Bandi radí

Najčastejšie chyby pri výbere oblečenia pre ženícha na svadbu

Chystáte svadbu a máte určitú predstavu, o tom, ako by mal vyzerať ženích? Napríklad nevesta môže chcieť obliecť ženícha do bieleho obleku a budúca svokra by zase rada červenú košeľu, aby sa zladil so svadobnou výzdobou. Nie vždy je to však správna voľba. Predíďte sklamaniu pri prezeraní svadobných fotografií a prečítajte si tipy, ako ženícha dokonale obliecť, aby bol vo svadobný deň mužom číslo jeden.

Oblečte sa na svadbu dokonalo

Nevesta si želá, aby bol ženích v krásnom a lesklom obleku, pretože je to moderné. Po svadbe by chcel oblek naďalej využívať do práce.

Chyba!

Ak si na svadbu vyberie ženích lesklý oblek, môže ho naďalej po svadbe nosiť. Avšak len na slávnostné udalosti, ako sú narodeniny, výročia, plesy, prípadne na ďalšie svadby ako svadobný hosť, na promócie a podobne. Pánsky oblek z lesklého materiálu nie je do zamestnania vhodný ani pre zamestnancov, pretože znižuje vašu šancu na získanie odmeny od nadriadených. Neodporúčame ho ani podnikateľom, u ktorých znižuje možnosť uzatvorenia výhodného obchodu s potenciálnym obchodným partnerom.

Svadobná výzdoba je ladená do fialovej farby, preto chce budúca svokra pre ženícha fialovú košeľu.

Chyba!

Ženích nie je kus šunky na svadobnom stole. Jeho oblečenie alebo doplnky sa ladia iba k farbe šiat a doplnkov nevesty. Cieľom je farebne zladený pár. Len si skúste predstaviť, ako sedí novomanželský pár pri stole a ženích farebne splýva s obrúskami.

Ideálne oblečenie pre ženícha

Nevesta si vybrala žltú svadobnú kyticu a jej želaním je, aby mal ženích košeľu v rovnakej farbe. Teda žltú.

Chyba!

Rovnako ako má nevesta žltú svadobnú kyticu, ženích má na klope malú kyticu v rovnakom farebnom prevedení. Tým je pár správne zladený ako z hľadiska farieb, tak aj prvkov a tvarov. Ďalší žltý prvok na ženíchovi by pôsobil už prehnane.

Ženích je svetlý typ muža a nevesta si želá, aby bol na svadbe v bielom alebo krémovom obleku. Videla to v katalógu a vyzeralo to veľmi pekne a romanticky.

Chyba!

Ak muž nepatrí medzi južanské typy, je tento výber úplne nevhodný. Z muža sa stane nevýrazná postava, ktorú zatieni každý svadobný hosť v tmavom obleku. Svadba je o ženíchovi a neveste. Preto odporúčame svetlejším typom tmavší oblek v kontraste s bielou košeľou a doplnkami, ako je svadobná vesta, anglická kravata a vreckovka do saka. Len tmavý oblek zvýrazní muža a stane sa tak skutočným ženíchom, ktorého nikto neprehliadne.

Aj s motýlikom urobíte na svadbe perfektný dojem

Nevesta si želá, aby si ženích vybral obuv – mokasíny bez šnurovania.

Chyba!

K pánskemu obleku je na formálne chvíle vhodná iba spoločenská obuv. A tá je vždy šnurovacia. K tmavému obleku vyberajte čiernu obuv, ku krémovému obleku krémovú a k bielemu svadobnému obleku bielu obuv. Vyvarujte sa kombinácie napríklad bieleho obleku a čiernej obuvi. Pozrite sa na možné vzory pánskej spoločenskej obuvi vhodnej k svadobným obleku.

Svadbu máme v júli a ženíchovi stačí jedna košeľa.

Chyba!

V horúcich letných dňoch ženícha netrápte celý deň v jednej košeli. Do doby svadobného obeda ju niekoľkokrát prepotí. Po skončení svadobného obeda, prípadne po fotografovaní, dajte ženíchovi čas, aby sa mohol prezliecť. Ak ste ubytovaní v hoteli, ženích si dá vytúženú sprchu, prezlečie sa do čistej košele s krátkym rukávom, vezme si k nej kravatu, ktorú mal na sebe počas dňa a sako odloží v hotelovej izbe. Košeľu s krátkym rukávom vyberajte v rovnakej farbe, akú mal počas dňa pod sakom.

Nie ste ubytovaní v hoteli? Nevadí. Ženích sa môže prezliecť do čistej košele aj bez sprchy, napríklad v aute. Samozrejme bez dohľadu svadobných hostí. Sako opäť necháva v aute. Pohodlie ženícha je na prvom mieste. Akonáhle sa bude cítiť pohodlne on, bude sa tak cítiť aj nevesta. A naopak. Nevesta sa predsa tiež prezlieka!

Zlaďte sa so šatami a doplnkami nevesty

Nevesta videla v katalógu krásneho ženícha s bielym textilným opaskom v kombinácii s tmavým oblekom a čiernou obuvou. Želala by si to isté na svojom ženíchovi.

Chyba!

Farba opasku sa vyberá vždy podľa farby obuvi. Opasok z textilného materiálu nie je vhodný. Šírka opasku by nemala byť väčšia ako 3,5 cm. Takže opasok, ktorý ženích nosí každý deň k rifliam, radšej nechajte doma. Pozrite si príklady možných variantov kožených opaskov k oblekom.

Ak sa budete držať týchto rád, novomanželia budú párom číslo jeden, a to nielen v deň svadby, ale aj na fotografiách alebo videu. Tak ako kladiete dôraz na nevestin svadobný účes, rovnako pristupujte aj k oblečeniu ženícha. A nezabudnite! Bez úsmevu a dobrej nálady vám nepomôže ani to najlepšie oblečenie.

Tipy pre vás

Navštívte predajňu Pánske obleky BANDI a oblečte sa úplne zadarmo. Môžete si odniesť to najdrahšie oblečenie a nič zaň neplatiť. Pozrite sa, ako sa obliecť úplne zadarmo.

Mohlo by vás zaujímať