Bandi radí

5 pravidiel pre výber košele na svadbu

Svadba je významnou udalosťou v živote snúbencov. Na to, aby bol tento slávnostný deň absolútne dokonalý, je potrebné zariadiť množstvo vecí. Jednou z nich je aj správny výber svadobnej košele pre ženícha. Neviete, akú farbu, strih alebo materiál košele si pre tento deň zvoliť? Prečítajte si 5 základných pravidiel, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť, akú košeľu na svadbu vybrať.

Biela svadobná košeľa s regatou
Svadobná košeľa by mala mať bielu alebo svetlo smotanovú farbu

Ako vybrať správnu farbu svadobnej košele

Pánska svadobná košeľa by mala mať bielu alebo svetlú smotanovú farbu. Biela košeľa na svadbu náležite zdôrazní slávnostný tón svadobného outfitu a ženích v nej bude vyzerať skvelo. Prezrite si košele módnej značky BANDI, z ktorých si určite vyberiete tú pravú.

Ak by vám napadlo dať ženíchovi čiernu košeľu na svadbu, môžete. Ale iba v prípade, že je svadba tematická a že ste o tom dali všetkým vedieť dopredu. V opačnom prípade bude na svadbe pôsobiť trochu nevhodne. Čierna pánska košeľa síce v spoločenskom obleku vyzerá elegantne a nevšedne, ale na svadbu sa nehodí. Košele tmavých farieb, napríklad tmavomodrú alebo tmavosivú, si môžete obliecť na ples alebo na inú večernú spoločenskú udalosť.

Bavlnená košeľa zaistí ženíchovi pohodlie

Materiál svadobnej košele by mal byť prírodný, aby ženíchovi zaistil pohodlie. Ideálnou voľbou je košeľa zo 100 % bavlny. Bavlnená košeľa je odolná, pevná a zároveň mäkká a príjemná na dotyk.

V posledných rokoch si obľubu získavajú košele ušité z bavlneného vlákna s prímesou elastanu. Táto kombinácia dodáva košeli pružnosť a odolnosť proti opotrebovaniu. Vysoko elastické vlákno zvýši komfort pri nosení a zníži krčivosť košele.

Pri výbere košele pre ženícha majte na pamäti, že vo svadobnej košeli strávi celý deň, preto sa v nej určite chce cítiť uvoľnene a pohodlne.

Pozor na správnu dĺžku rukávov

Svadobná košeľa musí mať vždy dlhé rukávy. Rovnako ako všetky spoločenské košele, ktoré nosíte k obleku. Rukávy musia byť také dlhé, aby ich manžety presahovali z obleku cca 2 cm. Krátky rukáv pánskej košele nie je podľa spoločenskej etikety pri obliekaní odporúčaný a na svadbe by taká košeľa pôsobila zrejme nevhodne.

Aké manžety si vybrať?

Na takú výnimočnú akciu, ako je svadba, sa hodí luxusná pánska košeľa so zapínaním na manžetové gombíky. Môžete si vybrať košeľu s dvojitou manžetou alebo košeľu s univerzálnou manžetou. Dvojitá manžeta sa zapína iba manžetovými gombíkmi, v prípade univerzálnej manžety sa však ponúkajú dve možnosti. Dá sa zapnúť na manžetové gombíky, ale aj na gombíky, ktoré sú našité priamo na košeli.

K outfitu ženícha odporúčame zvoliť si manžetové gombíky. Ide o jeden z mála pánskych šperkov, ktorý náležite podčiarkne výnimočnosť celého dňa. Košeľu s univerzálnou manžetou zase môžete nosiť aj po svadbe. Napríklad do práce, na obchodné schôdzky a ďalšie spoločenské akcie, ako je návšteva divadla alebo ples. Stačí iba vymeniť manžetový gombík za klasický košeľový. Pozrite sa, ako a prečo dokáže košeľa s univerzálnou manžetou ušetriť vaše peniaze i čas.

Strih svadobnej košele si zvoľte podľa postavy

Výber strihu svadobnej košele sa riadi výhradne postavou ženícha a tým, ako sa v košeli cíti. Ak má ženích štíhlu a štandardnú postavu, bude lepšie vyzerať v zoštíhlenej SLIM košeli. V prípade, že uprednostňuje voľnosť pohybu, zvoľte radšej košeľu v klasickom FORMAL strihu.

Nech pre ženícha vyberiete akýkoľvek strih, pamätajte si nasledovné: svadobná košeľa by nemala byť príliš upnutá, aby sa na svadbe mohol ženích hýbať bez obmedzenia. Zároveň by však nemala byť ani príliš široká, aby v nej nevyzeral ako neforemný balík.

Rada na záver

Neviete si poradiť s výberom košele pre ženícha a potrebujete odporúčanie aj ohľadne ďalších svadobných doplnkov? Navštívte najbližšiu značkovú predajňu BANDI. V príjemnej atmosfére pri šálke výbernej kávy tu s odborným poradcom preberiete nielen výber košele, ale aj celý ženíchov svadobný outfit. Navyše v prípade potreby vám profesionálna krajčírka upraví svadobný oblek presne na mieru, a ženích tak v tento slávnostný deň bude vyzerať ako dokonalý elegán.

Mohlo by vás zaujímať