Aktuality

Svadobné trapasy – alebo čo všetko sa môže prihodiť svadobným hosťom

Každá žena chce mať vedľa seba na spoločenských udalostiach elegantne oblečeného muža, aby spoločne pôsobili ako dokonalý pár. To platí aj v prípade svadby. Ženy preto obvykle dbajú na to, aby muž šiel na svadbu upravený a mal na sebe oblek, košeľu a kravatu. To však ešte nemusí znamenať zaručený úspech. Stačí, keď sa oblečiete nevhodne alebo len chybne poupravíte štýl. Hneď na okolie pôsobíte iným dojmom, než ste si želali. Čo patrí k najčastejším trapasom svadobných hostí a ako sa im vyhnúť?

Svadobné trapasy – úvodná foto
Svadobné trapasy – úvodná foto

Najčastejšie trapasy svadobných hostí

Široký opasok s veľkou sponou – k oblekovým nohaviciam opasok nepochybne patrí. Nie však široký s býčou hlavou v mieste spony, ktorý sa nosí k džínsom. Váš muž predsa nie je kovboj z Dallasu. Správnou voľbou je kožený spoločenský opasok vo farbe obuvi, ktorý by nemal byť širší než 3,5 cm. Vyberte mužovi značkový spoločenský opasok, ktorý je k obleku jediný správny.

Košeľa s krátkym rukávom – pod sako nie je vhodné nosiť košeľu s krátkym rukávom. Ide o pravidlo spoločenskej etikety. Navyše, kontakt pokožky ruky s podšívkou môže vyvolať nepríjemné potenie. Preto je nutné k obleku voliť vždy košeľu s dlhým rukávom. Pritom je potrebné dbať na to, aby manžeta rukáva košele vyčnievala z rukáva saka. V opačnom prípade by mohol muž vyzerať, že má sako po otcovi a je mu veľké. Pozrite sa na elegantné spoločenské košele, ktoré sú na svadbu ideálnou voľbou.

Tmavá košeľa – košele tmavých farieb sa na svadbu nehodia. Tieto farby sú vhodné na ples a iné večerné udalosti usporadúvané v zimnom období. Na svadbu odporúčame svetlé odtiene farieb alebo bielu košeľu. Pri výbere košele a kravaty je potrebné zohľadniť farbu vašich šiat a doplnkov. To preto, aby ste pôsobili na prvý pohľad ako pár. Tip navyše: čím svetlejšia farba látky, tým menej vidieť škvrny od potu na chrbte a v podpazuší.

Povolená kravata – dohliadnite na to, aby váš partner nepovoľoval kravatu už po zahájení svadby. Mohol by tak na okolie pôsobiť, že už má v sebe veľa alkoholu. Hovorí sa tomu spoločensky unavený. Ak sa necíti v kravate pohodne, nech vyčká, kým skončí oficiálna časť svadby. Potom si môže dať kravatu dolu a zloženú ju schovať do náprsnej kapsy saka. Ak máva pocit, že ho kravata škrtí, nie je to kravatou. Pravdepodobne zvolil nevhodnú veľkosť goliera pri košeli. Keď budete mať košeľu vybranú správne, budete sa cítiť pohodlne aj s kravatou. Zistite, aké kravaty sa skvelo hodia pre svadobného hosťa.

Mokasíny – k pánskemu obleku na svadbu sa obuv bez šnurovania zásadne nenosí. Mokasíny a iné tipy obuvi patria len k voľnočasovému oblečeniu. Pozrite si, ako vyzerá správna spoločenská obuv.

Chcete, aby sa váš muž vyhol týmto zbytočným prešľapom a bol na svadbe oblečený správne? Navštívte ktorúkoľvek značkovú predajňu BANDI, kde mu odborní poradcovia s výberom radi pomôžu. V predajniach BANDI oblečiete muža od hlavy až po päty. A to na svadbu a iné spoločenské udalosti, či do zamestnania. Pozrite sa, do ktorej predajne Pánske obleky BANDI to máte najbližšie.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.