Bandi radí

Ako zladiť košeľu s kravatou?

Chystáte sa do práce, na ples, do divadla alebo na svadbu a neviete si poradiť, s akou kravatou skombinovať vašu košeľu? Neurobte si hanbu a vezmite si správnu kombináciu košele a kravaty. Budete tak vyzerať, že sa v móde naozaj vyznáte.

Ako zladiť košeľu s kravatou?
Páči sa vám outfit na fotografii? Oblečte sa tak aj vy.

Vyberte si kravatu k bielej košeli

K bielej farbe košele je vhodná akákoľvek kravata. Do práce si k bielej košeli môžete zvoliť kravatu s diagonálnymi pruhmi či inými vzormi. Na slávnostné udalosti zase jednofarebnú alebo lesklú kravatu. Na večerné akcie alebo udalosti v zimnom období sú perfektné tmavšie farby, ako vínová a tmavomodrá. Naopak na denné udalosti do 18. hodiny sú vhodné svetlé farby, svetlomodrá alebo svetloružová. Prezrite si širokú ponuku pánskych kravát.

S čím skombinovať farebné košele?

Farebné košele doplňte tmavšou kravatou. Napríklad k svetlomodrej košeli je dokonalou voľbou tmavomodrá kravata. Zladiť môžete aj iné farby. K svetloružovej košeli si vezmite tmavomodrú kravatu a uvidíte, že urobíte perfektný dojem. Veľmi módna je kombinácia svetlomodrej košele s červenou kravatou, v ktorej budete pôsobiť sebavedome. Pozor si dajte na rovnakú farbu kravaty a košele. Nevhodné sú tiež veľmi výrazné kombinácie ako pestrofarebná zelená košeľa a červená kravata. Pozrite si veľký výber košieľ v mnohých farebných odtieňoch.

Aká kravata sa hodí ku košeli so vzorom?

Ak si chcete vziať košeľu so vzorom, ktorú budete nosiť prevažne do práce, vyberajte si z jednofarebných kravát. Chceli by ste vyzerať skutočne štýlovo? Vezmite si vzorovanú kravatu. Dbajte však na to, aby ste zachovali kontrast, a voľte si vzory tak, aby kravata s košeľou nesplynula. Nikdy si neberte košeľu a kravatu s úplne totožným vzorom. Ku košeli s jemnými pruhmi je vhodná napríklad kravata so širokými diagonálnymi pruhmi.

Tip pre vás

Pre perfektný vzhľad by ste mali vedieť uviazať kravatový uzol. Pozrite si návod, ako uviazať kravatový uzol niekoľkými spôsobmi.

Mohlo by vás zaujímať