Bandi radí

Ako sa obliecť na vianočný večierok

Prišla vám pozvánka na vianočný večierok a vy neviete, čo si obliecť? Pozrite sa na niekoľko tipov, ktoré vám s oblečením pomôžu. Ide o udalosť, ktorá sa koná iba raz za rok. Je teda veľmi dôležité, aby ste vyzerali skvelo. Ak zvolíte nevhodné oblečenie, môžete na zamestnávateľa urobiť zlý dojem.

Ako sa obliecť na vianočný večierok

Aké oblečenie vybrať na formálny večierok?

Ak ide o formálny večierok, mal by na pozvánke byť napísaný dress code alebo téma, podľa ktorej sa máte obliecť. Veľmi častý formálny dress code býva Semi Formal. Aby ste vybrali vhodný oblek v tomto štýle, zistite si, o koľkej hodine sa udalosť koná. Ak formálna časť prebehne do 18. hodiny môžete si vziať aj svetlejšie odtiene obleku. Ak však vianočný večierok začína po 18. hodine, vyberte vždy tmavú farbu obleku. Prečítajte si, čo ďalšie si obliecť podľa dress codu Semi Formal.

Neformálne oblečenie na vianočnom večierku

V prípade, že vám nebola daná téma ani dress code večierku, môžete vyraziť v neformálnom oblečení. Vhodný je typ Smart Casual. Ide o štýl obliekania, keď skĺbite eleganciu s ležérnym štýlom. Vyberajte z ponuky voľnočasových sákkošieľ a nohavíc. Pri tomto type obliekania môžete dať prednosť kreativite a pohodliu. Pozrite sa, čo ďalej predstavuje dress code Casual.

Najčastejšie chyby v obliekaní na vianočnom večierku

Ak si oblečiete košeľu alebo kravatu s diagonálnymi pruhmi, mohlo by to vyzerať, že ste si iba odskočili z práce. Zamestnávateľ by potom mohol nadobudnúť dojem, že vám na večierku nezáleží. Ďalšou častou chybou je lesklý oblek či prepychové manžetové gombíky. Tie pôsobia veľmi luxusným dojmom a vyzeralo by to, ako keby ste chceli mať nad zamestnávateľom navrch.

Tip pre vás

Podčiarknite váš dokonalý vzhľad elegantným pánskym kabátom, v ktorom vám bude teplo aj v tých najmrazivejších dňoch. Pozrite sa na širokú ponuku pánskych kabátov BANDI.

Mohlo by vás zaujímať