to tušili, pánska aktovka budí na okolie podvedomý dojem, že je plná pracovných materiálov, kalkulačiek, štatistík, plánov a iného.

V situácii, kedy sa obchodný partner rozhoduje, s kým bude spolupracovať, má takýto človek s aktovkou vždy body navyše, pretože sa tvári ako profesionál. A verte alebo nie, aj keby tá aktovka bola prázdna. Pozrite sa na koženú aktovku, s ktorou urobíte vždy ten správny dojem.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.