Bandi radí

7 pravidiel, ako kombinovať farby a vzory

Radi by ste oživili svoj šatník štýlovým kúskom so vzorom alebo nevšednou farebnosťou? Nie ste si však istí, ako ho správne nakombinovať do elegantného outfitu? Nechajte si poradiť, podľa čoho vyberať farby a motívy tak, aby k sebe perfektne ladili.

Prečítajte si 7 jednoduchých rád, ktoré z vás urobia dokonalého gentlemana.

Štýlový outfit BANDI na voľný čas s kontrastnou vreckovkou a vzorovanou košeľou

1. Postupujte systematicky

Možno vás to prekvapí, ale aj odievanie má svoje pravidlá. Aby ste sa obliekli správne a všetko perfektne doladili do posledného detailu, odporúčame pri výbere oblečenia postupovať systematicky – od najväčších kúskov, akými sú sako a nohavice, cez košeľu, až po tie najmenšie, doplnky. Predídete tak zbytočnému zmätkovaniu a strate času.

2. Vsaďte na obľúbené farby

Vo vašom oblečení by ste sa mali vždy cítiť komfortne. Obzvlášť pri experimentovaní s novými vzormi, ktoré ste doteraz neskúšali. Vyhnite sa preto farbám, o ktorých máte pochyby. V opačnom prípade môžu pocity nepohodlia spôsobiť, že nový kúsok nebudete chcieť často nosiť.

Netradičný svadobný outfit BANDI s kockovanou vestou, nohavicami s prírodnou textúrou a kontrastným motýlikom

3. Minimálne jeden jednofarebný kúsok

Umenie kombinovania farieb a vzorov spočíva v objavení dokonalej harmónie medzi zdržanlivosťou a túžbou experimentovať. V zásade by mal byť vždy najmenej jeden kúsok z vášho outfitu jednofarebný. Nechá vybraný vzor náležite vyniknúť a dodá vášmu štýlu neokázalú eleganciu.

Kockovaný pánsky oblek BANDI s pletenou kravatou vo vínovej farbe – ukážka manažérskeho outfitu

K nápadnému károvanému saku zvoľte jednofarebnú košeľu v decentnej svetlej farbe a kontrastnú kravatu s drobným vzorom. Štýlovo výrazný outfit ukáže, že ste profesionál, ktorý dbá na svoj vzhľad, a pritom zachová formálnosť nevyhnutnú v prostredí biznisu.

4. Čaro kontrastu a harmónie

Správne zvolený kontrastný akcent je kľúčom k oživeniu každého vášho outfitu a spôsobom vyjadrenia vašej osobnosti. Použitím jednej výrazne odlišnej farby alebo vzoru skvelo doladíte celý styling a svojmu vzhľadu dodáte jedinečný charakter. Pre začiatok stačí k vášmu obľúbenému saku a košeli pridať jeden výrazný doplnok, napríklad kravatu.

Tmavý oblek BANDI s kockovaným vzorom window pane skvelo doladí kontrastná kravata

Dnes sú veľmi obľúbené monochromatické jednofarebné kombinácie, ktoré dovoľujú experimentovať s rozmanitými vzormi v rôznej intenzite jedného odtieňa a stále zachovávajú vysokú formálnosť celého outfitu. Je to ideálne riešenie pre mužov, ktorí nie sú naklonení extravagancii, ale chcú do svojho šatníka vniesť trochu hravosti.

Pánsky oblek BANDI v elegantne rafinovanom monochromatickom stylingu

5. Kombinácia rovnakých vzorov

Chcete zladiť vzory rovnakého typu? To je úplne v poriadku, len sa uistite, že sú odlišne veľké. K ikonickému obleku s prúžkom „chalk line“ si môžete uviazať kravatu s diagonálnym pruhom v odlišnej šírke a farbe. Kombinácia širokých a úzkych pruhov od seba jednotlivé kúsky vizuálne odlišujú, naviac vyzerá štýlovo a veľmi profesionálne.

Detail kombinácie pruhovaného obleku s kravatou s diagonálnymi pruhmi

Pri stylingu rovnakých vzorov sa držte pri zemi a dodržujte zásadu „dva z troch“, zabránite tak módnej šlamastike. To znamená, že vo vašom outfite skombinujete dva kúsky oblečenia s rovnakým vzorom a tretí zvolíte decentný, hladký, najlepšie jednofarebný na vyváženie celkového vzhľadu.

6. Kombinácia rôznych vzorov

Zladiť viacero rôznych vzorov je náročnejšia úloha, ale platí tu jednoduché pravidlo, ktoré vám so stylingom pomôže – dominantný by mal byť vždy len jeden motív. Iba ak budú ostatné vzory tvoriť decentný základ vášho originálneho outfitu, môže výraznejší typ náležite vyniknúť a vášmu vzhľadu dodať jedinečnosť.

Pánsky oblek CHRISTELLO Antracit TAILOR
Ukážka štýlového outfitu BANDI pre manažéra – kombinácia niekoľkých rôznych vzorov

Do kancelárie môžete zvoliť neobohranú kombináciu obleku s prírodnou textúrou a károvanou košeľou, ktorú doplníte kravatou s diagonálnymi prúžkami a bodkovanou vreckovkou v saku. Rovnakým spôsobom môžete skladať motívy aj vo voľnočasových outfitoch.

7. Využite krásu materiálov

Nezabudnite, že vzory nie sú len kocky, prúžky, bodky alebo iné celoplošné motívy. Patria sem tiež autentické textúry materiálu, ktoré sú výsledkom tkania prírodných vláken. Alebo tkané vzory ako napríklad obľúbená rybia kosť. Textúry dodajú každému vášmu outfitu nádych originality.

Detail originálnej prírodnej textúry svetlého obleku BANDI

Doporučujeme

Hovorí sa, že pravidelné cvičenie robí majstra. Čím viac vzorov a farieb si do svojho šatníka obstaráte, tým ľahšie pre vás bude ich nosiť a vzájomne kombinovať. Vyberte si preto v značkových predajniach BANDI dostatočnú zásobu elegantného oblečenia a módnych doplnkov a bavte sa experimentovaním a rozvojom vášho jedinečného štýlu.

Tip naviac

Chcete svoj outfit doladiť do posledného detailu? Prečítajte si článok Na čo slúži vreckovka do saka a ako ju nosiť?


Príďte sa poradiť s odborníkmi

Stále si nie ste istí, ako štýlovo nakombinovať svoj outfit? Navštívte vašu najbližšiu značkovú predajňu BANDI a nechajte si poradiť od profesionálov na pánsku módu. Skúsení odborní poradcovia vám pomôžu vybrať a nakombinovať dokonalé kúsky oblečení na každú príležitosť.

Vždy tak, aby ste sa cítili pohodlne a vyzerali skvelo.

Predajne Pánske obleky BANDI

Mohlo by vás zaujímať