Bandi radí

Prečo si na pohreb vziať kabát, a nie bundu?

Smútočné udalosti patria neodmysliteľne k našim životom. Veľa ľudí však nevie, ako sa správne obliecť na pohreb, aby sa so zosnulým rozlúčili dôstojne. Ak idete na pohreb a vonku je zima, určite sa budete potrebovať teplo obliecť. Prečo si však radšej zvoliť kabát než bundu?

Na pohreb je vhodné voliť čierny oblek, v zime v kombinácii s čiernym kabátom
Na pohreb je vhodné voliť čierny oblek, v zime v kombinácii s čiernym kabátom

Na pohreb je vhodné obliecť si čierny oblek, bielu košeľu a čiernu kravatu. Jedine takým oblečením totiž vyjadríte úctu zosnulému i pozostalým. A práve k obleku si vždy zvoľte kabát. Vďaka tomu budete vyzerať, že vám na tejto smútočnej udalosti skutočne záleží. Keby ste si však obliekli lyžiarsku bundu, mohlo by to na pozostalých pôsobiť dojmom, že ste si len odskočili zo zimnej dovolenky. K obleku sa navyše podľa spoločenskej etikety bunda skrátka nenosí.

Akú farbu kabáta si zvoliť na pohreb?

Jedinou vhodnou farbou obleku na pohreb je nepochybne čierna. V tejto farbe si zvoľte tiež kravatu a obuv. V prípade kabáta sú však prípustné aj ďalšie odtiene tmavej farby, ako je napríklad tmavosivá či tmavomodrá. K smútočnému obleku si teda nemusíte obliecť iba kabát čiernej farby.

Rada pre vás

Ak ste mužom s nižšou postavou, zvoľte si radšej kabát s kratšou dĺžkou. Ako túto dĺžku rozpoznať? Jednoducho. Ide o takú dĺžku kabáta, ktorá vám zakryje sako.

Kúpte si elegantný pánsky kabát BANDI z pohodlia vášho domova v e-shope www.BandiVamos.cz. Alebo si ho príďte vyskúšať do ktorejkoľvek značkovej predajne Pánske obleky BANDI, kde vám odborní poradcovia pomôžu vybrať správnu veľkosť kabáta.

Tip pre vás

Chcete mať istotu, že ste si na pohreb vybrali naozaj vhodný oblek, topánky i smútočné doplnky? Pozrite sa, ako sa správne obliecť, aby ste neurobili chybu.

Mohlo by vás zaujímať