Bandi radí

Potrebujete uviazať kravatový uzol a neviete, ako na to?

Každý muž by mal vedieť uviazať kravatový uzol. Aj keď nenosíte kravatu každý deň, určite sa niekoľkokrát za život ocitnete v situácii, kedy sa bez kravaty jednoducho nezaobídete. Či už pôjde o návštevu svadby, ples alebo dôležitý pracovný pohovor. Prečítajte si, ktorý uzol sa hodí k širšiemu alebo naopak užšiemu golieru a naučte sa ich všetky viazať podľa profesionálnych videonávodov.

Kravatový uzol
Každý muž by mal vedieť uviazať kravatový uzol

Kravatový uzol Windsor Full – kráľ medzi uzlami

Máte košeľu so širokým golierom? Potom je pre vás ideálnou voľbou Windsor Full, ktorý patrí medzi najelegantnejšie uzly. Je ideálnou voľbou aj pre vysokých mužov, ktorým tento uzol opticky zdokonalí postavu a nechá vyniknúť ich prednosti.

Kravatový uzol Windsor Half – najobľúbenejší uzol

Elegantný uzol Windsor Half patrí medzi tie najuniverzálnejšie. Skvelo vynikne v košeli so širším aj užším golierom, a navyše je ľahké ho uviazať.

Kravatový uzol Pratt – symetrický uzol do užšieho goliera

Odporúčame ho mužom, ktorí by si radi pridali pár centimetrov na výške. Opticky totiž v kombinácii s košeľou s úzkym golierom predĺži vašu postavu.

Kravatový uzol Four In Hand – jednoduchosť nadovšetko

Hľadáte uzol, ktorý sa hodí pre všetky typy viazaniek aj golierov? Potom určite oceníte kravatový uzol Four In Hand. Využijete ho pri všetkých príležitostiach, a navyše ho uviažete ľahko a behom chvíľky.

Naučte sa viazať kravatový uzol v ruke

Ak sa chystáte do práce alebo spoločnosti a tlačí vás čas, skúste uviazať kravatu v ruke. Ide o najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako docieliť elegantný vzhľad.

Zaujmite na spoločenských udalostiach dokonalým motýlikom

Chystáte sa na svadbu, ples alebo do divadla? Ak chcete na okolie naozaj zapôsobiť, uviažte si motýlika. Jeho veľkosť by mala zodpovedať šírke vášho krku a môžete si ho vziať k akémukoľvek golieru.

Tip pre vás

Kravatový uzol vždy najlepšie vynikne na elegantnej kravate a košeli. Prezrite si pánske kravaty v módnych farbách, aj so štýlovými vzormi a doplňte celý váš outfit dokonale padnúcou pánskou košeľou.

Mohlo by vás zaujímať