BANDI radí

86 % úradníkov trpí nedostatkom rešpektu u ľudí

Citácia e-mailu od klienta: „Prosím vás, poraďte mi. V akom oblečení mám chodiť do práce? Pracujem na úrade a denne odbavím desiatky ľudí. Moja práca je pre mňa psychicky veľmi náročná, obzvlášť ak sú klienti drzí alebo dokonca na mňa kričia. Radíte ľuďom, ako sa obliecť a píšete, ako si oblečením pomôcť. Preto sa chcem spýtať, či by ste mohli poradiť aj mne. Aké oblečenie nosiť do práce, aby sa ku mne ľudia na úrade chovali slušne?“

86 % úradníkov trpí nedostatkom rešpektu u ľudí
86 % úradníkov trpí nedostatkom rešpektu u ľudí

Ako sa dá nevhodné chovanie voči úradníkom ovplyvniť?

Štatistika skutočne uvádza, že valná väčšina ľudí sa chová k úradníkom nevhodne a vystupuje voči nim bez rešpektu. Jedným z faktorov, ktoré na to majú vplyv, je oblečenie. Úradník, ktorý sedí v kancelárii v košeli, s ohrnutými rukávmi alebo vo svetri, sa nemôže diviť, že je naň ho niekto drzý alebo dokonca po ňom kričí. Ak by bol oblečený správne, toto chovanie ľudí, prichádzajúcich na úrad, by bolo z veľkej časti eliminované.

Dokonalý outfit do práce
Dokonalý outfit do práce

Prieskumov toho, ako sa ľudia chovajú pri bežnom stretnutí na ulici, už bolo uskutočnených veľa. Výsledok bol vždy jasný. K mužovi oblečenému v obleku s košeľou a kravatou, pristupovali ľudia zakaždým s rešpektom. Slušne mu pozdravili a oslovili ho. Oblek samozrejme  nie je recept, ktorý platí na všetkých a v každej situácii. Faktorov je iste viac. Určite však platí,  že oblečenie je základom všetkého. Preto, ak chcete eliminovať drzé chovanie ľudí, mali by ste sa obliekať správne. To znamená, predovšetkým pánsky oblek, košeľu a kravatu. Ako si správne vybrať, aby ste získali rešpekt?

Oblečenie, ktoré vám dodá dávku rešpektu

Do práce vám odporúčame vziať si vždy tmavý, matný oblek. Voľte čierny alebo si vyberte zo širokej škály tmavých odtieňov sivej, modrej alebo hnedej. V letnom období môžete svoj vzhľad osviežiť svetlo sivým alebo svetlo modrým oblekom. Naopak, v zimnom období sa týmto svetlým farbám vyhnite. Vyvarujte sa tiež oblekom z lesklých materiálov. Pôsobili by ste v nich príliš okázalo a mohli by ste tak zbytočne provokovať svojich nadriadených, pretože by ste mohli byť oblečený lepšie, než oni. A navyše, lesklé obleky nie sú do práce vhodné.

Pánsky oblek Lascot – pracovný outfit
Pánsky oblek Lascot – pracovný outfit
Pánsky oblek Alegri – pracovný outfit
Pánsky oblek Alegri – pracovný outfit
Pánsky oblek Sulono – pracovný outfit
Pánsky oblek Sulono – pracovný outfit

Oblek doplňte košeľou s dlhým rukávom. Z jednofarebných košieľ sa do zamestnania skvele hodí napríklad biela alebo svetlo modrá. K typickým vzorovaným košeliam do práce patrí prúžkovaná košeľa alebo košeľa s károvaným vzorom. Vyberte si z pánskych košieľ BANDI, ktoré sú do zamestnania ideálnou voľbou. Aby ste sa cítili pohodlne, dbajte na výber správneho rozmeru goliera na košeli. Pamätajte, že to nie je kravata, čo vyvoláva pocit takzvaného škrtenia, ale zlá veľkosť košele.

A keď sme už pri tých kravatách. Odporúčame vybrať si tiež matnú kravatu. V zimnom období voľte tmavé farby, v lete naopak svetlejšie odtiene farieb. Pre pracovné prostredie sú typické kravaty s diagonálnymi (šikmými) pruhmi. Skvelý dojem spravíte aj v kravatách s károvaným, kockovaným alebo decentným geometrickým vzorom. Tu si môžete prezrieť doporučené vzory kravát BANDI, vhodných do zamestnania. Ponuka je veľmi pestrá a je skutočne z čoho vyberať.

Pokiaľ chcete mať istotu, že sa do práce oblečiete tak, aby vás ľudia viac rešpektovali, navštívte značkovú predajňu BANDI. Odborní poradcovia vám radi pomôžu vybrať si to vhodné oblečenie, obuv aj doplnky. Nákup si navyše môžete spríjemniť šálkou originálnej chute BANDI KAFE. Pozrite sa, do ktorej predajne Pánske obleky BANDI to máte najbližšie.

Tip pre vás

Vedeli ste, že nie je vhodné chodiť do práce každý deň v košeli rovnakej farby? Prečítajte si, prečo je tomu tak v článku Zlý výber košele môže ohroziť váš úspech.

Prajem vám veľa pracovných úspechov.

Bandi

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.