BANDI radí

Ako si správne vybrať oblek

Sako musí na tele sedieť a nesmú sa ňom tvoriť vypuklé vlny, napr. na hrudi. Sako nesmie byť vypasované v ramenách a tesné na tele. Rukávy musia mať dĺžku siahajúcu presne ku koreňu palca na ruke – platí pri pripažení k telu.

Manžeta musí z rukáva vyčnievať natoľko, aby bolo vidieť manžetový gombík. V prípade, že máte oblečenú košeľu s bežným rukávom, musí rukáv košele vyčnievať zo saka minimálne 1 centimeter. Do saka sa nosia výhradne košele s dlhým rukávom.

Oblekové nohavice sú nad obuvou vpredu pokrčené, vzadu kryjú pätu obuvi. Podrážku obuvi musí byť vidieť. Výška rozkroku nohavíc je skutočne v miestach rozkroku a nie je posunutá dole, smerom ku kolenám. Pri výbere nohavíc je vhodné, ak si v nich vyskúšate sadnúť a tiež sa mierne predkloníte. Skúsite si tým, či nemáte vzadu nohavice príliš upnuté a či vám nehrozí, že vám prasknú. Viditeľná tesnosť nohavíc v oblasti stehien taktiež nie je vhodná. Nohavice musia byť voľné.

Farba ponožiek musí zodpovedať farbe saka a farba obuvi musí byť v súlade s farbou opasku. Ak máte čierne sako a nemáte práve po ruke čierne ponožky, nič nepokazíte ani tým, ak si vezmete tmavo modré ponožky.

Ak si myslíte, že by sa táto stránka mohla páčiť niekomu z vašich priateľov, zdieľajte ju na svojom profile:

Nenechajte si ujsť novinky

Zadajte svoj email a vďaka pravidelným newsletterom vám neuniknú žiadne novinky, akcie ani výpredaje.
Budete vždy držať krok s aktuálnymi módnymi trendmi. A navyše ušetríte.

i
Nenechajte si ujsť jedinečné tipy na zľavy, akcie a výpredaje, vďaka ktorým ušetríte až niekoľko stoviek. Neuniknú vám ani novinky a užitočné rady, ktoré vám zaistia, že budete oblečení správne a podľa najnovších módnych trendov. Dáme vám o nich vedieť pravidelne (najviac 1x týždenne) prostredníctvom newslettera.