Partneri

Generálnym partnerom výstavy kostýmov k filmu Sklenená izba bola módna značka Pánske obleky BANDI

Premiéru dlho očakávaného filmu Sklenená izba sprevádzala jedinečná výstava filmových kostýmov, ktorá sa konala v období od 30. januára do 10. marca 2019. A to, kde inde ako v samotnej legendárnej vile Tugendhat. Premeškali ste túto výstavu? Prezrite si nižšie exkluzívne fotografie, ktoré zachytávajú, čo všetko mohli návštevníci výstavy vidieť. Partnerom výstavy bola módna značka Pánske obleky BANDI.

Partnerom výstavy k filmu Sklenená izba bola módna značka Pánske obleky BANDI

Jedinečná výstava kostýmov

Pre film na motíve slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera vzniklo 90 nových kostýmov, o ktoré sa postarala oceňovaná kostýmová výtvarníčka Katarína Štrbová Bieliková. Podarilo sa jej dokonale podčiarknuť charaktery postáv a zachytiť ich premeny v časovej línii filmu, čo rozhodne nebolo ľahkou úlohou. Dej filmu se totižto odohráva v rozpätí takmer štyridsiatich rokov.
Kostýmy na výstave k filmu Sklenená izba v priestoroch vily Tugendhat
Návštevníkom výstavy tvorcovia filmu predstavili 20 vybraných kostýmov, ktoré vystavili priamo v ikonickej vile Tugendhat. Tá se stala predlohou pre román, odohráva sa v nej aj samotný film a bola taktiež inšpiráciou pri vytváraní kostýmov.
Príklady kostýmov na výstave
Príklady vytvorených kostýmov pre film Sklenená izba
Nový film z česko-slovenskej koprodukcie, v ktorom excelujú domáci aj zahraniční herci, môžete práve teraz vidieť v kinách. Nepremeškajte šancu obdivovať hviezdne herecké výkony a dokonalé kostýmy na veľkom filmovom plátne.

Mohlo by vás zaujímať