Bandi radí

Kožená aktovka – ako ovplyvňuje obchodných partnerov

Obyčajná pánska kožená aktovka. Každý manažér si povie, prečo by som ju mal nosiť? Nič na nej nie je. Ďakujem, nepotrebujem. Stačí mi mobil, kľúče od auta, peňaženka a hotovo. Keď si vyberiem správny oblek, košeľu a kravatu, mám to vybavené a na obchodné jednanie som pripravený. Maximálne si vezmem do ruky ponukový list, ktorý obchodnému partnerovi predložím, a ideme na to. Ak patríte medzi podobne zmýšľajúcich, nemusíte čítať ďalej. Avšak ak vás zaujíma, ako si postavenie pri jednaní vylepšiť, pokračujte ďalej.

Ovplyvnite obchodných partnerov koženou aktovkou

Každý prvok oblečenia má pri obchodnom jednaní svoju funkciu. Napríklad biela košeľa. Ak si ju na jednanie oblečiete, ste na tom dobre. Obchodný partner vás vníma ako poriadneho človeka, ktorý o seba dbá.

Ak zastupujete pri jednaní firmu, je aj ona zárukou spoľahlivosti. Automaticky sa očakáva, že dodávky tovaru budú plnené včas a kvalita tovaru bude v úplnom poriadku. Alebo, tmavým a matným oblekom si budujete status rovnocenného obchodného partnera, kde si každá strana rozdelí zisk rovnocenne, tzn. fifty-fifty. Keby ste mali na sebe lesklý oblek, pôsobili by ste príliš okázalo a obchodný partner by mohol nadobudnúť podvedomý dojem, že zarobíte na spolupráci viac než on. Prezrite si matné business obleky, ktoré sú skvelou voľbou nielen na obchodné jednanie, ale aj do práce.

A prečo obyčajná aktovka?

Skúste si sami predstaviť, že k vám do kancelárie príde muž a má pri sebe koženú aktovku. Ako ho budete vnímať? Ako výkonného človeka a pracanta, alebo ako toho, ktorý na jednaniach len príliš veľa rozpráva a výsledky žiadne? Buďte si istý, že ako výkonného človeka a pracanta, ktorý svojej práci rozumie. Bez toho, aby ste to tušili, pánska aktovka pôsobí na okolie podvedomým dojmom, že je plná pracovných materiálov, kalkulačiek, štatistík, plánov a iného.

V situácii, kedy sa obchodný partner rozhoduje, s kým bude spolupracovať, má takýto človek s aktovkou vždy body navyše, pretože sa tvári ako profesionál. A verte alebo nie, aj keby tá aktovka bola prázdna. Pozrite sa na koženú aktovku, s ktorou vždy urobíte ten správny dojem.

Mohlo by vás zaujímať