Bandi radí

Prečo sa do práce nesmie nosiť lesklý oblek?

Nezáleží na tom, či celý deň sedíte v kancelárii alebo chodíte na obchodné schôdzky. Pre všetkých mužov, ktorí nosia do práce oblek, platí jedno veľmi dôležité pravidlo. Ak sa ním nebudete riadiť, nebudete úspešní.

Do práce nenoste lesklý pánsky oblek, nič príliš okázalé, vyzývavé alebo trblietavé
Do práce nenoste lesklý pánsky oblek, nič príliš okázalé, vyzývavé alebo trblietavé

Na obchodnú schôdzku si oblečte iba matný a tmavý oblek. Prečo? Poďme si obrátiť úlohy.

Predstavte si, že sa máte stretnúť s obchodným zástupcom, ktorý s vami chce uzavrieť obchod. Príde v luxusnom aute, má na sebe luxusné hodinky, kopu zlatých šperkov  a je oblečený v lesklom obleku. Akoby práve prišiel z večerného plesu. Ako na vás bude pôsobiť? Asi nie veľmi dobre. Tento štýl sa nazýva príliš okázalý. Z dotyčného budete mať pocit, že na vás zarába, že nie je seriózny a bude vás chcieť okradnúť. Napadne vám určite ešte veľa ďalších argumentov. Môže to pritom byť dobrý obchodník s dobrou ponukou. Ale vzhľadom k tomu, ako vyzerá, s ním nebudete chcieť uzavrieť obchod, pretože mu nedôverujete. Teraz si to predstavte naopak a hneď zistíte, ako na obchodné jednanie nemáte prísť oblečený.

Preto nenoste lesklý pánsky oblek, nič príliš okázalé, vyzývavé alebo trblietavé. Nechcete si predsa pokaziť dobrý obchod iba kvôli nesprávne zvolenému oblečeniu. Oblek tmavej farby si zvoľte tiež preto, že vzbudzuje väčší rešpekt a dôveru.

Pozrite si pánske obleky BANDI a uvidíte veľké rozdiely medzi lesklými a matnými oblekmi.

Do zamestnania – do kolektívu noste jedine matný oblek

Pracujete ako úradník a myslíte si, že pre vás tieto pravidlá neplatia? Omyl! Správna voľba obleku je dôležitá aj v zamestnaní – v kolektíve. I keď pracujete vo vlastnej kancelárii alebo spolu s kolegami, na úradne a podobne. Ak budete do práce nosiť lesklý oblek, na ruke budete mať drahé hodinky a na nohách lesklé topánky, šéf si vás určite všimne. Ale v tom zlom slova zmysle. Budete mu tŕňom v oku. Je potrebné uvedomiť si, že šéf má priamy vplyv na vaše odmeny či prémie. Preto sa do zamestnania vždy obliekajte striedmo.

Tip navyše

Výber kravaty do zamestnania je tiež veľmi dôležitý. Kravata by nemala mať žiadne kvetinové ani iné podobné vzory. Tie sú vhodné jedine na slávnostné udalosti. Predstaviteľom vzoru kravaty do práce je diagonálny pruh. Pozrite sa na vhodné typy pánskych kravát s diagonálnymi pruhmi.

Tip pre vás

Zaujíma vás, čo rozhoduje o farbe obleku? Prečítajte si článok, prečo sa v lete nosia svetlé obleky a v zime tmavé.

Mohlo by vás zaujímať