Oblečenie

Dvojradové sako – nadčasový kúsok pre moderných gentlemanov

Vedeli ste, že dvojradové sako je aktuálnym hitom v oblasti pánskej módy? Dvojradové sako pritom patrí k nenahraditeľným súčastiam pánskej módy už viac než 120 rokov. Ak hľadáte sako, ktoré nikdy nevyjde z módy, potom je pre vás dvojradové sako ideálnou voľbou. Tento jedinečný nadčasový kúsok by v šatníku moderného elegantného muža rozhodne nemal chýbať. Prečítajte si viac o výhodách dvojradového saka a o tom, ako ho správne nosiť.

Pánske sako Duello – outfit s nohavicami na voľný čas a bielou košeľou

Hodí sa k bavlneným nohaviciam i rifliam

Dvojradové sako sa skvelo hodí k elegantným bavlneným nohaviciam typu chinos i k rifliam. Typicky modré dvojradové sako dokonalo ladí s bielymi nohavicami. Vďaka tejto pôsobivej kombinácii, ktorá odkazuje k námorníckemu pôvodu dvojradového saka, zaručene zažiarite počas slnečných letných dní. Efektne ho skombinujete i s nohavicami iných farieb, napríklad červenými, krémovými alebo svetlomodrými. U riflí sa vyhnite rovnakému odtieňu saka a nohavíc.

Nahradíte ním jednoradové sako i oblek

Dvojradové sako využijete na rovnaké typy príležitostí ako jednoradové športové sako. Ideálne sa teda hodí na aktivity vo voľnom čase, napríklad na posedenie s priateľmi, na nákupy alebo promenádu pri mori. Ak to váš pracovný dress code dovoľuje, môžete v ňom urobiť skvelý dojem i v zamestnaní.

Dvojradové sako pôsobí formálnejšie než jednoradové. Preto ho ideálne využijete na formálne akcie, kde nie je nutné ísť v obleku, ale kde by jednoradové športové sako pôsobilo už príliš ležérne. V dvojradovom saku budete vždy vyzerať jedinečne a štýlovo.

Moderný strih zvýrazní mužnosť vašej postavy

Moderné dvojradové sako svojim strihom dokonalo formuje postavu a zvýrazňuje jej mužnosť. Vďaka tomu sa hodí pre mužov všetkých typov postáv. Zoštíhlenie saka v oblasti pása opticky zoštíhľuje. Efektu zoštíhlenia napomáhajú aj dva rady gombíkov, ktoré tvoria tvar písmena „Y“. Špicaté klopy smerujú k ramenám, ktoré vďaka tomu vyzerajú širšie. Moderný strih dvojradového saka tak skvelo zvýrazní mužnú siluetu vašej postavy.

Ako sa správne nosí dvojradové sako?

Dvojradové saká majú najčastejšie šesť alebo štyri gombíky. Na ľavej strane sa zapína iba horný skrytý gombík, ostatné majú ozdobnú funkciu. Na pravej strane sa dajú zapínať dva alebo jeden gombík. Najdôležitejšie pravidlo znie, že dvojradové sako sa nikdy nerozopína. Ani pri sedení. Ak je zapínanie na dva gombíky, môžu sa podľa niektorých autorov kníh o spoločenskej etikete zapínať oba, alebo sa môže spodný gombík ponechať rozopnutý.

Rozopnutie spodného pravého gombíku umožňuje omnoho pohodlnejšie usadenie. Ruky sa lepšie vkladajú do vreciek nohavíc a celkovo sa sako nosí pohodlnejšie. Ak chcete sako nosiť v súlade s aktuálnymi módnymi trendmi, potom si zvoľte práve túto variantu. V prípade, že je zapínanie na jeden gombík, zapína sa vždy.

Zaobstarajte si jedinečné dvojradové sako BANDI, model SLIM Duello z pohodlia vášho domova.

Príďte si ho vyskúšať do ktorejkoľvek značkovej predajne Pánske obleky BANDI a presvedčte sa sami, ako skvelo v ňom budete vyzerať. Zaraďte sa do spoločnosti takých gentlemanov, ako sú napríklad princ Edward, vojvoda z Kentu, Fred Astaire alebo David Beckham.

Vedeli ste, že…

Dvojradové sako vzniklo na konci 19. storočia z uniformy britského námorníctva. Po prvýkrát sa stalo módnym hitom v 30. a 40. rokoch 20. storočia, keď ho nosili napríklad bankári, biznismeni alebo mafiáni. Ďalšia módna vlna prišla v 80. a 90. rokoch. Ak práve dvojradové sako nebolo aktuálnym módnym trendom, patrilo k štýlovým kúskom, ktoré zdôrazňovali jedinečný vzhľad pravých gentlemanov.

Mohlo by vás zaujímať