Bandi radí

Ako sa obliecť do divadla?

Idete do divadla a neviete, čo si vziať na seba? Návšteva divadla je spoločenskou udalosťou, ktorej by ste mali prispôsobiť vaše oblečenie. Či už idete do národného, mestského alebo alternatívneho divadla, vždy chcete vyzerať dokonale. Aký outfit zvoliť a akému sa radšej vyhnúť?

Ako sa obliecť do divadla a urobiť ten správny dojem

V národnom divadle urobíte v pánskom obleku ten najlepší dojem

Akákoľvek spoločenská udalosť v národnom divadle vyžaduje, aby ste sa obliekli formálne. Očakáva sa totiž, že významu udalosti prispôsobíte vaše oblečenie. Dokonalou voľbou je preto tmavý oblek, jednofarebná košeľa, pánska kravata a čierna šnurovacia obuv. Napriek tomu v súčasnosti nájdete v hľadisku divákov v pestrofarebných košeliach, tričkách a niekedy dokonca aj v rifliach. Ak siahnete po kombinácii saka a nohavíc, preferujte jednofarebné oblečenie z tmavej matnej látky pred uvoľneným voľnočasovým štýlom.

Dokonalý outfit do Národného divadla

Ani do menšieho divadla v teniskách radšej nechoďte

Na návštevu menšieho, napríklad mestského divadla, už dávno nemusíte voliť tak formálny outfit ako do národného divadla. Môžete zvoliť menej formálne oblečenie – vyberajte preto napríklad čierne nohavice, košeľu na rozhalenku a elegantnú šnurovaciu obuv. Pozor však na tenkú hranicu medzi outfitom v štýle neformálnej elegancie a oblečením, ktoré vás spoločensky znemožní. Preto tenisky, športové tričko alebo roztrhané rifle nenoste ani do najobyčajnejšieho divadla.

Vyvarujte sa voľby pánskeho obleku do alternatívneho divadla

Divadlá iných formátov sa absolútne vymykajú pravidlám obliekania. Ak by ste si vzali do takéhoto prostredia pánsky oblek, boli by ste pravdepodobne jediný. Očakáva sa, že na predstavenie alternatívneho divadla zvolíte ležérny štýl, napríklad rifle a košeľu v kombinácii s teniskami.

Príklad outfitu do alternatívneho divadla
Príklad outfitu do alternatívneho divadla

Dodržiavajte dress code

Pozor však na to, ak je na dané predstavenie predpísaný dress code. Dress code totiž predstavuje všeobecne uznávaný vzor pravidiel v obliekaní. Preto by ste ho mali rešpektovať a zvoliť tomu zodpovedajúci outfit. Kde ho nájdete? Na pozvánke.

V pozvánke stojí dress code: Black Tie. Na premiéru divadelného predstavenia v národnom divadle preto zvoľte smoking, ktorý zodpovedá významu tejto slávnostnej udalosti. Pri výbere oblečenia na muzikál nezabúdajte na eleganciu a striedmosť, aj keď si nemusíte vziať priamo pánsky oblek.

Chystáte sa na muzikál alebo operu? Prečítajte si, čo si vziať na seba, aby ste vyzerali skvelo a urobili ten správny dojem.

Tip pre vás

Vedeli ste, že doplniť v chladných dňoch pánsky oblek športovou bundou je módna samovražda? Pozrite sa, ako tomu predísť a ako vyzerať vždy dokonale.

Mohlo by vás zaujímať