Bandi radí

Ako sa správne obliecť na svadbu?

Svadba predstavuje slávnostnú udalosť, na ktorej chce ženích vedľa nevesty vyzerať dokonale. A to nielen v deň svadby, ale tiež pri každom prezeraní svadobných fotografií. K tejto jedinečnej udalosti by svojím vzhľadom mali prispieť aj svadobní hostia. Preto je dôležité, čo budete mať na sebe. Ako sa teda obliecť na svadbu?

Dokonalý outfit pre ženícha

Budete sa ženiť?

Oblečte sa dokonale, aby na vás bola nevesta pyšná. Základ outfitu ženícha tvorí pánsky oblek. Svadby sa konajú hlavne v lete, preto si môžete vyberať z oblekov svetlých aj tmavých farieb. Pozor však, aby ste nesiahli vedľa. Svetlým typom mužov odporúčame obleky tmavých odtieňov, ktoré ženícha zvýraznia. Južanské typy vyniknú v oblekoch bielej, krémovej alebo svetlosivej farby.

Na svadbu si môžete vyberať oblek v matnom aj pololesklom prevedení. Pololesklý oblek dodá ženíchovi na elegancii, a navyše zdôrazní jeho slávnostný vzhľad. Po svadbe ho vynosíte pri akejkoľvek spoločenskej príležitosti, ako je ples alebo oslava jubilea. Ak zvolíte oblek v matnom prevedení, vďaka jeho univerzálnosti ho využijete po svadbe do práce a aj na spoločenské udalosti. Vyberte si z ponuky pánskych oblekov na svadbu a urobte ten najlepší dojem.

Príklad outfitu pre ženícha
Netradičný outfit pre ženícha

Pri výbere košele a doplnkov zohľadnite farbu šiat nevesty. Jednoducho sa tak zladíte a budete pôsobiť ako dokonalý pár. Chcete vyzerať naozaj výnimočne? Doplňte outfit pánskou vestou, ktorá vám pridá na osobitosti. Pozrite sa na ponuku pánskych viest BANDI a vyberte si farbu a strih podľa vašich predstáv.

Chystáte sa na svadbu ako hosť?

Svadobný deň je pre ženícha a nevestu výnimočnou udalosťou v živote. Mali by ste svojím vzhľadom dať najavo, že aj vy vnímate ich deň ako slávnostný. Preto voľte vaše oblečenie starostlivo.

Z pozvánky najprv zistite, či bude svadba v určitom tematickom štýle. Ak nie, riaďte sa najdôležitejším pravidlom – nie je vhodné, aby ste boli oblečený lepšie než ženích. Byť stredom pozornosti náleží len ženíchovi, nie svadobným hosťom.

Uvedomte si, že aj vy tvoríte atmosféru svadby. Preto si oblečte pánsky oblek a doplňte ho elegantnou košeľou. Zvoľte svetlé odtiene farieb alebo univerzálnu bielu, v ktorej skvele vynikne kravata či motýlik akejkoľvek farby. Chcete sa dozvedieť ešte viac? Prečítajte si, ako vyzerá správne oblečenie pre svadobného hosťa.

Príklad outfitu pre svadobného hosťa

Tip pre vás

Ste svedok a neviete, ako sa obliecť na svadbu? Prečítajte si, aké oblečenie by mal zvoliť svedok, aby nesklamal nevestu a ženícha.

Mohlo by vás zaujímať