BANDI radí

86 % úradníkov trpí nedostatkom rešpektu u ľudí

Citácia e-mailu od nášho zákazníka: „Prosím vás, poraďte mi. V akom oblečení mám chodiť do práce? Pracujem na úrade a denne sa tam stretávam s desiatkami klientov. Moja práca je pre mňa psychicky veľmi náročná, obzvlášť ak sa klienti správajú arogantne alebo dokonca na mňa kričia. Viem, že radíte mužom, ako sa majú správne obliekať a svoj vzhľad využiť vo svoj prospech. Preto sa chcem opýtať, aké oblečenie mám nosiť do práce, aby sa ľudia ku mne správali slušne?“

86 % úradníkov trpí nedostatkom rešpektu u ľudí
86 % úradníkov trpí nedostatkom rešpektu u ľudí

Ako sa dá nevhodné správanie voči úradníkom ovplyvniť?

Štatistika skutočne uvádza, že väčšina ľudí, sa pri návšteve úradu správa voči úradníkom neslušne a bez patričnej dávky rešpektu. Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje správanie klientov k zamestnancom úradu, je oblečenie. Úradník, ktorý sedí v kancelárii v košeli  s vyhrnutými rukávmi, prípadne vo svetri alebo v mikine a džínsoch, sa nemôže čudovať, že sa ľudia k nemu správajú povýšenecky a drzo, alebo dokonca naňho kričia. Je preukázané, že ak by bol oblečený správne,  ľudia v jeho okolí sa správajú k nemu s rešpektom a slušne.

Dokonalý outfit do práce
Dokonalý outfit do práce

Podľa prieskumov správania ľudí pri bežnom stretnutí na ulici je dokázané, že k mužovi v obleku s košeľou a kravatou  sa ľudia správali s rešpektom, slušne sa mu pozdravili a oslovili ho. Samozrejme, mať oblek nie je univerzálny recept, ktorý platí na všetkých ľudí v každej situácii. Faktorov ovplyvňujúcich správanie ľudí je oveľa viac. Základom je ale správne oblečenie. Ako sa má teda úradník správne obliecť, aby si u ostatných ľudí získal rešpekt? V prvom rade by mal do práce chodiť oblečený v pánskom obleku s košeľou a kravatou.

Oblečenie, ktoré vám dodá dávku rešpektu

Do kancelárie si vždy oblečte matný oblek.  Vhodný oblek je čierny a všetky tmavé odtiene modrej, sivej alebo hnedej farby. V letnom období osviežite svoj vzhľad svetlosivým, alebo svetlomodrým oblekom. Vyhnite sa však lesklým materiálom. Pôsobili by ste v nich príliš okázalo a zbytočne tak provokovali svojich nadriadených, pretože by ste mohli vyzerať lepšie ako oni. Lesklé obleky sú vhodné na svadbu alebo na ples, do práce sa však nehodia.

Pánsky oblek Lascot – pracovný outfit
Pánsky oblek Lascot – pracovný outfit
Pánsky oblek Alegri – pracovný outfit
Pánsky oblek Alegri – pracovný outfit
Pánsky oblek Sulono – pracovný outfit
Pánsky oblek Sulono – pracovný outfit

Oblek doplňte košeľou s dlhými rukávmi. Z jednofarebných košieľ je do zamestnania vhodná biela alebo svetlomodrá. K typickým vzorovaným košeliam do práce patria prúžkovaná a károvaná. Vyberte si z pánskych košieľ BANDI, ktoré sú do zamestnania ideálnou voľbou. Aby ste sa cítili pohodlne, dbajte na výber správneho rozmeru goliera na košeli. Pretože pocit takzvaného škrtenia nevyvoláva kravata, ale nesprávna veľkosť košele.

Košeľu doplňte matnou kravatou. V zimnom období voľte tmavé farby, v lete naopak svetlejšie odtiene. Pre pracovné prostredie sú typické kravaty s diagonálnymi (šikmými) pruhmi. Zapôsobíte však aj v kravate s károvaným, kockovaným alebo decentným geometrickým vzorom. Tu si môžete prezrieť odporúčané vzory kravát BANDI, vhodných do zamestnania. Ponuka je veľmi pestrá a vyberie si z nej naozaj každý.

Ak chcete mať istotu, že sa do zamestnania oblečiete tak, aby vás ľudia skutočne rešpektovali, navštívte značkovú predajňu BANDI. Odborní poradcovia vám radi pomôžu vybrať si vhodné oblečenie, obuv aj doplnky. Nákup si navyše môžete spríjemniť šálkou lahodnej kávy BANDI KAFE. Pozrite sa, do ktorej predajne Pánske obleky BANDI to máte najbližšie.

Tip pre vás

Vedeli ste, že nie je vhodné chodiť do práce každý deň v košeli rovnakej farby? Prečítajte si, prečo je to tak v článku Nesprávny výber košele môže ohroziť váš úspech.

Prajem vám veľa pracovných úspechov.

Bandi

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.