Bandi radí

4 tipy, ako sa správne obliecť, aby ste boli na obchodnom jednaní úspešní

Vedeli ste, že vás ľudia hodnotia podľa toho, ako sa oblečiete? Vďaka dobre sediacemu outfitu môžete uzatvoriť veľa nových obchodov a výhodných partnerstiev. Správne zvoleným oblekom reprezentujete nielen vašu firmu, ale zároveň pôsobíte profesionálne a sebaisto. Dojem, ktorý vzbudíte na prvej obchodnej schôdzke aj na každej ďalšej, je kľúčový pre váš business a úspech podnikania. Stačí sa riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami.

Vyzerajte upravene v každej situácii

1. Oblek – základ úspechu

Majte na pamäti, že šaty robia človeka. Prvý dojem je vždy najdôležitejší a na ten máte len jeden pokus. Na prvú obchodnú schôdzku zvoľte najlepšie tmavý matný oblek, v ktorom sa cítite pohodlne a dokážete v ňom bez problémov stráviť celý deň. Na každú ďalšiu schôdzku voľte rôzne farby košieľ a kravát, aby klient nezískal dojem, že chodíte stále v tom istom a nedbáte o seba. Farby hrajú v obchodnom svete dôležitú úlohu.

2. Reč farieb

Viete, že voľbou farieb môžete ovplyvniť vaše okolie? Všeobecne by ste mali vyberať neagresívne farby v jemných tónoch. Oblek na obchodné schôdzky nemusí byť vždy čierny, ale môžete zvoliť aj tmavomodrý alebo sivý, ktorý zdôrazní váš profesionálny vzhľad. Na prvú schôdzku odporúčame bielu košeľu, symbolizujúcu čistotu, zodpovednosť a profesionalitu. Pozrite sa na elegantné biele košele, v ktorých budete na klienta pôsobiť dôveryhodne. Keď si získate jeho dôveru, bude s vami ochotnejšie spolupracovať. Ideálnou voľbou je červená kravata, ktorá dáva najavo, že svojej práci rozumiete a veríte v to, čo robíte. Vhodnými farbami na ďalšie schôdzky sú námornícka modrá, marhuľová, bordó alebo svetlomodrá, ktoré môžete perfektne oživiť napríklad prúžkovaným vzorom.

Príklad outfitu na ďalšie obchodné jednanie

3. Na detailoch záleží

Pri výbere outfitu starostlivo dbajte na celkovú zladenosť. Kožené šnurovacie topánky sú v tomto prípade jedinou správnou voľbou. Čiernu obuv vynosíte k akémukoľvek obleku. K modrému a sivému obleku sa v pracovnom prostredí skvelo hodí hnedá obuv. Rozhodne však nezabúdajte na detaily. Ponožky by mali farebne ladiť s nohavicami. Ideálnym doplnkom sú napríklad hodinky alebo kožená aktovka, ktoré perfektne zvýrazňujú vašu profesionalitu.

4. Čomu sa naopak vyhnúť

Vyvarovať by ste sa mali lesklých látok a krikľavých farieb, ktoré pôsobia nedôveryhodne a agresívne. Voľte skôr matný tmavý oblek, ktorý vzbudzuje dôveru. Dajte si pozor, aby rukávy košele boli vždy dlhšie než pri saku, dĺžka nohavíc obleku by mala končiť pár prstov nad zemou. Nezabudnite ani na reč tela – stisk ruky by nemal byť príliš pevný ani príliš jemný, nehrbte sa, pozerajte sa klientovi do očí. Každý detail môže byť dôležitý pre váš úspešný obchod.

Kde kúpite dokonalé oblečenie na obchodné jednanie?

Pozrite sa na elegantné obleky, ktorými urobíte perfektný dojem. Navštívte predajňu, kde vám odborní poradcovia pomôžu vybrať ideálny oblek, prípadne ho na mieste zadarmo upravia profesionálne krajčírky. Vyberte si vašu najbližšiu značkovú predajňu Pánskych oblekov BANDI, kde sa môžete obliecť kompletne od hlavy až po päty.

Predajne Pánske obleky BANDI

Mohlo by vás zaujímať