BANDI radí

Ako sa obliecť na ples?

BANDI radí, ako vyzerať dokonale

Mnoho mužov si pred plesom láme hlavu nad tým, čo si vziať na seba. Chcú zapôsobiť na svoju partnerku a okolie, ale nie sú si istí, ako na to. Ak aj vy patríte k týmto mužom alebo len hľadáte inšpiráciu ako dotiahnuť svoj plesový outfit k dokonalosti, tak je tento článok presne pre vás.

Ako sa správne obliecť na ples, aby ste urobili perfektný dojem, vám poradí majiteľ značky Andrej Bandi Vámoš.

Univerzálny čierny oblek s bielou košeľou a motýlikom – ideálny na spoločenské udalosti
Univerzálny čierny oblek s bielou košeľou a motýlikom – ideálny na spoločenské udalosti

V čom podľa vás spočíva dokonalosť v obliekaní?

„Dokonalosť v obliekaní spočíva predovšetkým v umení zvoliť pre každú príležitosť to správne oblečenie. Preto je dobré vedieť, že oblečenie, ktoré nosíte do práce, sa nemusí hodiť na ples a naopak. Oblečenie totiž veľkou mierou ovplyvňuje to, ako vás ľudia vnímajú. Ak chcete urobiť dokonalý dojem, nepodceňujte význam oblečenia, ktoré hrá veľkú rolu aj vo vašom spoločenskom živote.“

Tmavomodrý oblek z matnej látky vynosíte na ples aj do práce
Tmavomodrý oblek z matnej látky vynosíte na ples aj do práce

Ktoré oblečenie by ste odporučili mužom na ples?

„V prvej rade odporúčam pozrieť sa na pozvánku. Ak je na nej uvedený dress code, riaďte sa ním. Len tak budete mať istotu, že sa pre daný ples oblečiete správne. Ak stojí na pozvánke napríklad dress code Black tie, voľte čierny pánsky smoking, lakovky a smokingovú košeľu doplnenú o čierneho motýlika a smokingový pás.

Ak na pozvánke nie je predpísaný dress code, rozhodujte sa podľa toho, či sa jedná o formálny či neformálny ples. Pre formálne plesy, napríklad mestské plesy rôznych inštitúcií, platia striktnejšie pravidlá obliekania než pre plesy neformálne, ako je hasičský, poľovnícky a podobne.

Herec Martin Stránsky je tvárou módnej značky Pánske obleky BANDI
Herec Martin Stránsky je tvárou módnej značky Pánske obleky BANDI

Vo všetkých prípadoch by ste mali zvoliť tmavý oblek, pretože sa jedná o večernú spoločenskú udalosť. Vyberať môžete medzi matným a lesklým oblekom, ktorý vám pridá na slávnostnom vzhľade. Pozrite sa napríklad na čierny pololesklý oblek Gaetan, ktorý je na ples dokonalou voľbou. Nezabudnite tiež na čiernu koženú šnurovaciu obuv a opasok, ktorý k obleku nesmie chýbať.

A ako to je s výberom košele?

„Na formálny ples odporúčam doplniť oblek o bielu košeľu, na neformálny ples môžete zvoliť aj farebnú košeľu. Plesy sa najčastejšie konajú v chladných mesiacoch, ktorým vládnu tmavé tlmené farby. Preto sa nebojte košieľ v bordó alebo tmavo modrej farbe. Skvelou voľbou sú napríklad košele z novej modelovej rady FERLITO alebo BENITO.

Ak si na ples vezmete bielu košeľu, máte to s výberom kravaty či motýlika jednoduché. Môžete vybrať akúkoľvek kravatu v tmavom farebnom odtieni. V prípade, že zvolíte košeľu tmavej farby, vyberte si tiež tmavú kravatu. Dbajte však na to, aby s košeľou opticky nesplynula. Vyhnite sa kravatám s diagonálnymi pruhmi. Tento typ kravát sa hodí len do zamestnania.“

Tmavý oblek s bielou košeľou a motýlikom – ideálna voľba na ples
Tmavý oblek s bielou košeľou a motýlikom – ideálna voľba na ples
Outfit s tmavomodrou košeľou a lesklou modrou kravatou
Outfit s tmavomodrou košeľou a lesklou modrou kravatou

Čomu ďalšiemu by sa mali muži pri výbere oblečenia na ples vyvarovať?

„Keď si už dáte prácu s výberom dokonalého outfitu, nepokazte celkový dojem tým, že si na oblek vezmete športovú bundu. Jedinou správnou voľbou v tomto prípade je kabát. Bez toho sa v zimnom období nezaobídete. Kabát je nevyhnutnou súčasťou pánskeho spoločenského oblečenia.“

Pánsky kabát Origano – skvelá voľba k obleku na ples
Pánsky kabát Origano – skvelá voľba k obleku na ples

Ďalšia rada sa týka toho, ako sa zladiť s partnerkou. Ak pôjde vaša partnerka na ples napríklad v modrých šatách, neberte si zelenkavú košeľu a kravatu. Mohli by ste vyzerať, že k sebe nepatríte. Ak chcete pôsobiť ako dokonalý pár, zlaďte sa farebne so šatami vašej partnerky. Jednoducho to docielite napríklad voľbou podobnej kravaty, motýlika alebo vreckovky do saka.

Držte sa týchto základných pravidiel a môžete si byť istý, že sa oblečiete správne. Budete vyzerať skvele a urobíte perfektný dojem. Predovšetkým však majte na pamäti, že ples je udalosť, ktorú si máte užiť. Vyberajte teda vaše oblečenie nielen v súlade so spoločenskou etiketou, ale tiež podľa toho, aby ste sa v ňom cítili príjemne a pohodlne.

Tip pre vás

Dodajte vášmu plesovému outfitu na osobitosti a vyberte si luxusné manžetové gombíky BANDI, ktoré dokonale podčiarknu váš dokonalý vzhľad.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.