BANDI radí

Viete, ako sa obliecť na operu a ako na muzikál?

Návšteva divadla patrí medzi udalosti, ku ktorým neodmysliteľne patrí spoločenské oblečenie. V niektorých prípadoch sa od pôvodných striktných pravidiel upúšťa a mužom je dovolené ponechať svoj tmavý oblek v skrini. Avšak pozor, neplatí to pre všetky divadelné predstavenia. Ako sa teda obliecť v prípade opery a muzikálu?

Oblečte sa do divadla správne
Oblečte sa do divadla správne

Aké oblečenie zvoliť do opery?

Operné predstavenia majú obvykle striktnejší dress code. Ten zvyčajne nájdete na pozvánke alebo vstupenke a hovorí vám, čo si máte obliecť. V prípade premiér môže ísť napríklad o formálny Black Tie, pri ktorom by muži mali zvoliť smoking. Na všetky ďalšie predstavenia si vystačíte s tmavým oblekom, napríklad tmavomodrým, tmavosivým alebo čiernym. Prezrite si elegantné obleky, v ktorých spravíte skvelý dojem. Padnúci oblek nakoniec doplňte košeľou svetlej farby, bielou nič nepokazíte. K tomu už stačí len uviazať si kravatu alebo slávnostnejšieho motýlika.

V obleku spravíte v opere skvelý dojem
V obleku spravíte v opere skvelý dojem

Čo si zvoliť na muzikál?

Muzikál je príkladom predstavenia, na ktorom môžete ubrať z formálnosti. To však neznamená, že si na seba vezmete potrhané džínsy a tričko. Ak sa chystáte do veľkého divadla, tak aj v prípade muzikálu tu má svoje miesto oblek s košeľou a kravatou. Muzikály sa však často hrajú na menej formálnych a menších scénach, kde si vystačíte aj s menej formálnym oblečením.

Ideálnou voľbou sú v tomto prípade bavlnené nohavice, napríklad v decentnej tmavomodrej, tmavosivej alebo čiernej farbe. K nim si potom stačí vziať košeľu s kravatou alebo len košeľu s rozhalenkou a budete vyzerať dokonale. Ak chcete ešte podčiarknuť váš vzhľad gentlemana, doplňte outfit voľnočasovým sakom. Pozrite sa na voľnočasové saká, ktoré pridajú vášmu vzhľadu na elegancii.

Na muzikáli si vystačíte s elegantným voľnočasovým sakom
Na muzikáli si vystačíte s elegantným voľnočasovým sakom

Tip pre vás

Chystáte sa na divadelné predstavenie s partnerkou? Potom vám odporúčame, aby ste sa farebne zladili. Dokonalý výsledok jednoducho docielite pomocou doplnkov v podobnom odtieni, ako sú partnerkine šaty. Výborne vám k tomu poslúži napríklad kravata, motýlik alebo vreckovka do saka. Prezrite si jedinečné vreckovky do saka, vďaka ktorým sa perfektne zladíte s partnerkou a vytvoríte tak dokonalý pár.

Rada na záver

Ak chcete vedieť, ako sa obliecť aj na ďalšie divadelné predstavenia, prečítajte si článok Ako sa obliecť do divadla.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

    i
    Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.