Bandi radí

74 % manažérov na Slovensku zabíja svoj business nesprávnym oblečením

Páčia sa vám lesklé obleky a chodíte v nich do práce? Pozor! Mali by ste vedieť, že obleky z lesklých látok sú vhodné iba na slávnostné spoločenské udalosti. Napríklad na svadbu, ples, oslavu jubilea a podobne. Do zamestnania sa lesklé obleky absolútne nehodia. Prečo?

Podporte váš úspech správnym oblečením

Lesklý oblek do práce je obchodná samovražda

V prípade, že si na obchodné jednanie oblečiete lesklý oblek, vystavujete sa nebezpečenstvu, že budete na obchodného partnera pôsobiť príliš okázalo. Obchodný partner môže potom získať dojem, že váš obchod nebude obojstranne výhodný. Absolútne tak znížite vaše šance na uzavretie zmluvy, pretože v ňom vytvárate pocit, že na ňom chcete zarobiť.

Rovnaký efekt platí aj pre úradníkov a manažérov, ktorí nevedú obchodné jednanie. Ani tí by nemali nosiť oblek z lesklej látky. Väčšina z nich má svojho nadriadeného. V jeho očiach by nemali byť oblečení lepšie ako on. Obleky z lesklých látok vyzerajú vždy honosnejšie. Ak nechcete mať nižšie prémie kvôli nesprávne zvolenému oblečeniu, zvoľte si vždy oblek z matných látok. Ideálnou voľbou je tmavý matný oblek. Napríklad čierny, tmavomodrý alebo tmavosivý. Dokonale zdôrazní váš profesionálny vzhľad. Navyše vám dodá rešpekt. To privítajú predovšetkým pracovníci na úradoch, ktorí často trpia nedostatkom rešpektu u ľudí. Prečítajte si, ako sa dá ovlyvniť správanie ľudí voči úradníkom.

S čiernym matným oblekom nikdy neurobíte chybu

Na prvé obchodné jednania si zvoľte vždy bielu košeľu

Nepodceňujte význam farby košele a na prvé obchodné jednanie si zvoľte vždy bielu. V bielej košeli budete na obchodného partnera pôsobiť tak, že ste poriadni a čistotní. Keď ste poriadni a čistotní, vyvoláva to dojem, že aj vo firme, ktorú zastupujete, vládne čistota a poriadok. Takéto organizácie sú všeobecne považované za spoľahlivé. Pôsobíte tak na zákazníka dojmom, že od vás tovar dostane včas a v stopercentnej kvalite. Týmto zvyšujete šance na uzavretie obchodu. Prezrite si elegantné biele košele, ktoré sú na prvé obchodné jednanie perfektnou voľbou.

V bielej košeli budete pôsobiť čisto a usporiadane

Aké košele nosiť, aby ste nevyzerali, že chodíte stále v jednej a že o seba nedbáte?

V pracovnom kolektíve je dôležité, aby ste striedali rôzne farby alebo vzory košieľ. Vyhnite sa tomu, aby ste nosili napríklad iba biele košele. Aj keby ste mali každý deň čistú, vaši kolegovia by mohli nadobudnúť dojem, že chodíte stále v jednej a že sa o seba nestaráte. Preto je vhodné meniť každý deň košele rôznych farieb a vzorov. Vyberte si správnu košeľu do zamestnania.

Károvaný oblek je do práce ideálnou voľbou

Prečo si vziať na prvé obchodné jednanie červenú kravatu

Čaká vás obchodné jednanie s novým klientom? Uviažte si vždy červenú kravatu. Červenú kravatu nosia iba sebavedomí muži. Keď budete pôsobiť sebavedomo, obchodný partner bude mať dojem, že ste profesionál, ktorý rozumie svojej práci. Tým si môžete získať jeho dôveru. A ak v ňom vyvoláte pocit dôvery, bude s vami rád spolupracovať, pretože dôvera je základom pre spoluprácu. Pozor, červenú kravatu voľte v tmavšom odtieni a bez lesku.

Toto sú základné pravidlá pre manažérov, obchodníkov aj úradníkov, ktoré vám v práci pomôžu byť o krok bližšie k úspechu. Tém, ako sa správne obliecť, je však oveľa viac. Ďalšie rady a tipy sa dozviete od obchodných poradcov v značkových predajniach Pánske obleky BANDI. Zistite, kde sa nachádza vaša najbližšia predajňa.

Predajne Pánske obleky BANDI

Mohlo by vás zaujímať