Kariéra

Ste v práci nespokojní alebo uvažujete o zmene zamestnania?

Každý z nás sa môže v pracovnom živote dostať do situácie, keď začne uvažovať o zmene zamestnania. Samozrejme, dôvody môžu byť rôzne. Od zlého kolektívu, cez nezvládanie pracovných úloh až po nízke ohodnotenie práce. Pre niektorých nie je zmena zamestnania žiadny problém. Zo dňa na deň sa rozhodnú a majú inú prácu. Sú však medzi nami aj ľudia, ktorí o zmene práce uvažujú, ale nemajú odvahu takýto krok urobiť.

Problém v zamestnaní môže byť veľmi frustrujúci

Ľudia sa často pýtajú, čo ak to v tej novej, neznámej spoločnosti bude ešte horšie? K tomuto stavu najviac prispieva nedostatok informácií alebo nízke sebavedomie. „Denne sa stretávam s ľuďmi, ktorí majú obavy z možnej zmeny zamestnania. Ak by mali aspoň trošku istoty, určite by tento krok urobili,“ hovorí personálna riaditeľka Milena Burkiewiczová. Ako tomu pomôcť?

Na chvíľu sa zastavte, zamyslite sa a povedzte si, čo by ste chceli robiť. Nezavrhujte ani myšlienku robiť niečo úplne iné ako doteraz. Aj keď máte zlé skúsenosti alebo ste stratili vieru v lepšiu prácu, verte, že existujú spoločnosti, kde sa veci robia správne. To znamená profesionálne. Sú to spoločnosti, kde má človek pracovnú istotu a do práce sa teší. Ľudia, ktorí v týchto spoločnostiach pracujú, majú dobrý pocit nielen z vykonanej práce, ale aj z jej ohodnotenia. Kde však získať istotu, že sa rozhodnete správne?

„Na začiatku každej zmeny je nedôvera a obava. Nových kolegov, ktorí sa u nás uchádzali o prácu, presvedčil o správnosti ich rozhodnutia vzájomný partnerský prístup. V našej spoločnosti nejde o strohý vzťah zamestnávateľa a zamestnanca, ale o vzťah dvoch partnerov. Len tak sa dá dosiahnuť dôvera a vytvoriť s kolegami profesionálny a ľudský kolektív, v ktorom sa cítia dobre,“ dodáva Milena Burkiewiczová

Mgr. Milena Burkiewiczová – personálna riaditeľka spoločnosti BANDI VAMOS a.s.

V spoločnosti BANDI VAMOS a.s. nepracujú ľudia, ktorí len hľadajú prácu, ale iba takí, ktorí majú určité vlastnosti, túžby a očakávania. Pre fungovanie kolektívu je dôležitá skutočnosť, že každý zamestnanec je vďaka svojim charakterovým vlastnostiam a schopnostiam profesionál, ktorý svoju prácu robí rád. Na pracovisku tak vzniká pozitívna atmosféra, kde sa človek cíti dobre a môže sa do práce tešiť.

Ak aj vy patríte k tým, ktorí uvažujú o zmene zamestnania, zvážte svoje zručnosti, schopnosti, skúsenosti a ambície. Premýšľajte o tom, čo by ste chceli v práci robiť alebo čo by ste chceli dosiahnuť. Tieto parametre sa u každého jednotlivca líšia. Niekto by chcel robiť prácu, v ktorej sa stane skutočným odborníkom. Ďalší by chcel napríklad nastúpiť na pozíciu predajcu a v rámci svojho kariérneho postupu by sa chcel dostať na manažérsku pozíciu. Dobrým príkladom môže byť kariérny postup našej kolegyne Zdeňky Pokornej.

Zdeňka Pokorná, 46 rokov

manažér predajne BANDI Jihlava

Vyštudovala som odevnú odbornú školu, krátko som bola v Nemecku, pracovala som ako recepčná, čašníčka a šička. Najdlhšie som pracovala v odevnej firme ako konštruktér strihov, bolo to pätnásť rokov. Mala som pocit, že firma stojí na mieste a že pracujem na niečom, čo nemá perspektívu. Povedala som si, že je čas porozhliadať sa inde a kľudne začať od nuly.

Využila som toť, že sa v Jihlave otvárala nová predajňa BANDI a uchádzala som sa o pozíciu odborného poradcu. Pre obchodnú sféru som nemala žiadne papierové predpoklady. Dúfala som, že to vyjde, pretože oblečenie mám rada a rovnako aj prácu medzi ľuďmi. Podarilo sa to a ešte aj oveľa viac. Pol roka som pracovala ako odborný poradca, potom som sa prihlásila do výberového konania na manažérku predajne a dostala som dôveru. Nikdy predtým som tím neviedla. Každý deň sa stretávam s niečím novým a celý uplynulý rok ma nesmierne posunul vpred. Ide o to, aby ste sa nebáli.

V spoločnosti BANDI VAMOS a.s. funguje jednotný kolektív, ktorý má určite priestor na prijatie ďalších kolegov, ktorí majú chuť robiť prácu, ktorá ich baví.

„Je pre nás viac ako dôležité nadväzovať kontakt s ľuďmi, ktorí v pracovnom živote naozaj po niečom túžia alebo im niečo chýba. Ľudia, ktorí majú určité schopnosti, o ktorých mnohokrát ani nevedia. Často to zistia až potom, ako nastúpia do našej spoločnosti. A to len vďaka tomu, že dostali príležitosť na sebarealizáciu,“ hovorí personálna riaditeľka Milena Burkiewiczová

Keďže je spoločnosť BANDI VAMOS a.s. významným predajcom pánskej spoločenskej módy, s výsledkami svojej práce je možné sa stretávať nielen v práci, ale aj vo sfére verejnosti. Medzi ľuďmi na svadbách, plesoch alebo v televízii na známych osobnostiach. Herci, moderátori, podnikatelia a iné známe osobnosti zo spoločenského alebo podnikateľského prostredia sú často oblečení v značkovom oblečení BANDI.

Ak chcete niečo zmeniť, sami si odpovedzte na otázky:

  • čo vás v živote baví,
  • aký druh práce by ste radi vykonávali,
  • v akom prostredí chcete pracovať,
  • s akými ľuďmi chcete tráviť čas v práci.

Urobte prvý krok k tomu, aby ste mohli sami ovplyvniť stav, v ktorom nie ste spokojní. Kto sedí v kúte, nikdy nič nedosiahne. Využite príležitosť, ktorá sa vám ponúka.

Čo by vás bavilo? Aká práca?

Vyberte si oddelenie, ktoré vás zaujme a ku ktorému máte pocitovo najbližšie. Nezáleží na tom, že ste takú prácu nikdy predtým nerobili. Dôležité je, či zodpovedá vašim schopnostiam a túžbam.


Značkové predajne BANDI

V predajniach so značkovým oblečením BANDI, ktoré sa nachádzajú po celej Českej republike a na Slovensku, pracujú odborní poradcovia, krajčíri a manažéri predajní. Všetky tieto profesie vykonávajú kolegovia, ktorí majú radi predovšetkým kontakt s ľuďmi, čistú a tiež tvorivú prácu.

Priestory značkovej predajne BANDI v Plzni

Z práce odchádzajú domov s dobrým pocitom, okrem iného aj vďaka spokojným úsmevom zákazníkov. Alebo slzám šťastných mamičiek, ktoré ženia svojich synov a tiež vďaka pestrému humoru nakupujúcich pánov. Jednoducho povedané, majú dobrý pocit z toho, že niekomu pomohli a urobili radosť. Kolektív, ktorý je zložený z takýchto kolegov jednoznačne poskytuje priestor na to, aby sa človek mohol tešiť do práce a cítil sa v nej dobre.


Odborný poradca

Pri práci odborných poradcov je mimoriadne dôležité, aby svojím konaním poskytli zákazníkom istotu, že sú v tých najlepších rukách. Na tejto pracovnej pozícii pracujú kolegovia, ktorí majú charakterové črty ľudskosti, láskavosti a ochoty pomáhať druhým.

Okrem mzdy a ďalších benefitov sú odmeňovaní možnosťou byť kreatívny a krásnou, čistou a elegantnou prácou. A v neposlednom rade tiež perfektným prostredím predajne. Okamžitá pozitívna spätná väzba od zákazníka a jeho nadšenie sú pri práci obrovským bonusom. Nemožno opomenúť ani osobnostný rast prostredníctvom rôznych odborných školení a pracovných skúseností.

Aby sa nový kolega cítil v predajni ako profesionál a aby sa jeho práca stala jeho koníčkom, musí počas školenia zvládnuť mnoho tém a nových úloh. Až prax potom zabezpečí, že si poradca porozumie s každým zákazníkom. Aj tu sa stále učí. V tom je práca odborného poradcu veľmi rôznorodá a je ťažké si predstaviť stereotyp.

„Od svojich kolegov, odborných poradcov, očakávam pracovitosť, zodpovednosť a oddanosť k práci. Je pre mňa dôležité, že sa na nich môžem spoľahnúť,“ hovorí manažérka pražskej predajne BANDI Denisa Tadič.

„Vždy uprednostňujem v kolektíve dôveru a otvorenosť, aby sa kolegovia za mnou nebáli prísť s akýmkoľvek problémom. Som presvedčená, že do práce chodia s chuťou a majú ju radi. Keď všetci robíme svoju prácu perfektne, zákazník odchádza so zážitkom. A to je pre nás najväčšia odmena. A to je samozrejme potom vidieť na výsledkoch.“

Ako hodnotia svoju prácu odborní poradcovia z predajní BANDI

Eva Jurášová, 41 rokov

odborný poradca – zástupca manažéra, predajňa BANDI Praha – Michle

Žila som na Slovensku a pracovala som ako prevádzkarka v pizzerii. Bola som nespokojná aj s prácou aj v osobnom živote. Povedala som si, že sa presťahujem do Prahy. A tak som to aj urobila. Pri hľadaní práce som objavila vtedy novú predajňu BANDI. Skúsila som to a nastúpila som na pozíciu odborného poradcu.

Teraz som v BANDI už jedenásť rokov s dvojročnou prestávkou kvôli materskej dovolenke. Som tiež zástupkyňou manažérky predajne a nemenila by som. Táto práca ma napĺňa a čo je najdôležitejšie, mám skvelých kolegov, ktorí v prípade problému vytvoria tím, ktorý si zvládne všetko. Dnes si neviem predstaviť, že by som robila niečo iné. Som veľmi rada, že som sa vtedy odhodlala a urobila zmenu.

Jana Brezaiová, 43 rokov

odborný poradca, predajňa BANDI Pardubice

Dvadsaťjeden rokov som pracovala v krajčírskej dielni ako krajčírka. Práca ma bavila, ale dostávala som minimálnu mzdu, čo mi nestačilo. A profesijne sa už nebolo kam posunúť. Nad zmenou som premýšľala už dlhšiu dobu. Keď som si na internete prezerala ponuky práce, zaujala ma spoločnosť BANDI. Bolo to veľmi blízko môjmu remeslu a do obchodného centra som ísť nechcela.

Pohovor sa mi veľmi páčil, hoci som sa veľmi hanbila a obávala som sa, či v novej práci zvládnem komunikáciu so zákazníkmi. Za šijacím strojom sa zvyčajne toho veľa nenahovorí… Zvládla som to. Všetci mi pomohli a sama cítim, že som urobila veľký posun. Už sú to tri roky. Do práce sa teším – na dievčatá, na prácu s ľuďmi a najmä na nové situácie, ktoré každý deň v práci prináša. Najviac ma baví, keď príde nakupovať pán „mrzutý“ a mne sa ho podarí presvedčiť, že nakupovanie oblečenia nie je také hrozné, ako si myslel. Pri pohľade späť sa sama sebe čudujem, že som tento krok neurobila už dávno.

A ako vnímajú prácu odborných poradcov v BANDI ich zákazníci?

Aleš Adamec
„Vážený pán riaditeľ, rád by som sa poďakoval za dnešný večerný nákup v predajni v Českých Budějoviciach. Konkrétne by som vyzdvihol veľmi milú, ústretovú obsluhu, znalosť v odbore a najmä veľkú profesionalitu. Bola to moja prvá návšteva Bandi, ale viem, že nie posledná. Vďaka vášmu prístupu a kvalitnému tovaru ste získali ďalšieho zákazníka. Nech sa vám aj naďalej darí.“

Olga Vopálková
„Vážený pán riaditeľ, dnes sme s mojím snúbencom a päťročnou dcérkou navštívili Vašu predajňu v Jihlave. Hľadali sme košeľu, traky atď. na našu júlovú svadbu. Boli sme naozaj veľmi spokojní s milou pani, ktorá sa nám začala venovať hneď po príchode, ponúkla nám veľké množstvo doplnkov a poradila s výberom. Ocenili sme, ako pekne sa pani správala aj k našej Rozárke. Celkovo bola návšteva Vašej predajne veľmi príjemná. Ďakujeme Vám, že zamestnávate profesionálov a tešíme sa na ďalšiu návštevu predajne v Jihlave, budeme sa radi vracať.“

Verte, že takýchto pochvál je naozaj veľa a pre zamestnancov BANDI je to pohladenie na duši. Ďalšie poďakovania alebo hodnotenia odborných poradcov v predajniach BANDI si prečítajte na Google firmy alebo sa príďte pozrieť priamo do niektorej zo značkových predajní pánskych oblekov BANDI.

Ak vás práca odborného poradcu zaujala, zvážte svoje dispozície pre túto prácu a či zapadá do kategórie vašich túžob alebo očakávaní pre pracovný život. V prípade, že áno, napíšte nám prostredníctvom kontaktného formulára na konci tejto stránky. A to aj keď si nie ste istí a máte otázku, na ktorú by ste radi dostali odpoveď.

Odborná krajčírka

Určite to nie je bežné, ale v každej kamennej predajni BANDI pracuje odborná krajčírka. Len vďaka týmto našim kolegom si môžeme všetci v spoločnosti BANDI VAMOS a.s. povedať, že muži od nás sú oblečení ako zo škatuľky. Keďže väčšina mužov nemá konfekčnú postavu, je viac ako potrebné vybrané oblečenie upraviť takzvane priamo na telo.

Odborní krajčíri sú neoddeliteľnou súčasťou kolektívu predajne a sú tiež v priamom kontakte s klientom. V spolupráci s odborným poradcom riešia individuálne požiadavky zákazníka a sami navrhujú správnu úpravu oblečenia tak, aby vyzeralo skvele. Pracujú v príjemnom prostredí predajne, v svojej krajčírskej dielni. Ich práca je čistá a veľmi pestrá. Veď čo klient, to iné požiadavky, iná úprava a teda aj iný výsledok.

Pri tejto práci je potrebné mať okrem odbornosti aj dobré oko a byť empatický voči ľuďom. Chápať ich potreby aj nedostatky a pomáhať im s oblečením tak, aby vyzerali skvelo alebo dosiahli svoje plánované ciele. A hoci sa to možno nezdá, aj v tejto profesii sú potrebné komunikačné schopnosti.

Ak vás baví šitie odevov na šijacom stroji a nechcete pracovať v hale v sériovej výrobe, zvážte, či by ste chceli vykonávať túto prácu. Pracovné podmienky odborných krajčírok v predajniach BANDI sú dokonale nastavené pre tých z vás, ktorí chcú mať vlastný priestor, čistú a pokojnú prácu. Ak váhate, urobte jednoduchý krok. Choďte sa pozrieť, aby ste sami zistili, ako to v predajniach BANDI vyzerá.

Ak by vás táto práca zaujímala a chceli by ste pracovať v pokojnom a čistom prostredí po boku kolegov poradcov, napíšte nám prostredníctvom kontaktného formulára na konci tejto stránky. A to aj keď si nie ste istí a máte otázku, na ktorú by ste radi dostali odpoveď.


Marketingové oddelenie (Ostrava)

Kolegovia, ktorí pracujú na tomto oddelení, sú väčšinou empatickí ľudia s kreatívnym prístupom k práci. Ľudia, ktorí radi tvoria a majú schopnosť odprezentovať posolstvo, ktoré ostatní pochopia alebo potrebujú. Či už ide o copywriterov alebo marketingových špecialistov. Všetci disponujú systematickým myslením, schopnosťou správne analyzovať a rozhodnosťou. Tá im nesmie nikdy chýbať. Tieto charakterové vlastnosti im pomáhajú byť v práci profesionálmi, ktorí dokážu vytvoriť absolútne dokonalú prácu a nevnímajú ju ako drinu, ale ako zábavu.


Copywriter

Práca pre tých, ktorí majú nejaký nápad a chcú ho s chuťou napísať. Ak chcete, podeľte sa oň s ostatnými formou textu. Je však dôležité, aby obsah, ktorý copywriter píše, mal hlavu a pätu. Pre čitateľa je to čitateľné, zrozumiteľné a niekedy aj príjemné čítanie. Túto prácu môže vykonávať každý, kto má na to základné predpoklady. Nikdy ste nepočuli pojem copywriter? Nič si z toho nerobte. Nestretávame sa s ním tak často. Copywriterom sa môže stať každý, kto rád píše.

Copywriter nekladie pred čitateľa ďalšie otázky a prekážky, práve naopak. Nemusí byť od začiatku profesionálom v odbore, o ktorom bude v práci písať. Musí však mať schopnosť zhromažďovať informácie a tie prenášať do textu, ktorý je zrozumiteľný, čitateľný a pochopiteľný. Určite sa všetci zhodneme na tom, že copywriter nemal v škole štvorku zo slovenčiny.

Práca copywritera v spoločnosti BANDI VAMOS a.s. je založená na dôkladnom preštudovaní témy a zistení informácií od kolegov z iných oddelení vrátane marketingu. Len tak môžete napísať článok, ktorý je niekedy odborný, inokedy zase náučný alebo čitateľný. Tak či onak, musí byť pochopiteľný pre všetkých. Túto prácu môže ovládať len človek, ktorý nielen rád píše, ale sa aj rád učí. Vďaka novým znalostiam sa práca copywritera môže s postupom času stať zábavou.

Napíšte nám, a ak je to možné, pošlite aj svoje články, ktoré ste doposiaľ napísali alebo napíšete. Že ste nikdy nepísali o móde, nieto ešte o pánskej spoločenskej? Nevadí. Každý copywriter, ktorý začína pracovať v inom odvetví, si musí naštudovať odborné informácie v novej práci. V prípade spoločnosti BANDI VAMOS a.s. sú to materiály z oblasti spoločenskej etikety v obliekaní, módy a čiastočne aj informácie z krajčírskeho odvetvia.

Ak nám pošlete svoje texty, verte, že kolegovia z marketingového oddelenia dokážu rozlíšiť, či ste ten správny človek na prácu copywritera. Aj keby ste poslali návod na výrobu domáceho sirupu z čiernych ríbezlí spolu s jeho účinkami a využitím.

Produkčný/projektový manažér

Čo si pod názvom tejto pozície predstaviť? Pracovník zaisťujúci všetko okolo projektov ako je fotografická produkcia, televízna a filmová produkcia, bilbordové kampane, internetové a tlačové výstupy a ďalšie. Je hlavným koordinátorom medzi oddeleniami v BANDI VAMOS a.s. a tiež so spolupracujúcimi firmami, ktoré sa na produkciách podieľajú.

Pre túto prácu je vhodné mať vynikajúce organizačné schopnosti, bravúrne zvládať komunikáciu s ľuďmi a disponovať určitou dávkou asertivity. A v neposlednom rade tiež zdravý sedliacky rozum. Mohlo by sa zdať, že plánovanie podujatí je záležitosťou niekoľkých telefonátov a e-mailov. Opak je však pravdou.

Predstavte si, že organizujete napríklad fotografickú produkciu. Zaistíte dátum a časový harmonogram. Potom priestory, dopravu, ľudí, materiály alebo výrobky, termíny a všetko ostatné ohľadom prostredia, ako napríklad výber reštaurácie na obed a ďalšie. Keď už máte všetko hotové a pracujete na ďalších pracovných témach, dozviete sa, že niekto zo zúčastnených ochorel alebo že jeden z produktov, ktorý mal byť dodaný, nie je k dispozícii. Produkčného takáto udalosť nemôže zastaviť. Je schopný na situáciu okamžite reagovať a nájsť alternatívu. A práve v tom spočíva profesionalita projektových manažérov. Zabezpečiť fotografickú produkciu aj napriek tomu, že niečo alebo niekto zlyhal. Prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Odfotografovať sa to predsa musí.

Ak sa považujete za organizátora, máte radi všetko pod palcom, radi veci dotiahnete do konca a tešíte sa, keď sa vám darí, máme pre vás dobrú správu. Máte všetky predpoklady na to, aby ste v BANDI VAMOS a.s. mohli pracovať ako Produkčný/projektový manažér. Chceli by ste takúto prácu vykonávať, ale neviete, či by ste ju zvládli? Ak si nie ste istí, pretože ste túto prácu nikdy nerobili, nie je nič jednoduchšie, ako to zistiť. Napíšte nám, čo viete a čo vás baví. Je to prvý krok k tomu, aby ste to zistili.


Čo hovorí o práci riaditeľ spoločnosti BANDI VAMOS a.s.?

Pracujem v spoločnosti BANDI VAMOS a.s. spolu s mojimi viac ako dvestodvadsiatimi kolegami. Mám obrovskú radosť z toho, že v spoločnosti nie sú len ľudia, ktorí chodia do práce z nutnosti, ale aj profesionáli, ktorí dokázali uplatniť svoje charakterové vlastnosti a schopnosti tak, že ich práca naozaj baví. Pre pracujúceho človeka nie je nič horšie ako pocit odporu v nedeľu večer, keď musí ísť v pondelok ráno do práce.

Len vďaka týmto kolegom môžem dnes povedať, že spoločnosť je veľmi stabilná a pokračuje v silnom napredovaní. Nikdy nemusela riešiť existenčné problémy ako iné módne značky, ktoré mali problémy alebo už neexistujú. Insolvencia, platobná neschopnosť, neschopnosť vyplácať mzdy ľuďom, ktorí v týchto poctivo pracovali a iné.

Moderná doba vychováva nové generácie ľudí, ktorí prestali vnímať prácu ako prostriedok na získanie peňazí na živobytie. Tomu niet divu. Nikto ich k tomu nevedie, neukazuje im správnu cestu a neponúka im možnosti, ktoré sú pre každého človeka individuálne. Títo ľudia potom nevnímajú povinnosť vzdelávať sa, absolvovať prax a bravúrne zvládať svoju prácu, ako to bývalo kedysi. Vystačia si s tým, že im niečo príde, nastúpia do zamestnania a majú prácu. S akými výsledkami ju vykonávajú, ich nezaujíma. Keď potom dostanú hodnotenie, čudujú sa, že je nedostatočné. To, že by mali v práci robiť, čo sa od nich na pracovnej pozícii očakáva, vôbec neriešia.

Mám to šťastie, že takýto ľudia v BANDI VAMOS a.s. nie sú. A od kolegov v práci viem, že ich ani nechcú. Ak niekoho medzi seba príjmu, vždy to budú iba tí, ktorí dokážu doplniť tím a byť im nápomocní nielen v práci, ale aj pri udržiavaní dobrej pracovnej atmosféry, ktorá je nesmierne dôležitá. Veľmi dobre vedia, čo všetko sa môže pokaziť, ak by ich medzi seba prijali.

Každý rok otvárame nové predajne. Aj tento rok budeme realizovať ďalšie nové. S tým súvisí aj potreba rozšíriť náš kolektív o schopných kolegov, ktorí budú svoju prácu vykonávať na jednotku a budú sa vo firme cítiť dobre. Teším sa na nových kolegov, ktorí spolu s našimi personalistami nájdu spoločnú reč a pridajú sa k nám.

Andrej Bandi Vámoš

Fakty o spoločnosti BANDI VAMOS a.s.

Česká módna značka Pánske obleky BANDI už tradične oblieka mužov na spoločenské udalosti, do práce aj na voľný čas. V Českej republike a na Slovensku zákazníci nakupujú v značkových predajniach, kde dostanú nielen oblečenie na každú príležitosť, ale aj odborné poradenstvo spolu s individuálnou úpravou obleku na mieru.

BANDI oblieka okrem iných aj českých hercov, moderátorov, spevákov, televíznych komentátorov či známe osobnosti z podnikateľskej oblasti. Značka BANDI je tiež partnerom spoločenských akcií a športových tímov. Jediným majiteľom je Andrej Bandi Vámoš, zakladateľ značky.

Značkové predajne BANDI v Českej republike a na Slovensku

Kontaktný formulár na personalistov BANDI VAMOS a.s.

Kolegovia z personálneho oddelenia sa každému uchádzačovi o prácu v BANDI venujú individuálne. Ak im napíšete, môžete sa spoľahnúť, že vás budú kontaktovať. Kontaktný formulár je len prvým krokom k tomu, aby ste sa mohli stretnúť a prediskutovať možnosti zamestnania. Napíšte im.

Pre tých z vás, ktorí majú spracovaný životopis a CV v digitálnej podobe a chceli by tieto dokumenty personalistom poslať, sme pridali funkciu prílohy.