Bandi radí

Čo vám hrozí, ak si na svadbu vezmete kravatu s diagonálnymi pruhmi?

Máte doma obľúbenú kravatu s diagonálnym vzorom – prúžkami? Kravatu, ktorú vám vychválili v práci a zožali ste s ňou úspech? Určite teraz uvažujete nad tým, že si ju vezmete na spoločenskú udalosť, akou je svadba, ples, divadlo či oslava významného jubilea. Áno. To sa samo ponúka. Keď sa páčila v práci, bude sa páčiť aj inde. Omyl. Nie je to tak. Prečítajte si, prečo na svadbu kravata s diagonálnymi pruhmi nepatrí a akým farbám a vzorom dať jednoznačne prednosť.

Diagonálny vzor pristane manažérovi
Diagonálny vzor pristane manažérovi

Diagonálny vzor na svadbu nepatrí

Predstavte si, že budete na večeri v luxusnej reštaurácii a objednáte si slávnu delikatesu, ktorá stojí o dosť viac než guláš alebo rezeň. Ponuku jedla vám má predstaviť známy kuchár, profesionál. Prichádza k vášmu stolu, v ruke drží jedálny lístok a má na sebe červené montérky, ktoré používajú zvárači. Aký z neho budete mať pocit? Čo si budete myslieť o jedle, ktoré vám ponúka? Objednáte si? Určite sa zhodneme na tom, že ak ste sa predtým na jedlo tešili, teraz už je to minulosť.

Podobná situácia môže nastať, ak si na spoločenskú udalosť vezmete kravatu s diagonálnymi pruhmi. Tento model kravaty je určený len pre pracovný priestor, na obchodné jednanie, do kancelárie a podobne. Na spoločenské udalosti je absolútne nevhodný. Ak sa teda chcete vyhnúť tomu, aby si o vás ľudia mysleli, že ste si narýchlo odskočili z práce, neodporúčame vziať si kravatu s diagonálnym vzorom. Je tiež dobré uvedomiť si, že na spoločenských udalostiach všetci sledujú, v čom prišli oblečení ostatní. To môže byť dané dress codom na pozvánke alebo pravidlami, ktoré udáva spoločenská etiketa. Niektorí ľudia môžu byť veľmi hákliví na to, že na rozdiel od nich by iní neprisudzovali spoločenskej udalosti dostatočný význam. Napríklad na svadbe.

Akú kravatu si zvoliť na svadbu?

Svadba predstavuje slávnostnú udalosť, na ktorej chce vyzerať dokonale hádam každý muž. A to nielen v deň svadby. Aj po rokoch, keď budete sedieť nad fotografiami a spomínať, sa iste radi pozriete na elegána, ktorý vtedy na svadbe oslnil.

Kravatu na svadbu odporúčam vyberať nielen s ohľadom na farbu košele, ktorú si muž oblieka. Ak ide na svadbu spolu s partnerkou, mal by zohľadniť aj farbu jej šiat a doplnkov,“ hovorí Denisa Vámoš Gróffová, kreatívna vizionárka módnej značky Pánske obleky BANDI. „Je dôležité, aby na udalosti pôsobili ako pár. K tomu im pomôže práve spomenuté farebné zladenie oblečenia. Napríklad. Ak má partnerka svetlomodré šaty a k tomu doplnky či obuv jemne žltej farby, mohol by muž použiť svetlomodrú košeľu a ľahko žltú kravatu s vreckovkou do saka. Alebo. Bielu košeľu a svetlomodrú kravatu. Pri rozhodovaní, ktorú variantu si zvoliť, hrá veľkú úlohu farba obleku a obuvi,“ dodáva Denisa Vámoš Gróffová.

Pamätajte si, že svojím výberom kravaty a ďalších doplnkov by ste na svadbe nemali zatieniť ženícha. Ako na to? Veľmi slávnostné kravaty v štýle anglických a inak zdobených si nevyberajte. Bude vám stačiť klasická kravata. Predídete tak tomu, že budete vyzerať lepšie než ženích. Je to predsa jeho deň a vy ste svadobný hosť.

Akej farbe dať prednosť?

Farebných kravát je naozaj veľa. So vzormi aj bez nich. Ako sa v tom vyznať a vedieť, čo je správne? Máme pre vás jednoduchú radu. V letnom období používajte na spoločenských udalostiach svetlé farby, ako sú svetlomodrá, jemne ružová, jemne žltá a podobne. To platí pre udalosti, ktoré sa odohrávajú počas dňa. Naopak v zimných mesiacoch a v čase po 18. hodine využívajte tmavé farby. Napríklad bordovú, tmavomodrú a iné.

Príklad svetlej kravaty pre letné mesiace
Príklad tmavej kravaty na udalosti konané v zime a po 18. hodine

Prezrite si značkové kravaty BANDI a zistite, z akých farieb a vzorov si môžete vyberať.

Praktická rada:

Škrtí vás kravata? Buďte si istí, že pri správnom výbere veľkosti goliera košele k tomu nemôže dôjsť. Ak to však predsa len nastane, nikdy si kravatu neuvoľňujte. Mohli by ste tak hneď na začiatku udalosti pôsobiť ako „spoločensky unavený človek“. Vždy vydržte, až skončí oficiálna časť udalosti. Keď sa potom všetko prehupne do zábavnej farmy, zložte si kravatu a schovajte si ju do vnútorného vrecka saka. Stačí už len rozopnúť golier na košeli a je to.

Tip pre vás:

Pre perfektný vzhľad by ste si mali vedieť viazať kravatový uzol. Pozrite si videonávody, ako tento uzol uviazať niekoľkými spôsobmi. Podľa týchto profesionálnych videonávodov si kravatu dokáže uviazať aj malé dieťa.

Mohlo by vás zaujímať