Bandi radí

Manžetové gombíky – Kedy ich používať a kedy to naopak nie je vhodné

Manžetové gombíky sú dekoratívne a funkčné prvky používané na uzavretie manžety na koncoch rukávov na košeli. Sú to drobné, ale výrazné doplnky, ktoré dodávajú pánskej spoločenskej móde eleganciu a sofistikovaný vzhľad.

Nie je gombík ako gombík. Manžetové gombíky sa líšia od bežných gombíkov, ktoré nájdeme napríklad na stredovom zapínaní košele, v tom, že majú dlhšie a flexibilnejšie ramienka. Tieto ramienka sa skladajú, alebo sa zapínajú cez seba. Umožňujú tak pevnejšie a elegantné spojenie oboch strán manžiet košele a vďaka tomu držia rukávy v pevnom uzavretom stave.

Manžetové gombíky BANDI

Najčastejšie používané zapínanie je T-bar. Tento typ manžetových gombíkov má tvar písmena „T“. Jedna časť (priečna tyčinka) sa zasúva do manžetovej dierky na jednej strane manžety, zatiaľ čo druhá časť (pozdĺžna tyčinka) sa presúva cez druhú stranu manžety a fixuje ju v zatvorenej polohe. Tento typ manžetových gombíkov je veľmi bežný a obľúbený.

Kde použiť manžetové gombíky

Manžetové gombíky nájdu využitie najmä pri formálnych alebo slávnostných udalostiach – napríklad svadby, galavečery, plesy, rodinné oslavy, jubileá a podobne. Dôvod, prečo si vybrať manžetové gombíky je jednoduchý, je to jeden z mála pánskych šperkov, ktorý muža skutočne ozdobí, rovnako ako aj dobre vyzerajúce hodinky.

Obmedzené využitie manžetových gombíkov v pracovnom priestore

Do zamestnania je tento pánsky šperk vhodný iba za určitých podmienok. Je to prostredie s vyšším Dress Codom, alebo v prostredí určenom firemnými pravidlami obliekania. Manžetové gombíky sú elegantné a formálne doplnky, ktoré môžu dodať Vášmu pracovnému outfitu profesionálny a vkusný vzhľad.

Predtým ako si ich vezmete do práce, vyhodnoťte základné faktory.

1/ Ak má Vaše pracovisko formálnu pracovnú kultúru alebo vyšší Dress Code, môžete si vybrať manžetové gombíky a dodať tak svojmu outfitu eleganciu a vkus.

2/ Pokiaľ je však Dress Code uvoľnenejší, môže byť nosenie manžetových gombíkov príliš formálne, či neprimerané.

3/ Zvážte tiež povahu Vašej práce. Všeobecne sa manžetové gombíky považujú za módny prvok, ktorý sa bežne do práce nehodí. Napríklad pri obchodnom stretnutí môže tento ozdobný prvok pôsobiť na protistranu príliš okázalo, čo je pre uzavretie obchodu nežiadúce.

4/ Ak si nie ste istí, či sú manžetové gombíky pre Váš pracovný Dress Code adekvátne, odporúčame opýtať sa Vášho nadriadeného, alebo sa zoznámiť s internými pravidlami oblečenia vo Vašej firme.

Pozrite sa na nové modely značkových manžetových gombíkov BANDI, z ktorých si určite vyberiete pre Vás tie správne.


Nechajte si poradiť od odborníkov pri šálke lahodnej kávy

Radi by ste si nechali poradiť? Príďte do najbližšej značkovej predajne BANDI. Odborní poradcovia vám pomôžu s výberom tak, aby ste boli vždy oblečení dokonalo a cítili sa skvelo.

Mohlo by vás zaujímať