Bandi radí

5 najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú muži pri obliekaní na ples

Chystáte sa na ples? Dajte si pri obliekaní pozor na najčastejšie prehrešky. Každý muž chce predsa na plese vyzerať ako elegán. Prečítajte si niekoľko rád, vďaka ktorým sa vyhnete zbytočnému faux pas a ples si dokonale užijete.

Na cestu na ples si zvoľte radšej kabát než bundu

Chyba č. 1: Svetlý oblek

Máte doma iba svetlý oblek? Radšej ho nechajte v skrini. Obleky svetlých farieb sa na ples nehodia. Môžete ich nosiť v lete. Plesy sa však konajú v zimnom období, keď je vhodné zvoliť si jedine tmavý oblek. Napríklad čierny, tmavomodrý alebo tmavosivý. Tmavé farby obleku zdôraznia vašu mužnosť a prirodzenú charizmu. Ako sa správne obliecť na ples, aby ste urobili perfektný dojem, vám poradí majiteľ značky BANDI Andrej Bandi Vámoš.

Chyba č. 2: Košeľa s krátkym rukávom

Chcete si na ples vziať košeľu s krátkym rukávom, pretože sa bojíte, že vám bude teplo? Ani táto voľba nie je správna. Pod pánsky oblek je vhodné nosiť košele s dlhým rukávom. Ak by ste pod oblekom mali košeľu s krátkym rukávom, mohlo by to pôsobiť tak, že máte sako po dedovi alebo staršom bratovi a že je vám veľké. Preto si na ples zvoľte jedine košele s dlhým rukávom. Manžeta rukáva košele musí byť v obleku vždy vidieť.

Chyba č. 3: Košeľa s výrazným vzorom

Ďalším častým prehreškom je košeľa s výrazným vzorom. Tú si môžete vziať napríklad do práce alebo na večierok s priateľmi. Na večerné spoločenské udalosti sú vhodnejšie jednofarebné košele. V plesovej sezóne, ktorá prebieha v zime, si tiež môžete zvoliť košele tmavých farieb. Napríklad čiernu, tmavomodrú alebo bordovú. Tieto farby robia muža zaujímavým a ženám sa páčia. Prezrite si širokú ponuku značkových košieľ BANDI na ples.

Chyba č. 4: Kravata s diagonálnym vzorom

Vedeli ste, že kravata so širokými pruhmi nie je vhodná na spoločenské udalosti? Diagonálne pruhy sa hodia iba do zamestnania. Ak si takú kravatu vezmete na ples, mohli by ste na okolie pôsobiť, že ste si len odskočili z práce. Na ples odporúčame vyberať si z jednofarebných kravát, najlepšie v tmavých odtieňoch. Svoj vzhľad dotiahnete do dokonalosti, ak si ku kravate vyberiete tiež vreckovku do saka rovnakej alebo podobnej farby. Pozrite sa, aké kravaty sa hodia na ples.

Chyba č. 5: Zimná obuv a mokasíny

Chystáte sa na ples v zimných topánkach? To neodporúčame. Jednak to nepripúšťa spoločenská etiketa a predovšetkým to nevyzerá dobre. Na ples si obujte jedine čiernu obuv do spoločnosti, ktorá bude šnurovacia. Ak vás čaká formálny ples, napríklad Ples v opere, alebo idete na spoločenskú udalosť s predpísaným dress code Black Tie, vaše topánky by mali byť čierne vo vysokom lesku. Prezrite si koženú pánsku spoločenskú obuv BANDI. Kúpite ju aj z pohodlia domova v e-shope www.BandiVamos.cz.

Tip navyše

Stále si nie ste istí, aký oblek si vybrať na ples a aké doplnky si k nemu zvoliť? Nerobte si starosti. Príďte do najbližšej značkovej predajne Pánske obleky BANDI. Profesionálny tím odborníkov vám pri výbere vhodného plesového outfitu rád poradí. V každej predajni je vám tiež k dispozícii profesionálna krajčírka, ktorá vám v prípade potreby upraví oblek tak, aby ste na ples boli pripravení a mohli si ho dokonale užiť.

Mohlo by vás zaujímať