Bandi radí

Dokonalý outfit do práce vám pomôže zaistiť si úspech a rešpekt

Vhodne zvolené oblečenie do práce môže ovplyvniť veľa vecí. Nielen to, ako vás v práci budú vnímať vaši kolegovia, ale tiež klienti, ktorí sú pre vás dôležití. Chcete v práci vyzerať ako úspešný profesionál? Prečítajte si niekoľko tipov na outfity do práce.

Outfit pre manažéra s modrým oblekom, košeľou a červenou kravatou
K outfitu úspešného manažéra patrí oblek, ktorý dokonale sadne

Správny outfit manažéra podporí jeho biznis

Je mnoho profesií, napríklad právnik, bankár alebo manažér, v ktorých sa muži nezaobídu bez obleku. Ak k nim patríte aj vy, potom je pre vás spoločenský oblek tmavej matnej farby, svetlá košeľa, kravata a kožená obuv samozrejmosťou. Ako tvrdia samotní vrcholoví manažéri, o ich úspechu často rozhoduje správny výber šatníka.

Chodíte zásadne v pánskom čiernom obleku a bielej košeli? Nemusíte. Trendom posledných rokov sú aj modré a sivé obleky, do ktorých si môžete obliecť akúkoľvek svetlú košeľu. Chybou nie je ani jemný, decentný vzor, ktorý vaše oblečenie oživí.

Ak sa chystáte na prvé obchodné jednanie a chcete pôsobiť sebavedome, doplňte manažérsky oblek červenou kravatou. Červené kravaty môžete vidieť na schopných a sebavedomých mužoch. Obchodní partneri vás tak budú vnímať ako osobnosť a budú vás rešpektovať. Kožené doplnky, ako je obuv a opasok, si zvoľte v rovnakej farbe, napríklad čierne topánky a k nim čierny opasok. Ak takto zvolený outfit manažéra doplníte čiernou aktovkou a peňaženkou, bude váš vzhľad dokonalý. Čierna farba je navyše univerzálna. Hodí sa nielen do práce, ale aj do spoločnosti.

Outfit do kancelárie by mal pôsobiť dôveryhodne a vzbudzovať rešpekt

V prípade, že vás v práci nečaká žiadna obchodná schôdzka, môžete si zvoliť menej formálne oblečenie. To sú napríklad nohavice do práce, svetlé košele aj košele tmavších farieb, alebo v chladnejších dňoch sveter či rolák z jemného úpletu. Ak sa však v úrade stretávate s klientmi, je vhodné outfit do kancelárie doplniť sakom, najlepšie modrej alebo sivej farby. V letnom období neurobíte chybu, ak si zvolíte svetlejšie farby a siahnete po svetlomodrom alebo béžovom saku.

Outfit do kancelárie s modrým oblekom, bielou košeľou a pruhovanou kravatou
Ideálny outfit do kancelárie – tmavý oblek, svetlá košeľa a kravata s diagonálnym vzorom

Košele do práce si vyberajte vo svetlejších farbách. Jemnejšie farby majú na svedomí, že v nich pôsobíte ako človek, ktorý o seba dbá. Voľbou svetlej košele preto zvýšite svoju dôveryhodnosť a rešpekt u ľudí, s ktorými v práci komunikujete.

Do kancelárie môžete nosiť kravaty svetlých i tmavých farieb, v lete svetlé, v zime tmavé. Ideálnou voľbou do práce je kravata s diagonálnymi (šikmými) pruhmi. Pozor. Tento dizajn je čisto pracovný. Do spoločnosti si kravatu s diagonálnym vzorom radšej neberte.

V súčasnosti sú obľúbeným módnym trendom kravaty s geometrickým alebo károvaným vzorom. Oba tieto vzory môžete nosiť do práce aj do spoločnosti. Prečo mať k dispozícii viac kravát a prečo si každý deň viazať inú? Zámenou kravaty zmeníte aj celkový dojem z vášho outfitu. A to i v prípade, že budete do práce chodiť stále iba v obleku. Okolie vás však bude vnímať ako človeka, ktorý sa každý deň obliekol inak.

Čím lepšie sa do práce oblečiete, tým väčší rešpekt si u klientov získate. A naopak. Ak s nimi budete jednať v tričku a mikine, môže sa stať, že vás nebudú brať vážne.

Aj neformálne oblečenie do práce môže mať svoj štýl

Neformálny outfit do práce si na seba môžete vziať, ak pracujete v kreatívnej sfére a vaša profesia si nevyžaduje žiadny presne určený dress code. V takom prípade môžete siahnuť po nohaviciach na voľný čas a doplniť ich košeľou na voľný čas alebo bavlneným tričkom. V chladnejších dňoch sa vám bude hodiť sveter z jemného úpletu alebo sako.

Omnoho väčší priestor na výber máte aj pri obuvi. K neformálnemu oblečeniu si môžete obuť akýkoľvek typ obuvi na voľný čas. Napríklad topánky s elegantnou prackou alebo členkové topánky typu chelsea. V letných dňoch pokojne aj mokasíny. V takom prípade ale rozhodne vynechajte ponožky s klasickou dĺžkou nad členky. Tie skrátka do mokasín nepatria. Ak nechcete chodiť naboso, vezmite si nízke ponožky, ktoré siahajú pod členky a zakrývajú iba chodidlo. Ich prítomnosť v topánke nikto neuvidí. Obzvlášť v lete absorbujú všetok pot z chodidiel a vy sa v nich budete cítiť príjemne aj počas celodenného nosenia. Pozrite sa, kde môžete nosiť členkové ponožky a s čím ich skombinovať.

Ležérny outfit do kancelárie s kockovaným sakom a modrou košeľou
Tip outfitu na voľný čas do zamestnania v kreatívnej sfére

Či už pracujete v kancelárii alebo v kreatívnej sfére, oblečte sa proste tak, aby ste sa v práci cítili príjemne a pohodlne. Všeobecne ale platí, všetko s mierou a vkusom. Deravé džínsy a tričko s nevhodnou potlačou do práce jednoducho nepatria.

Dôležitá informácia pre vás

Príďte si outfit do práce vyskúšať do ktorejkoľvek značkovej predajne Pánske obleky BANDI. Odborní poradcovia vám radi pomôžu vybrať si správnu veľkosť pánskeho obleku a tiež doplnky, s ktorými vaše oblečenie dotiahnete do dokonalosti.

Ak vám nohavice alebo sako nesadnú presne na mieru, je vám v predajni k dispozícii pánska krajčírka, ktorá vám vybraný oblek upraví priamo na vašu postavu. Pozrite si podmienky akcie úpravy pánskych oblekov zadarmo. Vďaka tejto akcii môžete napríklad mať oblek presne podľa vašich mier úplne ZADARMO.

Ďalšie dôležité rady pre vás

Niekedy je potrebné svojho zamestnávateľa dôstojne reprezentovať aj na rôznych spoločenských akciách vo večerných hodinách. Pozrite sa, ako sa správne obliecť na firemný večierok.

Mohlo by vás zaujímať