Bandi radí

Viete, ako sa obliecť na operu a ako na muzikál?

Návšteva divadla patrí medzi udalosti, ku ktorým neodmysliteľne patrí spoločenské oblečenie. V niektorých prípadoch sa od pôvodných striktných pravidiel upúšťa a mužom je dovolené ponechať svoj tmavý oblek v skrini. Avšak pozor, neplatí to pre všetky divadelné predstavenia. Ako sa teda obliecť v prípade opery a muzikálu?

Oblečte sa do divadla správne

Aké oblečenie zvoliť do opery?

Operné predstavenia majú obvykle striktnejší dress code. Ten zvyčajne nájdete na pozvánke alebo vstupenke a hovorí vám, čo si máte obliecť. V prípade premiér môže ísť napríklad o formálny Black Tie, pri ktorom by muži mali zvoliť smoking. Na všetky ďalšie predstavenia si vystačíte s tmavým oblekom, napríklad tmavomodrým, tmavosivým alebo čiernym. Prezrite si elegantné obleky, v ktorých spravíte skvelý dojem. Padnúci oblek nakoniec doplňte košeľou svetlej farby, bielou nič nepokazíte. K tomu už stačí len uviazať si kravatu alebo slávnostnejšieho motýlika.

V obleku spravíte v opere skvelý dojem

Čo si zvoliť na muzikál?

Muzikál je príkladom predstavenia, na ktorom môžete ubrať z formálnosti. To však neznamená, že si na seba vezmete potrhané džínsy a tričko. Ak sa chystáte do veľkého divadla, tak aj v prípade muzikálu tu má svoje miesto oblek s košeľou a kravatou. Muzikály sa však často hrajú na menej formálnych a menších scénach, kde si vystačíte aj s menej formálnym oblečením.

Ideálnou voľbou sú v tomto prípade bavlnené nohavice, napríklad v decentnej tmavomodrej, tmavosivej alebo čiernej farbe. K nim si potom stačí vziať košeľu s kravatou alebo len košeľu s rozhalenkou a budete vyzerať dokonale. Ak chcete ešte podčiarknuť váš vzhľad gentlemana, doplňte outfit voľnočasovým sakom. Pozrite sa na voľnočasové saká, ktoré pridajú vášmu vzhľadu na elegancii.

Na muzikáli si vystačíte s elegantným voľnočasovým sakom

Tip pre vás

Chystáte sa na divadelné predstavenie s partnerkou? Potom vám odporúčame, aby ste sa farebne zladili. Dokonalý výsledok jednoducho docielite pomocou doplnkov v podobnom odtieni, ako sú partnerkine šaty. Výborne vám k tomu poslúži napríklad kravata, motýlik alebo vreckovka do saka. Prezrite si jedinečné vreckovky do saka, vďaka ktorým sa perfektne zladíte s partnerkou a vytvoríte tak dokonalý pár.

Rada na záver

Ak chcete vedieť, ako sa obliecť aj na ďalšie divadelné predstavenia, prečítajte si článok Ako sa obliecť do divadla.

Mohlo by vás zaujímať