Bandi radí

Ako sa obliecť podľa dress codu Semi Formal

Menej formálny, a napriek tomu spoločenský štýl

Dostali ste pozvánku s uvedeným dress codom Semi Formal a neviete, čo na seba? Formálne udalosti by ste nemali podceňovať. Či už ide o vhodné oblečenie, etiketu stolovania alebo ako správne podať ruku. Semi Formal je obľúbenou voľbou na svadbu, promócie, do divadla aj na oslavy. Základom tohto dress codu by mal byť predovšetkým oblek. S čím ho ďalej kombinovať a ako sa voľba outfitu líši podľa dennej hodiny?

Dress code Semi Formal je obľúbený na svadbu aj do divadla

Vyhrajte sa s farbami

Na denné udalosti sa nemusíte báť vziať si svetlejšie farby obleku, najmä v letných mesiacoch. Vhodný je napríklad sivý alebo béžový odtieň. Trendy poslednej doby dovoľujú väčšiu kreativitu, ako sú voľnočasové nohavice v kombinácii so sakom. Pozrite sa na možnosti, ako sako skombinovať. Tento outfit sa skvelo hodí práve na rodinné stretnutia alebo večierok. Na zimné príležitosti voľte naopak skôr tmavšie tóny, ako napríklad tmavosivá. Tmavomodrý a čierny oblek potom vynosíte takmer na každú ročnú aj dennú dobu. Prezrite si ponuku spoločenských oblekov, v ktorých budete vyzerať vždy dokonale.

Na denné udalosti sa nebojte farebnejších outfitov

S čím outfit skombinovať?

Pre dress code Semi Formal je dokonalou voľbou jednofarebná košeľa bez vzorov. Stávkou na istotu je biela košeľa, s ktorou nikdy nič nepokazíte. Prečítajte si, v čom tkvie jej tajomstvo. Na svadbu sa nebojte vybrať košeľu v pastelových farbách, ide o oslavnú udalosť, kde sú farby na mieste. Na ples sa potom hodia košele skôr tmavších tónov. Kravatu alebo motýlika by ste mali ladiť podľa farby oblečenia partnerky, aby bolo na prvý pohľad zrejmé, že patríte k sebe. Obuv na večerné udalosti vyberajte vždy čiernu, na denné príležitosti a k ​​modrému obleku pokojne zvoľte hnedé topánky.

Štýlové traky z vás urobia v každej situácii elegána

Tip pre vás

Vedeli ste, že váš outfit skvelo oživia aj módne traky? Vyberte si dokonalý odtieň trakov podľa vášho obleku a buďte vždy za elegána.

Mohlo by vás zaujímať