Bandi radí

Ako sa obliecť na ples?

BANDI radí, ako vyzerať dokonale

Veľa mužov si pred plesom láme hlavu nad tým, čo si vziať na seba. Chcú zapôsobiť na svoju partnerku a okolie, ale nie sú si istí, ako na to. Ak aj vy patríte k týmto mužom alebo len hľadáte inšpiráciu ako dotiahnuť svoj plesový outfit k dokonalosti, tak je tento článok presne pre vás.

Ako sa správne obliecť na ples, aby ste urobili perfektný dojem, vám poradí majiteľ značky Andrej Bandi Vámoš.
Dokonalý outfit na ples

V čom podľa vás spočíva dokonalosť v obliekaní?

„Dokonalosť v obliekaní spočíva predovšetkým v umení zvoliť na každú príležitosť to správne oblečenie. Preto je dobré vedieť, že oblečenie, ktoré nosíte do práce, sa nemusí hodiť na ples a naopak. Nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka. Oblečenie totiž vo veľkej miere ovplyvňuje to, ako vás ľudia vnímajú. Ak chcete urobiť dokonalý dojem, nepodceňujte význam oblečenia, ktoré hrá významnú rolu aj vo vašom spoločenskom živote.“
Tmavomodrý oblek z matnej látky vynosíte na ples aj do práce

Aké oblečenie by ste odporučili mužom na ples?

„V prvom rade odporúčam pozrieť sa na pozvánku. Ak je na nej uvedený dress code, riaďte sa ním. Len tak budete mať istotu, že sa na daný ples oblečiete správne. Ak stojí na pozvánke napríklad dress code Black tie, voľte čierny pánsky smoking, lakovky a smokingovú košeľu doplnenú čiernym motýlikom a smokingovým pásom.

Ak na pozvánke nie je predpísaný dress code, rozhodujte sa podľa toho, či ide o formálny alebo neformálny ples. Na formálne plesy, napríklad mestské plesy, či plesy rôznych inštitúcií, platia striktnejšie pravidlá obliekania než na plesy neformálne, ako je hasičský, poľovnícky a podobne.
Herec Marko Igonda odporúča módnu značku Pánske obleky BANDI
Vo všetkých prípadoch by ste mali zvoliť tmavý oblek, pretože ide o večernú spoločenskú udalosť. Vyberať môžete medzi matným a lesklým oblekom, ktorý vám pridá na slávnostnom vzhľade. Pozrite sa napríklad na elegantné obleky, ktoré sú perfektnou voľbou nielen na ples. Nezabudnite ani na čiernu koženú šnurovaciu obuv a opasok, ktoré k obleku nesmú chýbať.

A ako je to s výberom košele?

„Na formálny ples odporúčam doplniť oblek bielou košeľu, na neformálny ples môžete zvoliť aj farebnú košeľu. Plesy sa najčastejšie konajú v chladných mesiacoch, ktorým vládnu tmavé tlmené farby. Preto sa nebojte košieľ v bordó alebo tmavomodrej farbe. Prezrite si ideálne košele na ples.

Ak si na ples vezmete bielu košeľu, máte to s výberom kravaty či motýlika jednoduché. Môžete vybrať akúkoľvek kravatu v tmavom farebnom odtieni. V prípade, že zvolíte košeľu tmavej farby, vyberte si aj tmavú kravatu. Dbajte však na to, aby s košeľou opticky nesplynula. Vyhnite sa kravatám s diagonálnymi pruhmi. Tento typ kravát sa hodí len do zamestnania.“
Tmavý oblek s bielou košeľou a motýlikom – ideálna voľba na ples
Motýlik a vreckovka vám dodajú eleganciu

Čomu ďalšiemu by sa mali muži pri výbere oblečenia na ples vyhýbať?

„Keď si už dáte prácu s výberom dokonalého outfitu, nepokazte celkový dojem tým, že si na oblek vezmete športovú bundu. Jedinou správnou voľbou je v tomto prípade kabát. Bez toho sa v zimnom období nezaobídete. Kabát je nevyhnutnou súčasťou pánskeho spoločenského oblečenia.“
Na ples sa k obleku hodí jedine kabát
Ďalšia rada sa týka toho, ako sa zladiť s partnerkou. Ak pôjde vaša partnerka na ples napríklad v modrých šatách, neberte si zelenkavú košeľu a kravatu. Mohli by ste vyzerať, že k sebe nepatríte. Ak chcete pôsobiť ako dokonalý pár, zlaďte sa farebne so šatami vašej partnerky. Docielite to jednoducho napríklad voľbou podobnej kravaty, motýlika alebo vreckovky do saka.

Držte sa týchto základných pravidiel a môžete si byť istý, že sa oblečiete správne. Budete vyzerať skvelo a urobíte perfektný dojem. Predovšetkým však majte na pamäti, že ples je udalosť, ktorú si máte užiť. Vyberajte teda vaše oblečenie nielen v súlade so spoločenskou etiketou, ale aj podľa toho, aby ste sa v ňom cítili príjemne a pohodlne.

Tip pre vás

Dodajte vášmu plesovému outfitu osobitosť a vyberte si luxusné manžetové gombíky BANDI, ktoré podčiarknu váš dokonalý vzhľad.

Mohlo by vás zaujímať