Bandi radí

Viete, aký opasok si vziať k obleku?

Opasok neodmysliteľne patrí k obleku, či už sa chystáte do práce, na svadbu alebo rodinné stretnutie. Je však dôležité si uvedomiť, že oblek patrí medzi spoločenské oblečenie a preto by aj opasok mal byť spoločenský. Prečítajte si, ako takýto opasok vybrať a ako ho dokonale zladíte s oblekom.

Príklad správne skombinovaného opasku s oblekom

Ako vyzerá  spoločenský opasok?

Spoločenský opasok je kožený a nemal by byť širší ako 3,5 centimetra. Široké alebo látkové opasky s veľkou sponou, ktoré ste zvyknutí nosiť k džínsam, nikdy nepoužívajte k obleku. Nie ste kovboj z Dallasu, aby sa vám k outfitu hodila veľká spona s býčí hlavou. Farebný látkový opasok s bodkami by zase váš vzhľad oživil, ale vyzerali by ste ako z cirkusu. Pozrite si spoločenské opasky, ktoré sú správnou voľbou k obleku.

Opasok môžete nahradiť aj pánskymi trakmi. Ale pamätajte na zásadné pravidlo, podľa ktorého sa nikdy nenosia obidva doplnky naraz. Vždy si zvoľte buď samotný opasok alebo len traky. Prečítajte si, ako nosiť traky, aby ste nespravili chybu.

A čo farba opasku?

Farbu opasku by ste mali ladiť s farbou obuvi. Ak teda doplníte oblek do práce hnedou obuvou, vezmite si k nej aj hnedý opasok. Chystáte sa na spoločenskú udalosť a chcete zdôrazniť váš slávnostný vzhľad čiernou obuvou? Potom ju zlaďte s čiernym opaskom. V prípade, že radi striedate farby topánok, odporúčame vám obojstranné opasky, ktoré ľahko skombinujete s obuvou, ktorú máte práve na nohách.

Tip pre vás

Neviete  si rady s tým, aká obuv sa hodí k obleku? Prečítajte si, aké topánky vybrať k obleku a môžete si byť istí, že budete vždy obutí správne.

Mohlo by vás zaujímať