Bandi radí

Ako správne nosiť pánsky oblek, aby ste vyzerali skvelo

Každý muž chce vyzerať dobre, keď sa oblečie do pánskeho obleku. Pokiaľ si ale k tmavému obleku vezme biele ponožky alebo má krátke nohavice nohavíc, celkový dojem tým úplne pokazí. Všetky prehrešky v obliekaní môžu ovplyvniť prestíž a úspech každého muža.

Dokonalé oblečenie je vaším prvým krokom k úspechu – oblek BANDI Renatio Indaco ako odev vrcholových businessmenov

Úspech tým môže byť ohrozený u manažérov v práci, uchádzačov pri pohovore o zamestnaní alebo študentov pri skúškach. Chyby v oblečení môžu byť aj mínusom pre mužov na svadbe alebo tým, ktorí sa chystajú na rande. Ako týmto prehreškom predísť, cítiť sa v pánskom obleku pohodlne a vyzerať vždy skvele?

1. Po kúpe obleku odstráňte všetky značky a zášivky. Pánsky oblek je spoločenské oblečenie, nie značková mikina. Ak sú zapošité vrecká alebo rozparky saka, je nutné ich rozpárať. Tieto zášivky sa robia vo výrobe preto, aby sa pri skladovaní fazóna saka nedeformovala.

2. Dĺžka rukávov saka, musí byť taká, aby vám vždy vytŕčala manžeta rukáva na košeli. V opačnom prípade to bude vyzerať, že sako nie je vaše a je vám veľké. A to predsa nechcete.

Dbajte na všetky detaily – správna dĺžka rukávov saka obleku aj košele je základ

3. Ozdobné pätky na vreckách saka nezasúvajte do vreciek. Dbajte na aby boli vždy viditeľné a nenoste ruky vo vreckách. Sako nie je bunda. 

4. Posledný gombík na saku si nikdy nezapínajte. Tento spôsob zapínania má svoj historický pôvod. V dávnych dobách muži nezapínali spodný gombík preto, aby mohli lepšie tasiť svoju zbraň. Dnes už síce zbrane nenosíme, ale toto pravidlo platí aj naďalej. A to preto, aby sa vám nedeformoval prirodzený tvar saka a aby ste nevyzerali ako v skafandri.

Ukážka dokonale padnúceho outfitu pre manažérov – pánsky oblek BANDI Christello Antracit

5. Pánsky oblek nenoste bez opasku. Opasok vyberajte vždy kožený a vo farbe obuvi. Jeho šírka by nikdy nemala byť viac ako 3,5 cm. Široké alebo látkové opasky s veľkou sponou, ktoré nosíte k rifliam, nikdy nenoste k obleku. Nie ste kovboj z amerického Dallasu.

6. Dĺžka nohavíc končí vzadu dva až tri prsty nad zemou. Platí v prípade, že ste obutí. Dĺžka nohavíc musí byť ukončená tak, aby ste neťahali nohavice po zemi alebo sa vám netvorila rada varhanov v prednej časti nohavíc nad topánkou. Pri moderných typoch nohavíc v strihu SLIM sa týmto pravidlom riadiť nemusíte. Nohavice môžu končiť nad topánkami.

Ukázka slavnostního outfitu na léto – pánský oblek BANDI Loriano Grigio s kontrastní vestou

7. K pánskemu obleku noste iba šnurovaciu spoločenskú obuv. Vyhnite sa obuvi, ako sú mokasíny, obuv s otvoreným priehlavkom alebo textilná obuv. Toto pravidlo udáva spoločenská etiketa.

8. Podľa farby obleku vyberajte aj farbu ponožiek. Ponožky by mali farebne ladiť s farbou oblekových nohavíc. Odporúčame vám vyberať ponožky s predĺženou dĺžkou. Tým si pri sedení zaistíte, že sa nikto okolo nebude musieť pozerať na vaše obnažené nohy.

Ukážka štýlového outfitu pre ženícha – pánsky oblek BANDI Barcone Marin v kombinácii s vestou a doplnkami

9. V zimnom období patrí k pánskemu obleku iba kabát ktorý svojou dĺžkou zakryje sako. Nikdy si neobliekajte na oblek športovú bundu. Lyžiari na svahu sa tiež nelyžujú v kabátoch.

10. Ak vám záleží na tom, ako vyzeráte, nechoďte v pánskom obleku ktorý má 20 rokov. So starou Škodovkou medzi Mercedesmi veľa parády neurobíte. 

Ukážka dokonalého outfitu na ples – pánsky oblek BANDI Venero Marin so slávnostnou košeľou

Tip pre vás

Neviete, ako správne zaviazať kravatu? Pozrite sa na viazanie najkrajších kravatových uzlov. Podľa jednoduchých návodov si kravatu uviaže aj začiatočník.

Mohlo by vás zaujímať