Bandi radí

86 % úradníkov trpí nedostatkom rešpektu u ľudí

Štatistika uvádza, že 86 % ľudí sa správa k úradníkom nevhodne a vystupuje voči nim bez rešpektu. Jedným z faktorov, ktoré na to majú vplyv, je oblečenie. Úradník, ktorý sedí v kancelárii v košeli s vyhrnutými rukávmi alebo vo svetri, sa nemôže čudovať, že je na neho niekto drzý alebo dokonca kričí. Keby bol oblečený správne, takéto správanie ľudí prichádzajúcich na úrad, by bolo z veľkej časti obmedzené.

Získajte si v práci dostatok rešpektu perfektným oblečením

Prieskumov o tom, ako sa ľudia správajú pri bežnom stretnutí na ulici, sa už vykonalo veľa. Výsledok bol vždy jasný. K mužovi oblečenému v obleku s košeľou a kravatou pristupovali všetci s rešpektom. Slušne úradníka pozdravili a oslovili. Toto nie je samozrejme recept, ktorý platí na všetkých a v každej situácii. Faktorov je určite viac. Avšak oblečenie je základom všetkého. Preto ak chcete zabrániť nevhodnému správaniu ľudí, mali by ste sa obliekať správne. To znamená predovšetkým pánsky oblek, košeľa a kravata. Ako si správne vybrať, aby ste získali rešpekt?

Oblek vám pridá na rešpekte

Do práce vám odporúčame vziať si vždy tmavý, matný oblek. Voľte čierny alebo vyberajte zo širokej škály tmavých odtieňov sivej, modrej, či hnedej. V letnom období môžete svoj vzhľad osviežiť svetlosivým alebo svetlomodrým oblekom. Naopak, v zimnom období sa týmto svetlým farbám vyhnite. Vyvarujte sa aj oblekov z lesklých materiálov. Pôsobili by ste v nich príliš okázalo a mohli tak zbytočne provokovať vašich nadriadených. A navyše, lesklé obleky nie sú do práce vhodné. Pozrite sa na príklady oblekov, ktoré vám pomôžu, aby sa k vám ľudia v práci správali s rešpektom.

Pánsky oblek TAMION – pracovný outfit
Pánsky oblek pre studentov
Pánsky oblek MELANIO – pracovný outfit

Košeľa s kravatou doladia váš pracovný outfit

Oblek doplňte košeľou s dlhým rukávom. Ak by ste si vzali košeľu s krátkym rukávom, mohol by kontakt pokožky s podšívkou saka vyvolať nepríjemné potenie. Z jednofarebných košieľ sa do zamestnania skvelo hodí napríklad biela alebo svetlomodrá. K typickým vzorovaným košeliam do práce patrí prúžkovaná alebo s károvaným vzorom. Vyberte si z pánskych košieľ BANDI, ktoré sú do zamestnania ideálnou voľbou. Aby ste sa cítili pohodlne, dbajte na správny výber rozmeru goliera. Pamätajte, že to nie je kravata, ktorá vyvoláva pocit takzvaného škrtenia, ale nesprávna veľkosť košele.

A keď sme pri tých kravatách. Odporúčame vám vyberať matnú. V zimnom období voľte tmavé farby, v lete naopak svetlejšie odtiene. Pre pracovné prostredie sú typické kravaty s diagonálnymi (šikmými) pruhmi. Skvelý dojem urobíte aj v kravatách s károvaným, kockovaným alebo decentným geometrickým vzorom. Pozrite sa na odporúčané vzory kravát BANDI, ktoré sú vhodné do zamestnania.

Dokonalý outfit do práce

Chcete vyzerať naozaj dokonale?

Uistite sa, že sa do práce oblečiete tak, aby vás ľudia viac rešpektovali. Navštívte značkovú predajňu BANDI. Odborní poradcovia vám radi pomôžu vybrať vhodné oblečenie, obuv aj doplnky. Nákup si navyše môžete spríjemniť šálkou originálnej BANDI kávy. Pozrite sa, do ktorej predajne Pánske obleky BANDI to máte najbližšie.

Tip pre vás

Vedeli ste, že nie je vhodné chodiť do práce každý deň v košeli rovnakej farby? Prečítajte si, ako ovplyvníte okolie vo váš prospech vďaka správnemu výberu košele.

Mohlo by vás zaujímať