Bandi radí

Ako sa obliecť na pohovor, aby ste boli o krok bližšie k úspechu?

Ak sa chcete pripraviť na pohovor čo najlepšie, rozhodne by ste nemali podceniť výber oblečenia. Aj oblečením totiž môžete ovplyvniť, ako vás bude pri pohovore vnímať personalista, prípadne ďalší ľudia. Pozrite sa na zaručené tipy, ako sa správne obliecť podľa typu pozície, na ktorú sa hlásite.

pohovor
Ako sa obliecť na pohovor, aby ste boli o krok bližšie k úspechu?

Uchádzate sa o manažérsku pozíciu?

Potom by ste si mali zvoliť formálne oblečenie, vďaka ktorému budete pôsobiť ako profesionál. Pre mužov to znamená matný tmavý oblek, napríklad čierny, tmavomodrý alebo tmavosivý. Prezrite si obleky, ktoré sa pre túto príležitosť skvelo hodia. Ten najlepšie doplníte bielou košeľou, ktorá vám dodá dôveryhodný vzhľad. Červená kravata zdôrazní váš sebavedomý prejav.

Ženy by si mali zvoliť decentný nohavicový kostým, alebo kostým so sukňou, napríklad v čiernej, modrej alebo bordó farbe. Aj tu sa perfektne hodí blúzka alebo dámska košeľa v bielej či inej decentnej farbe. Hlavne si dajte pozor na odvážne vzory alebo strihy. Sukňa by mala končiť pri kolenách a blúzka by rozhodne nemala mať veľký výstrih.

Ideálny outfit pre pohovor na pozíciu manažéra

Čaká vás pohovor na kreatívnu pozíciu?

Ak sa uchádzate o miesto, kde je predpokladom vaša kreativita, mali by ste ju preukázať už pri výbere oblečenia. Nebojte sa trošku zaexperimentovať a nechať klasický oblek alebo kostým doma v skrini. Na tomto pohovore potrebujete zanechať dojem nápaditého kreatívca.

Mužom odporúčame zvoliť si bavlnené nohavice a sako na voľný čas s košeľou. Nebojte sa ani kombinácie výraznejších farieb alebo vzorov. Prezrite si saká na voľný čas v módnych farbách. Ženy urobia skvelý dojem v spoločenských nohaviciach aj sukni a výraznejšej blúzke či košeli.

Ideálny outfit pre pohovor na pozíciu kreatívca

A čo kancelárske a ďalšie pozície?

Štatistika uvádza, že 86 % ľudí sa správa k úradníkom bez rešpektu. Jednou z príčin konfliktov býva nevhodná voľba oblečenia. Úradník, ktorý sedí v kancelárii v mikine alebo tričku, sa nemôže čudovať, že sa k nemu niekto správa drzo, alebo že naňho dokonca kričí. Keď sa však oblečie správne, je pravdepodobné, že sa k nemu ľudia budú správať zodpovedajúcim spôsobom. Riaďte sa pravidlom decentnosti. Muži najlepšie zapôsobia v tmavom obleku, s bielou košeľou a modrou kravatou. Touto kombináciou sa predstavíte ako spoľahlivý človek. Vyberte si elegantnú kravatu v odtieni modrej farby. Ženám odporúčame zvoliť si decentnú sukňu alebo nohavice s blúzkou. Vyhnite sa akýmkoľvek krikľavým farbám.

Ideálny outfit pre pohovor na kancelársku pozíciu

Rada pre vás

Potrebujete sa do práce obliecť podľa dress codu Business Casual a neviete, ako na to? Prečítajte si užitočné rady a tipy, ako sa správne obliecť, aby ste zapôsobili tým najlepším dojmov na svojich nadriadených aj kolegov.

Mohlo by vás zaujímať