Bandi radí

Ako nosiť obuv derby?

Topánky sú vizitkou každého muža a jednou z najdôležitejších súčastí pánskeho odevu. Vyznať sa v ich rozdelení ale nie je vždy ľahké. Viete, k čomu sa hodí obuv derby a ako pri jej nosení neurobiť chybu?

Obuv derby je perfektnou voľbou k obleku aj k nohaviciam na voľný čas

Špeciálny tvar obuvi prispeje k vášmu pohodliu

Názov derby je odvodený od časti bočnej kože, ktorá tvorí otvorené šnurovanie. Vďaka tomu sa topánky ľahšie nazúvajú a sú pohodlné aj pre mužov s vyšším priehlavkom. Ak máte pocit, že vás ostatné typy obuvi tlačia a ťažko sa vám hľadá topánka, ktorá by vám dobre sadla, derby budú pre vás tie pravé. V súčasnosti patria medzi najobľúbenejšiu pánsku spoločenskú obuv.

Hodia sa takmer na každú príležitosť

Topánky sú kľúčom k tomu, aby outfit vyzeral skvelo. Vďaka otvorenému šnurovaniu sú derby menej formálnym typom obuvi, ktorý sa hodí k obleku takmer na každú príležitosť. Dokonale vyzerajú aj v kombinácii s nohavicami typu chinos alebo s džínsami.

Najčastejšie sa vyrábajú v čiernom alebo hnedom prevedení. Čierne derby si môžete vziať na ples, svadbu alebo do divadla. Hnedé zase oživia váš outfit v štýle najnovších módnych trendov a perfektne vyniknú napríklad v kombinácii s modrým oblekom. Využijete ich do práce aj na posedenie s priateľmi a sú ideálnou voľbou pre predpísané dress kódy Business a Smart Casual.

Pohodlné topánky derby si zamilujete

Hľadáte pohodlnú obuv presne pre vás?

Nakupujte z pohodlia domova. Prezrite si širokú ponuku elegantných pánskych topánok derby v e-shope www.BandiVamos.cz alebo navštívte najbližšiu predajňu Pánske obleky BANDI, kde vám tím odborných poradcov rád pomôže s výberom.

Viete, že…

Pôvodne šlo o vojenskú obuv? Prvé derby vznikli v Anglicku. Týmto topánkam sa niekedy hovorí aj „blucher“ podľa poľného maršala Gebharta Blüchera, ktorý ich v 18. storočí využíval ako vojenskú obuv. Vďaka ich pohodlnosti si derby topánky čoskoro obľúbila aj široká verejnosť.

Mohlo by vás zaujímať