Bandi radí

Ako sa obliecť na ples?

Andrej Bandi Vámoš radí, ako vyzerať dokonale

Veľa mužov si pred plesom láme hlavu nad tým, čo si vziať na seba. Chcú zapôsobiť na svoju partnerku aj okolie, ale nie sú si istí, ako na to. Ak aj vy patríte k týmto mužom alebo len hľadáte inšpiráciu ako dotiahnuť svoj plesový outfit do dokonalosti, je tento článok presne pre vás.

Ako sa správne obliecť na ples, aby ste urobili perfektný dojem, vám poradí majiteľ značky Andrej Bandi Vámoš.

Outfit na ples s tmavým oblekom, košeľou a kravatou
V zimnom období môžete na ples zvoliť aj košele tmavých farieb

V čom podľa Vás spočíva dokonalosť v obliekaní?

Dokonalosť v obliekaní spočíva predovšetkým v umení zvoliť si na každú príležitosť to správne oblečenie. Preto je dobré vedieť, že oblečenie, ktoré nosíte do práce, sa nemusí hodiť na ples, a naopak. Nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka. Oblečenie totiž vo veľkej miere ovplyvňuje to, ako vás ľudia vnímajú. Ak chcete urobiť dokonalý dojem, nepodceňujte význam oblečenia, ktoré hrá veľkú rolu aj vo vašom spoločenskom živote.

Tmavosivý oblek z matnej látky vynosíte na ples aj do práce
Tmavosivý oblek z matnej látky vynosíte na ples aj do práce

Aké oblečenie by ste mužom odporučili na ples?

V prvom rade odporúčam pozrieť sa na pozvánku. Ak je na nej uvedený dress code, riaďte sa ním. Len tak budete mať istotu, že sa na daný ples oblečiete správne. Ak na pozvánke stojí napríklad dress code Black tie, zvoľte si čierny pánsky smoking, lakovky a smokingovú košeľu doplnenú čiernym motýlikom a smokingovým pásom.

Ak však na pozvánke dress code nie je uvedený?

Ak na pozvánke nie je predpísaný dress code, rozhodujte sa podľa toho, či ide o formálny alebo neformálny ples. Pre formálne plesy, napríklad mestské plesy, či plesy rôznych inštitúcií, napríklad plesy bánk a pod., platia striktnejšie pravidlá obliekania než pre plesy neformálne. Tými môžu byť napríklad plesy hasičské, poľovnícke a ďalšie.

Herec Marko Igonda odporúča módnu značku Pánske obleky BANDI

Vo všetkých prípadoch by ste si mali zvoliť tmavý oblek, pretože ide o večernú spoločenskú udalosť. Pozrite si napríklad elegantné obleky BANDI, ktoré sú perfektnou voľbou nielen na ples. Nezabudnite ani na čiernu koženú šnurovaciu obuv a opasok, ktorý k obleku nesmie chýbať.

V lete som si kúpil elegantný svetlý spoločenský oblek. Môžem si ho vziať na ples?

Keďže ide o udalosti, ktoré sa konajú v zimnom období a navyše vo večerných hodinách, v žiadnom prípade by som neodporúčal vybrať si na ples svetlý oblek. Obleky svetlobéžovej, svetlosivej alebo svetlomodrej farby nepatria na večerné spoločenské udalosti.

Tieto farby oblekov sú naopak vhodné na letné obdobie. A to do zamestnania aj na svadbu.

Ako je to s výberom košele?

Na formálny ples odporúčam doplniť oblek bielou košeľou. Pri neformálnom plese si môžete zvoliť aj farebnú košeľu. Plesy sa najčastejšie konajú v chladných mesiacoch, ktorým vládnu tmavé tlmené farby. Preto sa nebojte košieľ bordovej alebo tmavomodrej farby. Prezrite si značkové košele BANDI na ples.

Ak si na ples vezmete bielu košeľu, máte to s výberom kravaty či motýlika jednoduché. Môžete si vybrať akúkoľvek kravatu v tmavom farebnom odtieni. V prípade, že si zvolíte košeľu tmavej farby, vyberte si aj tmavú kravatu. V každom prípade sa vyhnite kravatám s diagonálnymi pruhmi. Tento typ kravát sa hodí jedine do zamestnania.

Tmavý oblek s bielou košeľou a motýlikom – ideálna voľba na ples
Motýlik a vreckovka vám dodajú eleganciu

Máte ešte ďalšie tipy, čomu sa vyhnúť pri výbere plesového outfitu?

Keď si už dáte prácu s výberom dokonalého outfitu, nepokazte celkový dojem tým, že si na oblek vezmete športovú bundu. Jedinou správnou voľbou je v tomto prípade kabát. Bez toho sa v zimnom období nezaobídete, obzvlášť ak sa chystáte do spoločnosti.

Ďalej by som odporúčal dbať na zladenie pánskeho plesového outfitu so šatami partnerky. Ak napríklad pôjde vaša partnerka na ples v modrých šatách, neberte si zelenkavú kravatu. Mohlo by to vyzerať tak, že k sebe nepatríte. Ak si však vezmete kravatu, motýlika alebo vreckovku do saka v modrom odtieni, vytvoríte s partnerkou dokonalý pár. Nikto nebude mať pochybnosti, že práve vy dvaja patríte k sebe.

Držte sa týchto základných pravidiel a môžete si byť istý, že sa oblečiete správne. Budete vyzerať skvelo a urobíte perfektný dojem. Predovšetkým si ale pamätajte, že ples je udalosť, ktorú si máte užiť. Vyberajte si teda svoje oblečenie nielen v súlade so spoločenskou etiketou, ale aj podľa toho, aby ste sa v ňom cítili príjemne a pohodlne.

Na ples sa k obleku hodí jedine kabát

Tip pre vás

Dodajte svojmu plesovému outfitu osobitosť a vyberte si luxusné manžetové gombíky BANDI, ktoré podčiarknu váš dokonalý vzhľad.

Mohlo by vás zaujímať