Partneri

Krimikomédia Prípad mŕtveho nebožtíka mieri do kín

Pánske obleky BANDI sú hlavným partnerom

Televízne programy prekypujú kriminálkami a iba dobre vyriešená vražda dokáže diváka uspokojiť. Preto prišiel scenárista Lumír Holčák s nápadom filmovú scénu trochu odľahčiť. V réžii Miloslava Šmídmajera tak vznikla paródia na kriminálky, ktoré obsahujú mnohokrát videné a donekonečna opakované postupy pátrania. Premiéra sa chystá na začiatku roka 2020. Na čo sa môžete tešiť?

Vrah číha za rohom

Podľa tvorcov filmu vytvára dej iba zámienku pre slovný a situačný humor. Komédia nabitá ostrovtipom paroduje vyšetrovateľské klišé. Major Prubner, v hlavnej úlohe David Novotný, dostane príkaz vyriešiť kauzu brutálne zavraždenej úradníčky Starablažkovej. Tá má však okolo seba viac otáznikov, než sa na prvý pohľad mohlo zdať, a tiež bohatú vydieračskú minulosť. Prípad sa komplikuje, Prubnerovi sa neobľúbený šéf vyhráža výpoveďou a mŕtvych nebožtíkov stále pribúda. Viac už naozaj nemožno prezradiť, snáď len to, že výnimočne vrahom nie je záhradník.

V situačnej komédii nie je o vtip núdza (Foto: Zuzana Panská, Bio Illusion © 2019)
V situačnej komédii nie je o vtip núdza (Foto: Zuzana Panská, Bio Illusion © 2019)

Hviezdne obsadenie

V hlavných úlohách excelujú Hana Vágnerová, Miroslav Táborský alebo Anna Polívková. Ďalej sa môžete tešiť na Milana Šteindlera ako patológa, ktorý neznáša krv, či Evu Holubovú ako ohrdnutú manželku.

Vtipom sršiacu krimikomédiu od autorov filmu Prebudím sa včera by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Vražda je totiž len začiatok.

Fotografia dramatickej scény na smetisku priamo z natáčania (Foto: Zuzana Panská, Bio Illusion © 2019)
Fotografia dramatickej scény na smetisku priamo z natáčania (Foto: Zuzana Panská, Bio Illusion © 2019)

Nemôžete sa filmu dočkať? Pozrite sa na krátky úryvok z krimikomédie Prípad mŕtveho nebožtíka.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

    i
    Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.