Bandi radí

Čo si k pánskemu obleku obliecť v zime? Kabát alebo bundu?

Vonku je mínus desať stupňov a vy sa chystáte na spoločenskú udalosť. Obliekli ste si oblek, ktorý vám dokonale sadne, vyleštili topánky a košeľu doplnili luxusnými manžetovými gombíkmi. Hotovo. Ste stelesnením slova elegán. Už len niečo teplé na seba a môžete vyraziť. A práve teraz nastáva ten kritický moment, keď si výberom zvrchníka môžete udržať status elegána alebo sa módne úplne odpísať. Čo na seba? Bundu alebo kabát?

Kabát je tou správnou voľbou do chladného počasia
Kabát je tou správnou voľbou do chladného počasia

Neťahajte za sebou ružového slona

Žijeme v dobe, keď sa nosí všetko a všade. Je na každom z nás, čo si na seba vezme. V prípade, že idete do spoločnosti v pánskom obleku a záleží vám na tom, ako vyzeráte, je viac než vhodné, aby ste si obliekli kabát. Ak si vezmete krátku červeno-modrú športovú bundu, je to vaša vec. V takom prípade ale neočakávajte, že vás budú vnímať ako elegána. Možno sa za vami niekto otočí. Ale bude to len preto, aby sa pozrel, aký módny zázrak ste to vytvorili. Ak by ste po meste ťahali ružového slona, bol by efekt ten istý.

Aký pánsky kabát si zvoliť?

Kabát budete nosiť hlavne v jesenných a zimných mesiacoch, počas ktorých sa hodia predovšetkým tmavé odtiene farieb. Tmavý oblek preto dokonale doplníte pánskym kabátom čiernej, tmavomodrej alebo tmavosivej farby. Ak ste mužom s nižšou postavou, odporúčame zvoliť si kabát kratšej dĺžky. Čo znamená kratší? Máme pre vás jednoduchú pomôcku. Je to taká dĺžka, ktorá zakryje iba dĺžku saka. Viac nie je potrebné. Doba kabátov dlhých po členky je síce preč, ale ak by ste taký v šatníku našli, je vhodný len pre vyšších mužov. Vám by z vašej výšky opticky ubral ďalšie centimetre. Pre mužov s vyššou postavou je naopak vhodný kabát s dĺžkou po kolená.

Ak by ste sa báli, že je investícia do kabáta zbytočná, pretože nechodíte často v obleku, neverte tomu. Pánsky kabát skvelo využijete nielen k obleku, ale aj k nohaviciam na voľný čas alebo k rifliam. Máte skvelú alternatívu na zimné obdobie, aby ste mali možnosť zmeniť štýl. Nemusíte v zime chodiť iba v jedných džínsoch a jednej bunde. Pre vaše aktivity vo voľnom čase je dokonalou voľbou kabát, sako, sveter a rifle.

Stále neviete, aký kabát si vybrať? Pozrite si značkové pánske kabáty BANDI a nechajte sa inšpirovať.

Mohlo by vás zaujímať