Bandi radí

Ako sa nosia pánske mokasíny?

Hľadáte obuv, v ktorej budete vyzerať elegantne a zároveň sa cítiť príjemne aj v horúcich letných dňoch? Potom sú pre vás pánske mokasíny ideálnou voľbou. Jednoducho sa nazúvajú, sú pohodlné pri chôdzi aj pri sedení, výborne sa v nich šoféruje a pritom vyzerajú elegantne.

Chcete vedieť, ako naplno využiť všetky ich prednosti a neurobiť chybu? Prečítajte si, k čomu sa hodia, kam v nich vyraziť, ako sa správne nosia a ako sa o ne starať.

Ako sa nosia pánske mokasíny

K čomu sa hodia pánske mokasíny

Pánske mokasíny sú považované predovšetkým za voľnočasovú obuv. Ideálne sa hodia k bavlneným voľnočasovým nohaviciam (tzv. chinos) a k rifliam, ktoré sa dajú kombinovať s košeľou alebo tričkom, prípadne športovým sakom. Skvele ich využijete aj k šortkám.

Môžu sa mokasíny nosiť k obleku? V súlade s etiketou neodporúčame nosiť mokasíny v kombinácii s oblekom na formálne spoločenské udalosti. V týchto prípadoch zvoľte pánsku koženú, spoločenskú, šnurovaciu obuv (tzv. oxfordky alebo derby) a neurobíte chybu.

Ak ide o neformálne príležitosti, tak nám aktuálne módne trendy jasne ukazujú, že mokasíny vyzerajú v kombinácii s oblekom úchvatne. Nielenže ich môžete nosiť k obleku, ale navyše v letnom období ide o veľmi praktickú a módnu záležitosť. Príkladom sú kombinácie s oblekom v letných farbách, ako je biela, krémová alebo modrá, a obleky z typicky letných materiálov, napríklad z bavlny či ľanu.

Tmavomodré mokasíny v kombinácii s voľnočasovými nohavicami a sakom
Červené mokasíny v outfite

Kam vyraziť v pánských mokasínach

Pánske mokasíny skvelo využijete pri voľnočasových aktivitách, ako je posedenie s priateľmi, prechádzka po parku, návšteva kina, či nákupy. Dodajú vášmu vzhľadu eleganciu a zároveň sa v nich budete cítiť príjemne aj v horúcich letných dňoch. Sú teda ideálnym spoločníkom aj na dovolenku.

Ak to váš pracovný dress code dovoľuje, skvelý dojem v nich urobíte aj v zamestnaní alebo na rôznych firemných akciách. Výbornou voľbou sú napríklad v rámci dress codu business casual a smart casual.

Ako sa správne nosia pánske mokasíny

Pánske mokasíny sa nosia vždy naboso. Vďaka tomu nemusíte riešiť, aké k nim zvoliť ponožky, aby farebne ladili s obuvou a celým outfitom. Stačí ich teda jednoducho obuť a vyraziť. V letnom období ide o ideálnu obuv, ak vyžadujete praktickosť a pohodlie.

Ak je vám však chodenie v topánkach naboso nepríjemné, môžete si k mokasínam vziať tzv. neviditeľné ponožky. Tie sú nízke a obopínajú iba chodidlá, takže ich v mokasínach nie je vidno.

Ako sa o mokasíny starať

Starostlivosť o mokasíny je veľmi jednoduchá. Stačí mať na pamäti, že ak sa v lete chodidlo viac potí, je potrebné nechať po použití obuv preschnúť, čo však platí pre každú obuv. Kvalitné mokasíny sú vždy kožené, preto pre nich platia rovnaké pravidlá údržby ako pre akúkoľvek inú obuv z brúsenej kože.

Prezrite si kompletnú ponuku pánských mokasín BANDI v e-shope Bandi Vamos, alebo si ich príďte rovno vyskúšať do najbližšej značkovej predajne Pánske obleky BANDI.

Viete, že…

Mokasíny sú pôvodne obuv severoamerických indiánov? Názov mokasíny je odvodený od slova maxkesini, ktoré pochádza z jazyka Algonkinských kmeňov a znamená topánka.

Mohlo by vás zaujímať