Bandi radí

Ako vybrať kravatu?

Výber kravaty na určitú udalosť je rovnako dôležitý ako samotný výber pánskeho obleku. Kravata by mala ladiť s farbou košele. V prípade, že si obliekame bielu košeľu je výber kravaty jednoduchší.

Avšak aj pri bielej košeli existujú zásady správneho výberu kravaty. Napríklad, pri manažérovi je rozdiel v tom či bude celý deň v práci a bude sa pohybovať len v prostredí svojho pracovného kolektívu, alebo má v ten deň obchodné jednanie s klientom. Ako teda na to?

Výber kravaty je dôležitý nielen pre manažéra

Príklady použitia kravaty

  • manažér pri jednaní s klientom na obchodnom stretnutí používa výhradne červenú kravatu spolu s bielou košeľou. V zime používa tmavšie farby a v lete, farby svetlejšie. V pracovnom prostredí svojho kolektívu môže byť farba a vzor kravaty akýkoľvek. Odporúčame vám farby meniť denne. Pozor! Aj keď si nakúpite desať bielych košieľ a budete nosiť každý deň čistú, aj tak budete pôsobiť v kolektíve, že máte len jednu, že ju neperiete, a že nie ste čistotný.
  • študent na maturitné skúšky použije kravatu najlepšie svetlej farby s prúžkom alebo bez. Odporúčame svetlomodrú, svetloružovú, svetlofialovú alebo svetlozelenú. Najlepšie k bielej košeli.
  • ženích má na svadbe neobmedzené možnosti. Odporúčame veselé farby alebo decentné s prúžkom. Možný je prúžok s leskom. Najlepšie však urobí, ak si zvolí svadobnú kravatu alebo anglickú kravatu – regatu v kombinácii so svadobnou vestou.
  • účastník pohrebu použije čiernu alebo tmavosivú kravatu s čiernymi prúžkami alebo vzormi.
  • mladý muž na párty si oblečie pestrú kravatu, jednofarebnú v kontraste s farbou košele. Najlepšie RETRO SLIM kravatu.

Odporúčanie

Prečítajte si, ako uviazať kravatu s uzlom Windsor Half.

Mohlo by vás zaujímať